Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Boże Ciało – akcesoria dla dziewczynek sypiących kwiatki

Boże Ciało – akcesoria dla dziewczynek sypiących kwiatki

Obchody święta Bożego Ciała przede wszystkim kojarzą się nam z ulicznymi procesjami i oczywiście z odświętnie ubranymi dziewczynkami sypiącymi płatki kwiatów przed monstrancją. Zaszczytna i jednocześnie urokliwa funkcja jest marzeniem niejednej młodej damy. Gdy uda się ją uzyskać – konieczne jest wyposażenie pociechy w odpowiednie akcesoria.

Blanka Jarębska
Blanka Jarębska  06-04-2016

Czas czytania: 5 min

Boże Ciało to uroczystość przypominająca o jednym z najistotniejszych wydarzeń w kościele katolickim – przeistoczeniu chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. W odróżnieniu jednak od Wielkiego Czwartku jest to dzień radosny, a procesja ma charakter dziękczynny i pogodny. Stąd kolorowe kwiatki, wstążki i barwnie udekorowane ołtarze, przy których zatrzymuje się procesja. Główną oprawę uroczystości tworzą ministranci odpowiedzialni za noszenie poszczególnych przedmiotów oraz oczywiście sypiące kwiatki bielanki. Gdy nasza pociecha zostanie wybrana na jedną z nich, powinniśmy przygotować ją i zapewnić jej odpowiednie akcesoria, które ułatwią to wbrew pozorom trudne zadanie i sprawią, że bez przeszkód i z uśmiechem będzie mogła uczestniczyć w procesji.

Ciepło i wygodnie

Sypanie kwiatków podczas Bożego Ciała wiąże się z obecnością nie tylko na uroczystości, ale także na poprzedzających ją próbach. Dlatego dziewczynka powinna zostać wyposażona w lekkie i bardzo wygodne buty, w których będzie mogła zarówno stać na mszy, jak i przemierzać okolice parafii podczas procesji. Równie ważna jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Pogoda, nawet na przełomie maja i czerwca, potrafi często płatać figle, dlatego niezbędne będzie zabranie bolerka lub sweterka (dopasowanych do sukienki – przeważnie będzie to kolor biały). W wyjątkowo chłodny dzień przyda się również kurtka lub płaszczyk, a do nich rękawiczki. Świetnie sprawdzą się te z szerokiej oferty komunijnej – są eleganckie, dopasowane do małych rączek i łatwo dobierzemy odcień pasujący do reszty stroju.

Równie często podczas procesji świeci ostre słońce, a temperatura dorównuje letnim upałom. Dlatego niezłym pomysłem pomysłem będzie wcześniejszy zakup lekkiej, składanej parasolki, oczywiście najlepiej białej. Ochroni ona dziewczynkę zarówno przed deszczem, jak i przed silnym słońcem. Sprawdzi się również jasnachustka na głowę, która jest znacznie dyskretniejsza od czapki czy kapelusza, a w znacznym stopniu ochroni głowę dziecka przed przegrzaniem. Spokojnie możemy założyć na nią wianek.

Podręczny zestaw

Niezbędnym akcesorium każdej młodej damy jest torebka. Nie może jej zabraknąć także u dziewczynki sypiącej kwiatki. Najlepsza będzie biała torebka przewieszana na ukos przez ramię, dzięki czemu nie spadnie podczas przemieszczania się i umożliwi pełną swobodę ruchów. Powinna się w niej znaleźć mała butelka z niegazowaną wodą, nawilżający balsam do ust i chusteczki do nosa. Taki zestaw to absolutne minimum. Dobrze, jeśli zmieści się w niej wspomniana wyżej chustka na głowę, zapasowe spinki i gumki do włosów i mały grzebyk. Jednak pamiętajmy, że torebka powinna być mała, lekka i nierzucająca się w oczy, by nie zaburzać spójnej prezencji wszystkich dziewczynek zaangażowanych w uroczystość.

Włosy pod kontrolą

Najczęściej głowy sypiących kwiatki bielanek zdobią kwiatowe wianki. Jeśli nie mamy z góry narzuconego stylu i rodzaju, możemy wybrać ten, który najbardziej podoba się dziewczynce. Coraz popularniejsze stają się ozdoby z ręcznie wykonywanych sztucznych kwiatów. Do złudzenia przypominają naturalne, jednak są o wiele trwalsze, nie rozpadają się, prezentują pięknie niezależnie od pogody i mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Aby wianek dobrze trzymał się na głowie, niezbędne jest upięcie odpowiedniej fryzury, zwłaszcza jeśli dziewczynka ma długie włosy. Pomoże w tym rozbudowana oferta gumek do włosów. Jeśli rezygnujemy z wianka, możemy ozdobić włosy spinkami w kształcie kwiatków lub delikatną opaską, która poskromi wszelkie wypadające z upięcia kosmyki.

Właściwe przygotowanie i zakup odpowiednich akcesoriów sprawi, że udział w procesji i pełnienie podczas niej tak zaszczytnej funkcji, stanie się dla dziewczynki wspaniałym i pełnym radości przeżyciem, które będzie jeszcze długo wspominać.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro