BMX do 1500 zł – modele na sezon 2017

BMX do 1500 zł – modele na sezon 2017

Myślisz o kupnie roweru typu BMX? Już mając 1500 zł, można wybrać dobre modele nadające się do jazdy sportowej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

udostępnij

Anna DąbrowskaAnna Dąbrowska / 01-09-2017

Dlaczego warto zainwestować?

Teoretycznie 1500 zł to niemało, ale w przypadku BMX należy do kategorii „średnio”. Dla wielu osób przeznaczenie powyżej 1500 zł na rower może być dużym wydatkiem, ale jeśli myślisz o modelu typu BMX, niemała kwota jest w pełni uzasadniona. W przypadku tego typu rowerów nie warto w ogóle oszczędzać, ponieważ wyższy koszt oznacza wyższe bezpieczeństwo, komfort i łatwość wykonywania trików. Stawiając na najtańsze produkty, ryzykujesz na przykład, że w czasie twardego lądowania rama ulegnie uszkodzeniu. O rowerach z górnej półki powinny na pewno pomyśleć osoby, które chcą jeździć intensywnie i wykonywać bardziej agresywne ewolucje.

Na które modele w cenie do 1500 zł warto zwrócić uwagę w tym roku?

Radio Darko Jego zaletą jest niska waga (ok. 12 kg). Rozmiar i geometria ramy sprawiają, że jest to dobry rower dla mniejszych osób oraz takich, które zaczynają przygodę z BMX, gdyż łatwiej nad nim panować. Warto poszukać tego modelu, bo bywają egzemplarze kosztujące już ok. 1400 zł.

DemaFflip 3.0 Rower wykonany jest z komponentów wysokiej klasy. Ma 20-calowe koła i ramę hi-ten (high tensile steel). Ten model ma jedynie tylny hamulec. Warto go wybrać, bo ma bardzo dobry stosunek jakości komponentów do ceny.

Mongoose Legion L60 Górna poprzeczka jest stalowa, widelec hi-ten. Napęd złożony z 9(t) drivera i trwałego trzyczęściowego mechanizmu korbowego z cro-mo (chromo-molibden) na łożyskach maszynowych. Ten sprawny rower wart jest zainteresowania, bo nie ma problemu z wykonaniem wszystkich ewolucji.

WTP Radio Evol Stworzony przez kultowego producenta WeThePeople. Warto go wybrać, bo producent ma wieloletnie doświadczenie w produkcji wartościowych BMX a model ma naprawdę przystępną cenę.

Diamondback Option To dobry model dla początkujących riderów, którzy chcą bezpiecznie spróbować swoich sił w pobliskim skateparku. Jego cechą charakterystyczną są pieczołowicie dopracowane szczegóły konstrukcyjne.

Wybieraj rozważnie!

Na co zwrócić uwagę, kupując rower w cenie ok. 1500 zł? Przede wszystkim należy się zastanowić, jak będzie wykorzystywany. Jeśli chcesz się rozwijać, do dzisiejszych kosztów roweru dolicz ceny rozbudowy lub wymiany części w przyszłości. Może się okazać, że bardziej opłaci się wydanie teraz więcej, niż dokupowanie niezbędnego osprzętu później.

Przeglądając poszczególne egzemplarze, pamiętaj o poniższych wskazówkach.

  1. Ze względu na trudne warunki eksploatacji rama musi być wytrzymała. Modele zrobione ze stali hi-ten, o wysokiej wytrzymałości, mają tę wadę, że są bardzo ciężkie. Jednak to materiał nie do zdarcia. Warto się zastanowić, co jest twoim priorytetem – lekkość pozwalająca na łatwiejszą naukę trików czy odporność na zniszczenie.

  2. W teorii rower powinien być maksymalnie lekki. Pamiętaj, że modele typu BMX służą do wykonywania np. obrotów w locie, co oznacza, że im lżejsza rama, tym łatwiejsza będzie nauka ewolucji. Dlatego w przypadku osób początkujących jak najmniejsza masa roweru będzie parametrem branym pod uwagę przy zakupie. Popatrz na ultralekkie modele z ramami cr-mo. Bez problemu znajdziesz ważące ok. 12 kg i kosztujące do 1500 złotych. Zwróć uwagę, które dokładnie elementy roweru są z tego materiału wykonane – bywa, że zarówno rama, widelec, jak i korby. Ale przy mniejszych wymaganiach wystarczy rama cr-mo, co obniża także całkowity koszt roweru. Zastanów się jednak, czy nie warto poszukać używanych modeli z wyższej półki w tej cenie, co daje gwarancję jakości.

Ciekawych modeli jest wiele, dlatego zanim dokonasz zakupu, przeprowadź dokładne rozeznanie. Wtedy jazda na zakupionym przez ciebie rowerze da ci mnóstwo satysfakcji i radości. Dla wielu osób przeznaczenie powyżej 1500 zł na rower może być dużym wydatkiem, ale jeśli myślisz o modelu typu BMX, taka kwota jest w pełni uzasadniona. Dobrej zabawy!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro