Campingowe łoże – o łóżkach turystycznych

Campingowe łoże – o łóżkach turystycznych

Zachód słońca, szum drzew i odgłosy ptaków – jednym słowem sielanka. To właśnie ona i kontakt z naturą sprawiają, że wakacje pod namiotem cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednym z większych problemów, które czasami dosłownie spędzają sen z powiek, jest wybór łóżka, na którym można będzie się wyspać.

udostępnij

Kamila Okulska-KosekKamila Okulska-Kosek / 12-07-2017

Karimaty i materace

Nie jest to wcale taka prosta sprawa. Popularna i niedroga karimata zazwyczaj jest zbyt cienka, przez co odczucia są podobne jak przy spaniu na desce. Plusem karimat jest to, że są tanie i można je łatwo spakować. Drugą opcją jest materac. Może być piankowy lub nadmuchiwany. Materac piankowy jest znacznie grubszy od karimaty, więc można się na nim wygodnie przespać, jednak po złożeniu zajmuje sporo miejsca. Materac nadmuchiwany jest najgrubszy i śpi się na nim bardzo dobrze. Ma to swoją cenę – jeśli wybierzemy model z ręczną pompką, czeka nas spory wysiłek. Rozwiązaniem łączącym karimatę i materac jest karimata samopompująca się. Jest grubsza niż klasyczna oraz zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny materac.

Łóżko turystyczne polowe wojskowe

Łóżko turystyczne polowe wojskowe znają chyba wszyscy. To aluminiowy stelaż, na którym jest rozciągnięty wzorzysty materiał. Może on być zamocowany za pomocą rzędu sprężyn lub od spodu za pomocą gumowej linki. Zagłówek w takich łóżkach jest regulowany. Komfort spania jest naprawdę duży. Zaletą tego typu łóżek jest ich długowieczność, na pewno w większości domów do tej pory można spotkać takie łoża. Minusem są wygniecenia jednej strony (tej po której się wstaje i siada na łóżko).

Łóżko typu kanadyjka

To kolejny bardzo popularny model łóżek campingowych. Mają stabilną konstrukcję i prostą budowę. Stelaż najczęściej jest wykonany z nierdzewnej stali lub aluminium. Zagłówek nie jest regulowany, łóżko jest całkowicie płaskie. Dzięki zastosowaniu specjalnych zatrzasków kanadyjka jest bardzo stabilna. Śpi się na niej całkiem dobrze. Plusem jest to, że po złożeniu zajmuje znacznie mniej miejsca niż jej starszy kolega opisany wyżej. Do łóżka jest dołączona torba, w którą można je spakować po złożeniu, co znacznie ułatwia transport.

Łóżko Torino

Jeśli śpimy jak księżniczka na ziarnku grochu, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup łóżka turystycznego z grubym materacem. Owszem, zajmuje ono znacznie więcej miejsca w samochodzie, ale komfort snu jest o niebo lepszy niż w przypadku tradycyjnych łóżek turystycznych. Łóżko Torino ma piankowy materac o grubości 10 cm i sprężynowy stelaż. To wszystko sprawia, że jest bardzo wygodne. Idealnie sprawdzi się na kempingu lub w domu przy okazji niezapowiedzianych gości. Sama konstrukcja jest stalowa i wytrzymuje obciążenie do 100 kg.

Łóżko turystyczne piętrowe

Łóżko turystyczne kojarzy się raczej z leżankami, kanadyjkami lub innymi modelami. Mało kto wie, że istnieją łóżka piętrowe, które można samodzielnie złożyć i rozłożyć. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ kupując jedno łóżko, tak naprawdę otrzymujemy dwa, które można połączyć piętrowo lub wygodną ławeczkę z oparciem, która idealnie sprawdzi się na rybach lub przy ognisku. Niestety, taki luksus kosztuje, bo za tego typu model łóżka trzeba zapłacić około 1700 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro