Case dla dziecka – telefon bezpieczny w szkole

Case dla dziecka – telefon bezpieczny w szkole

Zabierany do szkoły czy na plac zabaw telefon łatwo może ulec uszkodzeniu. Warto więc zawczasu o tym pomyśleć i nie tylko go ubezpieczyć, ale i wyposażyć pociechę w odpowiednie etui.

udostępnij

Igor NowińskiIgor Nowiński / 13-11-2017

W dzisiejszych czasach już pierwszoklasiści dostają od rodziców telefony komórkowe. To, co kiedyś wydawało się niepotrzebną ekstrawagancją i wydatkiem, dzisiaj ma zdecydowanie bardziej logiczne uzasadnienie: komórki pozwalają na szybkie nawiązanie kontaktu z dzieckiem i sprawdzenie, czy nic mu nie dolega. Ba, nowoczesne smartfony i przeznaczone dla nich aplikacje oferują nawet szereg dodatkowych „rodzicielskich” funkcji, niezwykle ułatwiających życie zapracowanym rodzicom i dziadkom.

To wszystko sprawia, że dzisiaj trudno już sobie wyobrazić uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, którzy nie mieliby własnego smartfona.

Nawet najprostsze smartfony są jednak kosztowne, a dzieciom, jak wiadomo, potrafią przydarzyć się różne wypadki. Warto więc nie tylko ubezpieczyć telefon, ale również zadbać o odpowiednie etui, które dodatkowo zabezpieczy go przed mechanicznymi uszkodzeniami, o jakie łatwo podczas zabawy.

Etui na telefon: jakie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów obudów i case’ów, które mają zapewnić naszemu smartfonowi bezpieczeństwo. Wybierając etui dla dziecka, warto kierować się przede wszystkim wygodą i wysokim stopniem zabezpieczenia, jakie oferuje dany produkt.

Etui silikonowe

To chyba najczęściej spotykany i najpopularniejszy rodzaj dodatkowej obudowy zabezpieczającej telefon przed mechanicznymi uszkodzeniami. Elastyczne tworzywo sztuczne zapewnia ochronę przed wstrząsami, uderzeniami, a czasem także przed kontaktem z niewielką ilością wody. Twojemu dziecku ten rodzaj obudowy z pewnością przypadnie do gustu i z łatwością wybierze coś dla siebie, bo nawet najprostsze, klasyczne modele case’ów dostępne są w wielu żywych, rzucających się w oczy kolorach.

W sklepach i na Allegro znajdziemy też obudowy przeznaczone typowo dla najmłodszego klienta – bardzo kolorowe, z nadrukowanymi postaciami z filmów animowanych albo w kształcie zwierzątek – te ostatnie, choć prezentują się bardzo efektownie, zwykle mają większe rozmiary i niestandardowe kształty, przez co nie zawsze zmieszczą się np. do kieszeni.

Wsuwki i kieszonki

Pokrowce tego typu chronią smartfona przed delikatnym zarysowaniem bądź lekkimi uszkodzeniami. Należy wiedzieć, że ten rodzaj zabezpieczenia nie sprawdzi się najlepiej podczas upadku telefonu. Zdecydowanie największą wadą jest jednak utrudniony dostęp do ekranu – aby skorzystać z telefonu, trzeba go najpierw wyciągnąć z etui. Estetyczny i schludny wygląd (często ozdobiony rysunkami, zdjęciami lub grafikami) z pewnością przypadnie do gustu twojej pociesze. Poza popularnymi skórzanymi case'ami w tym stylu, modne są też te wykonane z miękkiej dzianiny albo filcu, ozdobione haftami i aplikacjami.

Futerały

To propozycja dla nieco starszych uczniów, którzy częściej korzystają z telefonu i mają droższe, bardziej zaawansowane technicznie modele, o które chcą zadbać. Charakterystyczną cechą futerałów jest klapka zasłaniająca ekran. Tył telefonu chroni specjalna podkładka z tworzywa sztucznego, materiału lub skóry. Wadą tego typu pokrowca jest dość mała odporność na uszkodzenia mechaniczne, konieczność dopasowania rozmiaru do posiadanego modelu smartfona i możliwość porysowania ekranu obcym ciałem, które dostało się pomiędzy wyświetlacz a klapkę – chodzi przede wszystkim o piasek. Większość producentów tworzy swoje własne brandowane futerały, jednak są one bardzo kosztowne.

Saszetka

To pomysł, który szczególnie dobrze sprawdzi się np. podczas szkolnej wycieczki. Większych rozmiarów saszetka pozwala bowiem na bezpieczne przechowywanie nie tylko samego telefonu, ale również dokumentów, pieniędzy czy biletu autobusowego. Dostępne w wielu kolorach i wykonane z różnych materiałów saszetki mogą być np. wodoodporne.

Etui drewniane

To kolejne ciekawe rozwiązanie. Drewniane etui nie tylko pięknie wygląda, ale również chroni telefon przed upadkiem i zarysowaniem jego tylnej ścianki. To dobre rozwiązanie dla nieco starszych uczniów, którzy będą potrafili docenić ciekawy design.

Poza samym etui, telefon dobrze też zabezpieczyć dodatkową specjalną szybką, która uchroni ekran przed popękaniem i zarysowaniem. Możesz wybierać między specjalnymi naklejkami albo szybkami wykonanymi z plastiku lub hartowanego szkła.

Korzystanie ze smartfona w odpowiedni sposób może być dla dziecka kolejną, ciekawą formą spędzania wolnego czasu, a rodzicom zapewni dodatkowe narzędzie kontroli i bezpieczeństwa.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro