Bob Budowniczy – skrzynka z narzędziami dla małych majsterkowiczów

Skrzynka z narzędziami to gratka dla małych majsterkowiczów. Dzięki niej poczują się, jak ich ulubiony bohater z bajki. Skrzynka ma nowoczesny wygląd, ciekawe akcesoria do kreatywnej zabawy i łączy się z innymi zestawami Bob Budowniczy, z serii klocków Mega Bloks.

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 04-11-2016

Zaradny Budowniczy

Bajka Bob Budowniczy szturmem podbiła serca chłopców. Myślę, że również rodzice są jej fanami. Ma ciekawą grafikę i bardzo interesującą fabułę, która przekazuje najmłodszym wiele pozytywnych wzorców. Bob to sympatyczny i zaradny chłopak, zawsze chętny do pomocy. Ma wiele talentów i pomysłów. Potrafi wybudować dom, naprawić kran, zreperować płot w zoo i wiele innych rzeczy. W swoich działaniach zawsze kieruje się dobrem innych i bardzo honorowo zachowuje się. Bob nie działa sam. Ma przy sobie przyjaciół, którymi są pomocne maszyny budowlane – dźwig, koparka, spychacz i betoniarka. Bajka o przygodach Boba jest bardzo popularna, dlatego skrzynka z narzędziami będzie świetnym pomysłem na prezent dla wielu chłopców. Z radością chwycą ją w rękę i wcielą się w ulubionego, bajkowego bohatera.

skrzynka_z_narzedziami_bob_1.jpg

Nowoczesna skrzyneczka

Skrzynka ma klasyczny kształt, ale zdecydowanie ciekawszy wygląd niż inne zabawki tego typu. Po pierwsze jej wieko jest wykonane z przezroczystego plastiku w pomarańczowym kolorze. Ma na środku czarną rączkę, za którą chłopcy mogą ją wygodnie przenosić. Wieko skrzynki jest zarówno zamknięciem, jak i blatem do zabawy. Znajdziemy tutaj otwory na „gwoździe” i śruby, a także miejsca, do których możemy przypinać klocki. Z pewnością przyda się do dalszej zabawy. Dół skrzynki ma niebieski kolor. Jest oklejony tematycznymi naklejkami. Widać na nich Boba i resztę jego ekipy. Jeśli chodzi o wielkość skrzynki to wymiary są następujące: 13 cm wysokości, 15 cm szerokości i 28 cm długości.

skrzynka_z_narzedziami_bob_2.jpg

Akcesoria do zabawy

Wnętrze skrzyneczki skrywa bardzo wiele elementów do zabawy. Największym z nich jest żółte korytko, które pełni dwie funkcje. Po pierwsze – jest miejscem, w którym zmieszczą się wszystkie elementy zestawu. Po drugie – gdy odwrócimy je do góry nogami, zobaczymy, że jest to jednocześnie piła z blatem do zabawy. Wśród kolejnych elementów znajdują się dwa klocki przypominające kawałki drewna. Chłopcy mogą je złączyć, a następnie bawić się w rozcinanie drewna piłą. Jej największą zaletą jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie ma opcji, by chłopcy zrobili sobie krzywdę. Skrzynka rekomendowana jest dla dzieci od 3. roku życia. W skrzynce znajdują się także narzędzia – młotek i śrubokręt. One również przydadzą się podczas zabawy. Chłopcy z pewnością chętnie użyją ich, aby bawić się w naprawianie domowych usterek. Skrzynka z bezpiecznymi narzędziami będzie niezbędnym elementem podczas zabawy. Chłopcy chwycą ją i z radością pomogą tacie, dziadkowi czy wujkowi podczas prac w warsztacie i domu. Chłopcy mogą także świetnie bawić się samodzielnie. W zestawie są bezpieczne śruby i gwoździe. Ich główki są jednocześnie klockami. Teraz przyda się wieko skrzynki. Tak jak wspomniałam, są na nim miejsca na klocki i otwory. To właśnie tu chłopcy mogą wbijać i wkręcać gwoździe czy śruby, wykorzystując oczywiście młotek i śrubokręt. W zestawie są również przęsła, które także mają miejsca na śruby. Zaletą zestawu jest możliwość połączenia z innymi klockami Mega Bloks z serii Bob Budowniczy. Z pewnością będą pasowały do elementów skrzyneczki i zapewnią jeszcze więcej radosnej zabawy.

skrzynka_z_narzedziami_bob_5.jpg

Czy skrzyneczka jest atrakcyjną zabawką?

Przyznam szczerze, że warto było wykonać test tej zabawki. Nie wiem jak Wy, ale ja spodziewałam się nieco innej zawartości. Wyobrażałam sobie, że skrzynka będzie pełna narzędzi, że znajdę tam młotek, śrubokręt, klucz francuski, obcęgi i inne akcesoria. Jeśli chodzi o narzędzia – jestem trochę zawiedziona. Na plus są za to inne akcesoria, czyli te do kreatywnej zabawy. Być może to właśnie wkręcanie i wbijanie przyniesie chłopcom największą radość. Wydaje mi się, że największą zaletą tej skrzyneczki jest wizerunek Boba. To z jego powodu warto ją kupić.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro