Być jak mały Skywalker – przegląd mieczy świetlnych

Jeżeli masz w domu małego wielbiciela Gwiezdnych wojen, to prędzej czy później staniesz przed wyborem miecza świetlnego. To rekwizyt, który może urzeczywistnić zabawę i wcielenie się w jednego z bohaterów gwiezdnej sagi. Zapraszamy na przegląd mieczy dostępnych na Allegro.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 13-11-2015

Miecze świetlne od Hasbro

Wśród mieczy świetlnych od Hasbro znajdziemy te w kolorze czerwonym lub niebieskim, z wysuwanym i nieświecącym ostrzem. Zaletą zabawki jest to, że po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i można ją zabrać wszędzie. Tego typu miecz świetlny można zaczepić o pasek lub szlufkę od spodni. **Miecze są wytrzymałe i wykonane z dobrej jakości tworzywa. Długość miecza wraz z rękojeścią po rozłożeniu ma około 89 cm. Po złożeniu – 29 cm. Koszt to około 40 zł.

Inną propozycją od Hasbro jest miecz świetlny inkwizytora ze znanej bajki Star Wars Rebel.** To opcja dla tych, którzy chcą się wcielić w czarny charakter. Miecz jest zabawką 3 w 1. Może pełnić funkcję podwójnego miecza lub dwóch krótszych, a łączący oba miecze dysk można wykorzystać jako broń do rzucania. Koszt to około 140 zł.

Miecz świetlny z gąbki

Opcją dla najmłodszych jest miecz świetlny wykonany z gąbki. Zabawka ma 47 cm długości, a ostrze wykonane jest z miękkiej i giętkiej gąbki. Włącznik na rękojeści umożliwia podświetlenie ostrza na wiele kolorów. Koszt zabawki to około 3 zł.

Dwustronny miecz świetlny

Dwustronny miecz świetlny miał Dark Maul, którego mogliśmy oglądać w Star Wars Phantom Menace. Dostępne na Allegro podwójne miecze w kolorze czerwonym z opcją podświetlania mogą przypaść do gustu małemu wielbicielowi tego bohatera. Ostrze miecza wysuwa się po machnięciu rękojeścią. Zabawka nie tylko świeci, ale także wydaje odgłosy charakterystyczne dla prawdziwego miecza świetlnego. Długość rękojeści to 42 cm, długość złożonego miecza – 72 cm, a całkowicie rozłożonego – 102 cm. Koszt to około 30 zł.

Ciekawostką są dwustronne miecze świetlne, których jedno ostrze świeci w kolorze czerwonym, a drugie – niebieskim. Możemy sami wybrać stronę mocy. Ostrza są teleskopowe, więc miecz może stać się bronią z jednym ostrzem. Koszt to około 20 zł.

Jasna strona mocy

Dla wielbicieli młodego Lucke’a Skywalkera, który walczył po jasnej stronie mocy, również można znaleźć na Allegro szeroki wybór mieczy świetlnych. Dostępne są zarówno w wersji teleskopowej, jak i z oświetleniem LED. Ten drugi nie ma wysuwanego ostrza. Efekt świetlny uzyskujemy po naciśnięciu przycisku na rękojeści. Kolejne wciśnięcie sprawia, że miecz powoli gaśnie. Długość miecza to 66 cm, a jego koszt to około 40 zł.

Podsumowanie

Luke Skywalker, bohater IV, V i VI części Gwiezdnych wojen, wybrał jasną stronę mocy i stał się jednym z Jedi. Jego ojcem był sam Darth Vader, Anakin Skywalker i to on najczęściej jest bohaterem, którego strój przywdziewają najmłodsi, na przykład na bale karnawałowe.

W zależności od wybranej strony mocy (jasnej lub ciemnej) dobieramy kolor miecza świetlnego – niebieski lub czerwony. Przy wyborze miecza świetlnego warto kierować się nie tylko kolorem, ale przede wszystkim jakością wykonania, wytrzymałością i bezpieczeństwem podopiecznego. Miecz powinien być dobrany do wieku dziecka. Jeżeli przedszkolak upodobał sobie tę bajkę, można wybrać miecz z pianki lub gąbki, która nikomu nie wyrządzi krzywdy. Starsze dzieci mogą wcielić się w ulubionego bohatera, korzystając z broni z tworzywa sztucznego. Warto przy tym przekazać im zasady korzystania z tego typu zabawki.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro