Buciki roczki ze skóry dla chłopca

Buciki roczki ze skóry dla chłopca

Zaczynający naukę chodzenia maluch musi mieć odpowiednie obuwie. Pierwsze kroki jesienią najlepiej stawiać w skórzanych trzewikach.

udostępnij

Ela JózefowiczEla Józefowicz / 24-09-2017

Roczki” to umowne określenie pierwszych bucików dla dziecka. Umowne, bo moment rozpoczęcia nauki chodzenia przez każdego malca jest inny. Niektórzy zaczynają bardzo wcześnie, już około 9. miesiąca życia. Bywa też, że na pierwszy krok dziecka czekamy nawet do 17. –18. miesiąca. Należy pozwolić maluchowi rozwijać się w swoim tempie. Nie wkładajmy na siłę dziecku bucików i nie zmuszajmy do chodzenia.

Miękkie i elastyczne

Dzieci, które zaczynają swoją przygodę z chodzeniem na jesieni, potrzebują trzewików stabilnych, chroniących przed zimnem i wilgocią. Pamiętajmy, że buciki muszą być miękkie i elastyczne. To ważne, aby nie blokowały pracy stóp. Na tym etapie najzdrowsze dla dzieci jest chodzenie boso lub w specjalnych, antypoślizgowych skarpetkach. Jesienna aura nie sprzyja harcom na trawie czy piasku z gołymi stopami. Zadbajmy jednak, aby pierwsze, „poważne” buciki nie krępowały ruchów sztywnymi podeszwami i twardymi cholewkami. Wybierajmy buciki z miękkiej skóry, dostosowujące się do małej stópki. Skóra to również gwarancja odpowiedniego komfortu wewnątrz bucika. W obuwiu z naturalnego materiału stopa nie poci się i nie ociera tak łatwo jak w butach z syntetyków.

Pamiętajmy również, aby dokładnie zmierzyć stopy dziecka i dopasować właściwie rozmiar butów. Producenci podają tabele, dzięki którym łatwo przeliczymy centymetry na konkretny rozmiar. Najlepiej odrysować kształt stopy na kartoniku i zmierzyć odległość między skrajnymi punktami – najbardziej wysuniętego do przodu i do tyłu, na pięcie. Zmierzmy obie stopy, ponieważ mogą różnić się długością. Rozmiar dobieramy do większej stopy.

Ręczna robota

Wybór skórzanych trzewików dla rocznego chłopca jest duży. Zwróćmy uwagę na polską markę, która zasłynęła właśnie z produkcji „roczków” – bucików do nauki chodzenia. Mowa o firmie Emel i jej wyjątkowych, ręcznie wykonanych trzewikach dla najmłodszych. Każdy model jest zaprojektowany tak, aby jak najlepiej dostosować się do anatomicznego kształtu stóp malca. Prototypy, zanim trafią na rynek, przechodzą liczne testy. Skóra używana do produkcji jest najwyższej jakości i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Buciki Emel mają pozytywną opinię Instytuty Matki i Dziecka. „Roczki” marki Emel mają też swój niepowtarzalny styl. W kolekcji znajdziemy sporo trzewików retro. Nam spodobał się model 2341-10 – wiązane buciki do kostek z licowanej, szarej skóry z delikatnymi przeszyciami.

Naturalnie

Z miękkiej, naturalnej skóry wykonane są również trzewiki Lamelia. Mają antypoślizgowe podeszwy, elastyczne, pracującą razem ze stopami. Szeroki czubki zapewniają nóżkom komfort. Na uwagę zasługują chabrowe buty zapinane na szeroki rzep, które ozdobiono naszywanymi samolocikami. Rodzicom małych chłopców na pewno spodobają się też trzewiki o bardziej sportowym wyglądzie, biało-granatowe, wykonane z dziurkowanej skóry, zapinane na dwa rzepy.

Na sportowo

Sportowy styl wyróżnia również jeden z modeli znanej polskiej marki Bartek. Model 81859/15F to granatowo-zielone trzewiki zapinane na rzepy, stylizowane na wysokie adidasy. Mają cechy obuwia profilaktycznego. Profilowane wkładki i specjalna konstrukcja butów zapobiegają powstawaniu wad, takich jak koślawość stóp i kolan czy płaskostopie. Natomiast system odprowadzający wilgoć nie pozwala na rozwój bakterii i wewnątrz obuwia.

Dla miłośnika dinozaurów

Dla małych miłośników prehistorycznych gadów marka Kornecki zaprojektowała model trzewików z wizerunkiem dinozaura. Błękitne buciki wykonano ze skóry licowanej, skórzane są również podszewki, a gumowe sprężyste podeszwy mają właściwości antypoślizgowe. Szerokie i podwyższone czubki dodatkowo wzmocniono, aby zapewnić małym palcom ochronę przed ewentualnymi urazami.

Dziecko, które uczy się chodzić, powinno mieć odpowiednie obuwie. Jesienią najlepszym wyborem będą trzewiki skórzane. Naturalny materiał zapewnia komfort małym stopom. Skóra dostosowuje się do ich kształtu, co zapobiega otarciom, jest naturalnie przewiewna i nie zatrzymuje wilgoci.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro