Bob Budowniczy – seria pojazdów, które zachwycą fanów bajki

„Damy radę? Tak damy radę!” to kluczowy okrzyk z bajki, która ostatnio skradała serca chłopców. Mowa o Bobie Budowniczym oraz ekipie jego dzielnych i pracowitych maszyn budowlanych. Chłopcy z radością przeniosą zabawę sprzed telewizora na dywan. Firma Mattel dostarczyła im w tym sezonie fantastyczne zabawki, które odwzorowują bohaterów z bajki i mają dodatkowe atrakcje. Przedstawię dziś pojazdy z dźwiękiem, które są oznaczone symbolem DYT26.YT26.

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 04-11-2016

Bob

Bob budowniczy to „całkiem stara”, bajkowa postać. W ostatnich sezonach, wróciła jednak do łask. Bajka opowiada o sympatycznym budowniczym, który ma wiele talentów. Buduje, naprawia, instaluje i rozwiązuje mnóstwo innych problemów. Jest przy tym uprzejmy i niezwykle uczynny. Bez wątpienia to postać, która pokazuje dzieciom mnóstwo dobrych cech. Jego pomocnikami są gadatliwe maszyny budowlane i to właśnie tych przyjaciół dziś przedstawię.

DYT26

Pod symbolem DYT26 kryją się trzy fantastyczne pojazdy: koparka, spychacz i dźwig. Każdy z nich zachwyci fana bajki i zapewni świetną zabawę. Pojazdy są wykonane z wytrzymałego tworzywa i mają ruchome elementy. Zabawki dedykowane są dla dzieci od 3. roku życia. Ich dużą zaletą są efekty dźwiękowe. Słychać oryginalny głos Boba, a także głosy pozostałych postaci. Są to cytaty z bajki, dlatego chłopcy będą bardzo zadowoleni podczas zabawy w odtwarzanie scen i wymyślanie nowych przygód. Poniżej przedstawię charakterystykę każdego pojazdu.

k.pojazdy_bob_budowniczy_1.jpg

Uśmiechnięta koparka

Koparka ma intensywny, żółty kolor, wesołe oczy i uśmiechniętą buzię. Jej wymiary są następujące: 19 cm długości, 9,5 cm wysokości i 8,5 cm szerokości. Koparka ma oczywiście ruchome kółka. Chłopcy mogą również poruszać lemieszem z przodu pojazdu oraz łyżką na jego tyle. Ramię koparki porusza się aż w trzech punktach, dzięki czemu zabawa będzie bardziej realna i ciekawa. Na dachu koparki znajduje się szary przycisk w kształcie litery „B”. Uruchamia on funkcje dźwiękowe. Co chłopcy usłyszą podczas zabawy? Oczywiście dźwięk przypominający pracującą maszynę, a także różne powiedzonka: „Tu Bob, potrzebuję Cię przy sklepiku z koktajlami, mam dla Ciebie zadanie”, „Dobrze Bob, już jadę”, „Mogę zacząć kopać? Uwielbiam to robić”, „Świetna robota koparko, Juhhuuu!”, a także wesołe melodie.

k.pojazdy_bob_budowniczy_2.jpg

Pomarańczowy spychacz

To kolejna, solidna maszyna. Podobnie jak koparka – ma uśmiechniętą buzię, wesołe dźwięki, ruchome elementy i chęci do zabawy. Jego wymiary to 15 cm długości, 7,5 cm wysokości oraz 8 cm szerokości. Ten pojazd gąsienicowy ma ruchomy lemiesz, którym chłopcy mogą nabierać oraz burtę, która się podnosi. Co powie nam spychacz? „Żwir, uwielbiam żwir, zabieram się do pracy”, „Świetna robota spychaczu! Taaak!, Tu Bob, pojedź po koparkę i dźwig, i spotkajmy się na placu budowy”, „O tak, oczywiście Bob”, „Damy radę? Tak damy radę!”, „Tu Bob, potrzebuję Cię na lodowisku, mamy wielkie zadanie do wykonania”, „Zrozumiałem!” i inne powiedzonka oraz dźwięki.

k.pojazdy_bob_budowniczy_5.jpg

Sześciokołowy dźwig

Dźwig jeździ na sześciu kołach. Podobnie jak pozostali bohaterowie – ma dźwięk, uśmiech i ruchome elementy. Podstawa ramienia obraca się o 360 stopni, ramię unosi się góra-dół, a hak wysuwa się i składa. Jego wymiary to: 16,5 cm długości, 7,5 cm wysokości oraz 7 cm szerokości. A oto jego niektóre teksty: „Dźwigu, potrzebuję Twojej pomocy przy podnoszeniu materiałów. Spotkajmy się na zamku”, „Oczywiście, jestem w drodze”, „Gotowy do pracy!”, „Świetna robota dźwigu. Dzięki Bob, jesteśmy świetną drużyną”, „Tu Bob, potrzebuję Cię w zoo, mamy wielkie zadanie do wykonania”, „Już pędzę Bob”.

k.pojazdy_bob_budowniczy_4.jpg

Sprzed telewizora na dywan

Postacie z ulubionej bajki, w formie mówiących zabawek, z pewnością odciągną chłopców od telewizora. Dzięki wypowiedziom, chłopcy od razu zyskują ciekawy temat do zabawy – zoo, zamek, lodowisko, plac budowy. Te i inne miejsca, które pojawiają się w wypowiedziach, nakreślą temat i zachęcą do uruchomienia wyobraźni. Warto dodać, że każda zabawka wydaje ponad 20 dźwięków i wypowiedzi. Czy są to zabawki warte zakupu? Moim zadaniem tak. Świetnie odwzorowują postacie z bajek, są bardzo wytrzymałe, a także gwarantują świetną zabawę, dzięki ruchomym elementom i różnym dźwiękom.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro