Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Bożonarodzeniowy ogród – jakie oświetlenie wybrać

Boże Narodzenie to szczególny czas, którego wyjątkowość lubimy podkreślać na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest iluminacja domów i ogrodów. Oczywiście w spełnieniu tej świątecznej zachcianki pomagają nam producenci sprzętu elektrycznego, którzy przygotowują na tę okoliczność świetlne girlandy, jarzące się kaskady czy oświetlenia punktowe. Jest z czego wybierać.

Bożonarodzeniowy ogród – jakie oświetlenie wybrać

Świetlne girlandy

Na rynku znajdziemy wiele modeli lampek choinkowychdo zastosowania na zewnątrz. Możemy nimi ozdobić werandę, balkon, front domu, ale również cały ogród lub jego część, którą uważamy za najbardziej godną wyeksponowania. Gdy kupujemy tego typu urządzenia, zawsze sprawdzajmy, czy sprzęt przeznaczony jest do użytku na zewnątrz. W końcu z energią elektryczną, która go zasila, nie ma żartów.

Oferta obejmuje wiele modeli świetlnych girland, którymi możemy ozdobić rosnącą w pobliżu choinkę lub ustawione specjalnie z okazji świąt figurki świętej rodziny. Są pojedyncze sznury, są łańcuchy z wielu sznurów. Znajdziemy też tzw. sieci, z których możemy stworzyć świetlny dach, sople i świetlne kurtyny dające ciepłe lub zimne światło, jedno- lub wielokolorowe. Jeśli zamierzamy wyeksponować jakiś element wystroju ogrodu, możemy użyć świetlnej siatki, która będzie stanowiła ciekawe tło np. dla figurek Trzech Króli podążających za gwiazdą na wschodzie. Przed zakupem odpowiednich lampek dokładnie zmierzmy, jakiej długości ozdoby potrzebujemy! Za trzydziestometrową girlandę z 500 diodami zapłacimy od 50 zł wzwyż. Jednakże bardzo dobrej jakości lampki kosztują nawet kilkaset złotych.

bozonarodzeniowy_ogrod_-_jakie_oswietlenie_wybrac_3.jpg

Efektowną ozdobą zimowego ogrodu są wolnostojące drzewka lub baśniowe postacie, np. renifery, wykonane z metalu i tworzywa sztucznego. Trzeba jednak pamiętać, że większość z nich wymaga przytwierdzenia do podłoża na stałe, np. wkrętami.

  • Drzewko Leuchten Direkt.Wysokie na 130 cm. Ma na gałęziach umieszczonych 100 kwiatków – każdy z nich zakończony diodą LED o mocy 0,03 W (2 lm) i błękitnej barwie. Przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Zasilanie: 230 V. Cena 89 zł.

Lampy ogrodowe

Innym pomysłem na wyczarowanie w ogrodzie prawdziwie magicznego nastroju jest zastosowanie lamp ogrodowych. Za ich pomocą w nocy stworzymy świąteczną iluminację miejsca, które szczególnie będziemy chcieli wyeksponować, np. ustawionego w ogródku drewnianego żłobka z figurkami Pana Jezusa, Maryi i Józefa lub pięknie ozdobionej choinki. Dzięki takim zabiegom świąteczna ekspozycja będzie cieszyła nie tylko domowników, ale wszystkich , którzy znajdą się w pobliżu. Efekt uzyskamy, używając poza lampkami choinkowymi mobilnych lamp ogrodowych, które możemy dowolnie ustawiać.

  • Pyramiden Testronic – zestaw trzech lamp halogenowych (20 W) w kształcie piramid o wymiarach: 12,5 cm x 12,5 cm x 14 cm. W skład kompletu wchodzi również transformator niskonapięciowy (12 V/ 50 kHz, 60 VA). Lampy przeznaczone są do użytku na zewnątrz. Cena 49 zł.

Gdy zdecydujemy się na tego typu iluminację, dobrze ją zaplanujmy. Ustalmy, jakiego rodzaju oświetlenia potrzebujemy, jaka powinna być siła żarówek, gdzie je umieścimy, skąd pociągniemy kabel elektryczny, czy instalacja będzie bezpieczna. Aby określić tego typu szczegóły, warto wcześniej wybrać się do ogrodu z latarką i metrówką. Zabierzmy ze sobą kolorową folię – przecież świąteczna iluminacja to feeria kolorów! Poświećmy latarką, zaplanujmy, jak ustawimy oświetlenie, i zmierzmy, czy wystarczy nam kabla, by podpiąć całość do gniazdka.

  • Lampy Robizoo.Zestaw trzech małych lamp ledowych 2,4 W, transformatora 36 VA oraz trzech kolorowych filtrów do zmiany koloru oświetlenia. Długość przewodu każdej lampy od transformatora – 5 m. Długość przewodu transformatora – 2 m. Cena 120 zł.

Bądź bezpieczny

Całość podłączamy oczywiście do wodoodpornego gniazdka elektrycznego. Dlaczego „oczywiście”? Bo bezpieczeństwo w przypadku instalacji wszelkiego rodzaju oświetlenia zewnętrznego to podstawa. Dlatego zawsze, ozdabiając ogród, korzystajmy z certyfikowanych produktów przeznaczonych do instalacji na zewnątrz i ściśle stosujmy się do instrukcji ich montażu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro