Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

CB-Radio do 200 zł – polecane modele

Mimo popularyzacji telefonii komórkowej czy aplikacji do monitorowania korków i kolizji, kierowcy wciąż decydują się na dobrze znane i sprawdzone CB-Radio. By się nim cieszyć w aucie, nie trzeba wcale wydawać dużo pieniędzy. Przyzwoity model kupimy poniżej 200 zł.

Michał Gruszka
Michał Gruszka 26-06-2015 aktualizacja: 31-10-2017

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter
zamknij

CB-Radio do 200 zł – polecane modele

CB-Radio Canva 278

Zakres częstotliwości od 25.615 do aż 28.305 MHz sprawia, że jest to urządzenie o szerokich możliwościach. W tym przypadku do dyspozycji użytkownika jest 40 kanałów FM/AM. Sprzęt wyróżnia superheterodyna, czyli system odbioru z podwójną przemianą częstotliwości. Czułość tego odbiornika to odpowiednio dla FM – 120 dB, a dla AM – 107 dB. CB-Radio Canva 278 może być nasze za około 200 zł.

CB-Radio Delta Slim

Tym razem proponujemy jedno z najmniejszych urządzeń tego typu z dostępnych w sprzedaży. Kompaktowe rozmiary Delta Slim sprawiają, że nie trzeba poszukiwać odpowiedniego miejsca dla instalacji tego CB. Ono po prostu zmieści się wszędzie. Duży, podświetlany ekran wskazuje kanał, na którym pracujemy, oraz siłę sygnału. Za czystość transmisji odpowiada w tym przypadku system automatycznej blokady szumów na AM i FM. Zakres pracy tego urządzenia to 26.960–27.400. Ile kanałów jest do dyspozycji? Jak w większości urządzeń w tym przedziale cenowym, jest to 40 kanałów. Koszt to około 189 zł.

Sunker Elite One

Jeżeli nie zależy nam na częstotliwościach FM, wówczas warto zainteresować się radiotelefonem CB Sunker Elite One. Oferuje on wyłącznie modulację AM i pracuje na zakresie częstotliwości 26.96–27.41 MHz. Nadajnik o mocy wyjściowej 4 W oferuje dobry sygnał. Urządzenie jest zasilane napięciem 13,8 V. Jest to sprzęt dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, oscylującej w okolicach 180 zł.

CB-Radio Midland M-Zero

Ten sprzęt ma ciekawą konstrukcję, która wyróżnia się funkcjonalnością urządzeń ze znacznie wyższej półki. Model Midland M-Zero kupimy za mniej więcej 200 zł. Atrakcyjna cena nie przeszkodziła jednak producentowi w zaoferowaniu takich funkcjonalności, jak system wyboru kanału CH/EMG, wsparcie dla 40 kanałów czy szeroki zakres obsługiwanych częstotliwości między 26.960 a 27.405 MHz. Niewielkie rozmiary modelu M-Zero ułatwiają znalezienie miejsca w kabinie samochodu na jego montaż. Za jakość i czystość dźwięku odpowiada tu blokada szumów Squelch.

CB-Radio Luiton LT-298

Jedną z najbardziej rozpoznawanych pozycji w ofercie marki Luiton jest kompaktowy model LT-298. Producent zaimplementował w tym modelu funkcję automatycznej blokady szumów ASQ i regulację czułości odbiornika RF Gain. Jest to urządzenie dwuzakresowe, pracujące w modulacji FM oraz AM. Opcjonalnie pozwala też na podpięcie dodatkowego głośnika. Pracuje na częstotliwości 25.615–28.308 MHz na 40 kanałach. Kosztuje nie więcej niż 190 zł.

CB-Radio Yosan Pro-120

W sprzedaży znajduje się kilka generacji CB marki Yosan, w tym najnowsza rewizja Pro-120, która swoją premierę miała w ubiegłym roku. Co prawda, zmian konstrukcyjnych jest tu niewiele, ale jedną z ciekawszych opcji jest funkcja regulacji czułości odbiornika RF Gain. W poprzednich wersjach jej nie ma. Poza tym Pro-120 działa na 40 kanałach przy zakresie częstotliwości wynoszącej 26.960–27.400 MHz. Urządzenie pracuje w modulacji AM oraz FM. Co do ceny, wprawdzie jest sporo ofert na Allegro, które przekraczają limit 200 zł, który przyjęliśmy w tym poradniku, ale po dokładnym przejrzeniu dostępnych sprzętów spokojnie znajdziemy też nowe urządzenia za kwotę poniżej 200 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro