Bożonarodzeniowe LED-owe dekoracje do ogrodu

Bożonarodzeniowe LED-owe dekoracje do ogrodu

LED-owe dekoracje w czasie Bożego Narodzenia doskonale sprawdzą się w ogrodzie. Są funkcjonalne, wspaniale prezentują się po zmierzchu i są odporne na upływ czasu. Ich największą zaletą jest jednak energooszczędność, dzięki czemu w sezonie świątecznym możemy sobie pozwolić na iluminację posesji bez obaw o wysokie rachunki za prąd.

udostępnij

Aneta Gawędzka-PaniczkoAneta Gawędzka-Paniczko / 22-11-2017 / aktualizacja: 04-12-2019

Ogrodowe ścieżki, drzewka, z których dawno opadły liście, i choinki, które najpiękniej wyglądają właśnie zimą, są idealnym materiałem na świąteczną metamorfozę. Do ich ozdobienia wykorzystajmy oświetlenie LED, które magię świąt wprowadzi również do ogrodu.

Węże ledowe, kurtyny i girlandy świetlne

Fot. Bulinex, IKEA, Voltronic, Nexos, Voltronic

Kurtyny świetlne, sople lodowe czy ostatnio coraz modniejsze siatki z diodami LED podkreślą charakter budynku. Rozwieśmy je np. pod okapem lub wzdłuż balustrady balkonu. Pamiętajmy, aby tak jak każde inne oświetlenie zewnętrzne były przystosowane do użytkowania w warunkach pyłu i wilgoci (minimalna wartość to IP44).

To jedne z bardziej popularnych i charakterystycznych form zdobienia posesji w czasie świąt Bożego Narodzenia – dostępne w wielu kolorach, wyposażone w programatory do sterowania, dzięki którym codziennie mogą prezentować się inaczej. Pulsacyjne, zanikające czy zmieniające barwę będą przyciągać wzrok – zadbajmy jednak o to, by nie przesadzić i nie zamienić ogrodu w dyskotekę pod chmurką. Zbyt szybko stanie się to irytujące, nie znajdziemy również zrozumienia w oczach sąsiadów.

Nieco skromniejszą alternatywą będą węże świetlne i girlandy ogrodowe. Wyglądają subtelniej, łatwiej je zamontować i tylko one pięknie podkreślą kształt obecnej w ogrodzie choinki czy altanki.

Barwne ledowe kształty

Fot. Star Trading, Volteno, Somogyi Elektronic, Polux, Lights4Fun

Hitem ostatnich sezonów są świąteczne rzutniki i projektory laserowe, których iluminacyjny zasięg często wykracza poza granice standardowego balkonu czy tarasu. Fantastycznie prezentują się na elewacji, „ubierając” ją w kolorowe kropki, choinki, bałwany lub migoczące śnieżynki. Dobrze tuż przed domem będą prezentowały się również ledowe postacie ze świątecznych bajek: renifer ciągnący sanie (może uda nam się znaleźć Rudolfa Czerwononosego?), bałwan (z okazji premiery drugiej części „Krainy Lodu” mógłby to być nawet Olaf) i obowiązkowo Święty Mikołaj… Aranżacji dopełni las neonowych choinek. Spacer w takim świątecznym ogrodzie, nawet jeśli zabraknie białego puchu, będzie przyjemnością.

Ogród jak z amerykańskiego filmu

Prawdopodobnie każdy z nas oglądał kiedyś przynajmniej jeden amerykański film, którego akcja toczy się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Przykładem mogą być wszystkie części „Kevina”, „To właśnie miłość” czy… „Bad Santa”. I przynajmniej raz rzuciły nam się w oczy niesamowite dekoracje tamtejszych posesji. Maksymalnie rozświetlone, zużywające tysiące watów i zauważalne prawdopodobnie nawet z kosmosu. Cóż, moc zużytej energii możemy zminimalizować, stawiając na diody LED, ale wielkość ogrodowej iluminacji zależy już tylko od naszej inwencji.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro