Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Być jak Robin Hood – przegląd łuków dla dzieci

Robin Hood to bohater wielu pokoleń. Złodziej, ale inny niż wszyscy. Okradał bowiem bogatych i dawał biednym. Do perfekcji opanował strzelanie z łuku. Jeżeli twoje dziecko również marzy o własnym łuku, sprawdź, jaki sprzęt do zabawy możesz znaleźć na Allegro.

Być jak Robin Hood – przegląd łuków dla dzieci

Łuki dla dzieci mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. Niektóre mają groty zakończone przyssawkami i są dobrym pomysłem na prezent dla młodszych dzieci. Inne strzałki mogą być wykonane z miękkiej pianki. Należy jednak uważać, aby nigdy nie celować w ludzi ani zwierzęta. Przed rozpoczęciem zabawy dziecko powinno usłyszeć jasno sprecyzowane zasady posługiwania się łukiem. Zadanie to należy do rodziców lub opiekunów.

Łuk z tworzywa sztucznego

Łuki wykonane z tworzywa sztucznego są bardzo dobrej jakości. Wyróżnia je wytrzymałość i kolorystyka. Łuki z plastiku w dużej mierze są kopią prawdziwych łuków sportowych. Są oczywiście znacznie mniejsze – mają około 54 cm długości, przy długości strzały około 45 cm. Można je nabyć razem z tarczą, kołczanem i strzałami. Kosztują około 30 zł.

Łuki Nerf

Na uwagę zasługują również łuki Nerf. Seria Rebelle prezentuje między innymi łuki Heartbreaker, które są skierowane do dziewcząt. Do zabawki dołączonych jest pięć piankowych strzałek. Wyrzutnia umożliwia strzelanie na odległość nawet 20 metrów. Koszt łuku Heartbreaker to około 60 zł.

Inną propozycją jest łuk Nerf Rebelle Secrets Spies. Łuk tajnego szpiega składa się z trzech piankowych strzał. Każda z nich ma zasięg nawet do 25 m. Łuk jest wyposażony w specjalny wizjer ze świecącą czerwoną kropką, który ułatwia celowanie. Koszt łuku Nerf Rebelle Secrets Spies to około 130 zł.

Chłopcy mogą wybrać Nerf N-Strike – łuk-wyrzutnia Thunderbow. Zabawka umożliwia wystrzelenie strzał na odległość nawet 30 m. Koszt to około 120 zł. Inną propozycją może być łuk Hawkeye z Avengers, również od Nerf. Łuk ma piankowe strzały, które lecą na odległość około 11 m. Koszt to około 60 zł.

Łuk drewniany

Łuki drewniane są wykonane z naturalnego drewna jesionowego, które łatwo się wygina i jest wytrzymałe. Łuk może mieć wstawki z materiału, które ułatwiają jego trzymanie i naciąganie cięciwy. W zestawie z łukiem możemy znaleźć również kołczan, który ma kształt tuby i jest wyściełany materiałem skóropodobnym. Taka zabawka jest przeznaczona jednak dla starszych dzieci. Groty strzał mogą być zakończone korkiem. Niekiedy cała strzała jest zrobiona z drewna sosnowego i jedynie na końcu lekko ostrugana. Łuki drewniane mogą mieć długość około 100 cm. Kosztują od około 12 do 60 zł.

Podsumowanie

Jak zaznaczyliśmy na początku, łuki i strzały to zabawki, które powinny mieć sprecyzowane zasady użycia. Dzieci powinny wiedzieć, że jedynym celem jest specjalna tarcza, tablica lub inna powierzchnia, do której można strzelać. Ważne, aby wiedziały, że nie wolno strzelać do zwierząt ani do ludzi. Kolejnym parametrem jest odległość od tarczy osób trzecich. Jeżeli jedna osoba strzela, pozostałe stoją w bezpiecznej odległości. Dopiero po przyswojeniu podstawowych zasad wręczamy dziecku łuk i uczymy, jak się nim posługiwać. Rodzaj łuku należy dobrać do wieku dziecka.

Można zadać sobie pytanie, jakie zalety ma zabawa łukiem? Jeżeli dziecko przestrzega zasad, to może dużo się nauczyć. Przede wszystkim trenuje koordynację ciała i oka. Ćwiczy celność i spostrzegawczość. Rozwija koncentrację.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro