Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Buty profilaktyczne też mogą być modne. Trendy na jesień 2017

Zakup obuwia dla dziecka często sprawia rodzicom sporo trudności. Wybór jest dość duży, ale nie każda stopa jest taka sama. Niektóre dzieci potrzebują butów profilaktycznych, które mocno i stabilnie trzymają stopę. Nie oznacza to jednak, że takie buty są brzydkie. Wręcz przeciwnie.

Buty profilaktyczne też mogą być modne. Trendy na jesień 2017

Coraz więcej producentów obuwia profilaktycznego stawia nie tylko na zalety medyczne butów, ale i na walory estetyczne. Okazuje się, że obuwie profilaktyczne może być bardzo modne. Oto, co liczy się jesienią 2017.

Profilaktyka w domu – kapcie

Obuwie profilaktyczne do noszenia na co dzień szczególnie zaleca się dzieciom, które mają kłopoty z prawidłowym ustawianiem stóp. Jest ono sztywne w kostce i zapobiega skrętom stawu skokowego. Pośrednio stabilizuje też pracę stawu kolanowego, ustawiając go w odpowiedniej pozycji. Dlaczego o tym mowa? Ponieważ każde obuwie profilaktyczne do chodzenia po domu lub wykorzystywane w przedszkolu jest wysokie – sięga aż za kostkę. Zazwyczaj są to buty skórzane i zapinane na rzep.

W kolekcjach na jesień 2017 znajdziemy uniwersalne kolory: niebieski, szary, fioletowy, zielony. Również w obuwiu dziecięcym pojawia się modny w tym sezonie pomarańczowy. Dziewczęce kapcie mają zdobienia, np. w postaci kwiatków. Można wybierać z ofert takich marek, jak Mrugała, Bartek, Adamki, Memo czy Ani-But.

Profilaktyka na dworze – trzewiki

Buty profilaktyczne to nie tylko obuwie przeznaczone do chodzenia po domu. To także trzewiki – odpowiednie na spacery, do biegania za piłką lub w wersji eleganckiej. Co jest modne w tym zakresie? W tym sezonie jesiennym stawiamy przede wszystkim na skórę i stonowane kolory. Szary, granatowy, jasnoniebieski – to barwy typowo chłopięce. Do stworzenia modnej stylizacji potrzeba będzie jeansów, kurtki typu parka (najlepiej w kolorze zgniłej zieleni), czapki i szalika typu komin. W wersji sportowej dobierz szare trzewiki profilaktyczne do luźnych spodni sportowych i połącz całość z pikowaną kurtką oraz sportową czapką.

Wśród dziewczynek króluje róż, beż i fiolet. Każda z barw w tym sezonie przyjmuje jednak te chłodniejsze tony. Modny jest poza tym brąz. Trzewiki pasować będą zarówno do sukienek, spódnic, jak i spodni. Modeli jest naprawdę dużo.

Jak dobrać obuwie profilaktyczne?

Nie kupuj obuwia profilaktycznego bez konsultacji z lekarzem-specjalistą. To ortopeda powinien stwierdzić, że twoje dziecko takich butów potrzebuje. Jeśli natomiast masz takie zalecenia i zastanawiasz się, jakie obuwie kupić, zwróć przede wszystkim uwagę na kilka kwestii:

1) Podeszwa obuwia ma być szeroka i płaska. Każdy obcas będzie męczył stopę.

2) Obuwie profilaktyczne powinno być wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej jeśli będzie to skóra. Zapobiega ona poceniu się stopy, a jednocześnie dostosowuje się do niej, jest wytrzymała i oddychająca.

3) Noski butów profilaktycznych muszą być na tyle szerokie, by nie obciskały palców i nie powodowały odgnieceń i pęcherzy.

4) Każdy szew w obuwiu profilaktycznym ma być po zewnętrznej stronie.

Obuwie profilaktyczne dawno przestało być tylko i wyłącznie formą terapii zaburzonej pracy stawów. Dziś z powodzeniem może być elementem podkreślającym garderobę dziecka. W wielu przypadkach na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tradycyjnego, zwykłego obuwia.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro