Biżuteria ze szmaragdami

Szmaragd jest znany wszystkim kobietom dzięki pięknej i niezwykłej barwie. Znano go już w starożytnym Egipcie, był ulubionym kamieniem Kleopatry. Często służył za amulet, a do tej pory jest uważany za kamień o magicznych i zdrowotnych właściwościach. To prawdziwy król wśród materiałów jubilerskich. Poznaj jego interesującą historię i dowiedz się, jak należy go nosić.

Niezwykłe szmaragdy

Szmaragd to zielona, najcenniejsza odmiana berylu. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego smaragdus – zielony. Jest jednym z najbardziej trwałych materiałów znanym ludzkości. Zazwyczaj występuje w odmianie jasnozielonej lub ciemnozielonej. Od pięknej barwy oraz niezmąconej przezroczystości zależy wartość szmaragdu. Najcenniejsze są ciemnozielone, bez jakichkolwiek spękań i zmętnień. Barwa szmaragdu odporna jest z na działanie temperatury i światła.

Mistyczne właściwości szmaragdu

Nazywany jest „kamieniem miłości”. Podobno potrafi wnieść ją do naszego życia i uleczyć złamane serce. Przywraca harmonię, wiarę i nadzieję. Co więcej, ma moc uspokajania udręczonego umysłu i otwiera na ludzi oraz właśnie na miłość. Chroni przed złą energią i „ładuje akumulatory”. Biżuteria ze szmaragdem może być pomysłem dla przyjaciółki, która szuka swojego księcia z bajki lub została zraniona. Poproś swojego mężczyznę o biżuterię ze szmaragdem – podobno dzięki temu zagwarantujesz sobie jego wierność.

Zdrowotne właściwości szmaragdu

Według medycyny niekonwencjonalnej, która wierzy w magiczną moc szlachetnych kamieni, szmaragd może uleczyć nasze ciało z wielu chorób. Dobrze wpływa na serce – pod względem fizycznym i w sferze emocjonalnej. Wspomaga leczenie chorób kręgosłupa oraz wątroby. Działa dobrze na organizmy diabetyków oraz reumatyków. Co więcej, przynosi ukojenie zmęczonym oczom i może poprawić wzrok.

Jak nosić szmaragdy

Szmaragd jest oprawiany w srebro, złoto, białe złoto, mogą mu towarzyszyć inne kamienie szlachetne. Biżuteria ze szmaragdem – kolczyki, pierścionki, naszyjniki czy kolie – jest niezwykle piękna i od razu przyciąga spojrzenie. Najwięcej uroku dodaje brunetkom oraz rudzielcom, ponieważ soczysty odcień zieleni podkreśla ich kolor włosów i karnację.

Szmaragdy są wyrazistymi kamieniami z powodu swojego niezwykłego i intensywnego koloru. Jeśli nosisz z biżuterię ze szmaragdem, to ona musi grać pierwsze skrzypce. Ogranicz resztę błyskotek do minimum lub niech będą tylko tłem. Noś je raczej do wieczornych stylizacji i również wówczas szmaragdy powinny być najważniejsze. Genialnie podkreślą czerń, biel, delikatny róż, ecru. Unikaj kontrastowych połączeń z niebieskim, fioletem, pomarańczowym. Najlepiej będą wyglądać z klasycznymi ubraniami, takimi jak: mała czarna, beżowy płaszcz, elegancka spódnica. Jeśli chcesz nosić je na co dzień, wybierz pierścionek z małym kamieniem lub delikatne kolczyki w sztyfcie. Nosząc dużą biżuterię na co dzień, sprawisz wrażenie, że chcesz się obnosić ze swoją zamożnością. Unikaj połączeń typu szmaragdy plus skórzane leginsy lub cekinowa sukienka, ponieważ się po prostu gryzą. Szmaragdy to kamienie z wielotysięczną historią, więc potrzebują umiaru i szlachetnej oprawy.

Szukasz więcej inspiracji? Zajrzyj tu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro