Biżuteria personalizowana – wyraź siebie i zatrzymaj wspomnienia

Nic tak dobrze nie dodaje stylizacji charakteru jak stylowe akcesoria i biżuteria. To właśnie one odzwierciedlają prawdziwy styl, a nierzadko również zainteresowania czy pasje danej osoby. Dzięki personalizowanej biżuterii zachowasz wspomnienia, a szlachetne kamienie wzmocnią twoją naturalną siłę i podkreślą predyspozycje.

Monika Jagło Monika Jagło / 30-07-2018

Obrączki z grawerunkiem, medaliony z sekretną wiadomością zapisaną wewnątrz, bransoletki z zawieszkami nawiązującymi do pasji obdarowywanej osoby i pierścionki z kamieniami szlachetnymi powiązanymi ze znakiem Zodiaku – biżuteria nie musi być jedynie błyskotką, która uświetnia strój. Dzięki personalizacji może przekazywać dużo więcej! Grawerunek na obrączkach przypomina parze o uczuciu, które ich łączy, podobnie jak naszyjnik z zawieszką-imieniem noszony blisko serca, natomiast popularne bransoletki z charmsami mogą być dobrane tak, by każdy pojedynczy element odzwierciedlał zainteresowania i osobowość obdarowywanej osoby. Jubilerzy i projektanci biżuterii niejednokrotnie wykorzystują moc kamieni szlachetnych lub symboli, by tchnąć w swoje projekty coś więcej – przesłanie czy odrobinę mistycyzmu. Możliwość personalizacji pozwala na idealne dopasowanie biżuterii do charakteru czy okoliczności, dlatego warto brać ją pod uwagę, wybierając ozdoby dla siebie, ukochanej osoby lub innych. Zobacz, jakie opcje masz do wyboru.

Moc grawerunku

Dzięki grawerunkowi biżuteria zyskuje osobisty charakter i staje się unikatowa. Naniesienie grawerunku według twojego własnego pomysłu nie jest żadnym wyzwaniem dla jubilera – taką usługę oferuje większości z nich. Możesz wykorzystać na przykład grawerunek ręczny, by podpisać inicjałami wybrany pierścionek, przekazać inspirujące motto na obwolucie zegarka czy ozdobić nim awers zawieszki. To bardzo dobry pomysł na upamiętnienie ważnych życiowych momentów i dodanie czegoś „od siebie” do biżuterii, którą chcesz obdarować kogoś wyjątkowego.

Zaawansowane metody takiego zdobienia obejmują również grawerunek mechaniczny, który daje ciekawe możliwości. Dzięki niemu można nanieść na biżuterię zdjęcie czy rysunek wykonany własnoręcznie przez dziecko, miłosne wyznanie czy inicjał zapisany ręką ukochanego. Możliwości są nieskończone, a uzyskany efekt zamienia naszyjnik czy pierścionek w naprawdę wyjątkową ozdobę z bardzo osobistym akcentem, którą miło jest mieć cały czas przy sobie.

Wiele marek oferuje również gotowe produkty ozdobione dekoracyjnym grawerunkiem, który może przypaść do gustu obdarowywanej osobie. Z czego można wybierać? Oto kilka inspirujących przykładów prezentów dla tej szczególnej osoby w twoim życiu:

  • zawieszki do naszyjników z wygrawerowanym imieniem,
  • bransoletki łańcuszkowe z tabliczką ozdobioną inspirującym mottem,
  • bransoletki typu „bangle” z sentencją po wewnętrznej stronie,
  • zawieszki do bransoletek z magicznym symbolem,
  • personalizowane talizmany do sznurkowych bransoletek.

Grawerunek daje bardzo duże możliwości spersonalizowania biżuterii i nadania jej osobistego charakteru. Weź tę możliwość pod uwagę, szukając prezentu na rocznicę ślubu, 18. urodziny dziecka, Dzień Matki czy urodziny najlepszej przyjaciółki, która na pewno ucieszy się z naszyjnika, który będzie symbolizował waszą przyjaźń. Dzięki spersonalizowanej w ten sposób biżuterii możesz pokazać światu, co myślisz, lub podarować komuś ozdobę pełną emocji i uczuć, o których będzie sobie przypominać patrząc na nią.

Coś więcej niż tylko błyskotka

Biżuteria nie musi być jedynie ozdobą. Może przekazywać emocje, budować relacje, utrzymywać więzi, odzwierciedlać przynależność do grupy, a niektórzy wierzą, że również bezpośrednio wpływać na to, jak się czujemy i jak postrzegamy świat. Chcąc obdarować kogoś bliskiego naszyjnikiem lub pierścionkiem, możesz pójść o krok dalej i sprezentować ozdobę ze szlachetnym kamieniem, który będzie odpowiadał jej znakowi Zodiaku i wzmacniał naturalną siłę, predyspozycje i umiejętności. Baran ucieszy się z pierścionka z malachitem, jeśli powiesz mu, że to właśnie taki kamień przynosi mu szczęście, a pani Lew z radością przyjmie bursztyn oprawiony w złoto, bo podobno właśnie taki zestaw pasuje do jej odważnej, przebojowej osobowości. Rzuć okiem na małą ściągę poniżej i zrób z niej dobry użytek podczas następnych zakupów!

Baran: ametyst, hepatyt, jaspis czerwony, malachit, diament, koral

Byk: turkus, szafir, szmaragd, cytryn, kryształ górski

Bliźnięta: agat, jaspis, kryształ górski, tygrysie oko, akwamaryn

Rak: masa perłowa, szmaragd, heliotrop, chryzopraz, opal

Lew: topaz, bursztyn, bawole oko, cytryn, rubin

Panna: topaz, tygrysie oko, ametyst, agat, jaspis

Waga: tygrysie oko, kwarc różowy, heliotrop, hematyt, agat

Skorpion: krzemień, malachit, ametyst, hematyt, topaz

Strzelec: agat, bursztyn, turkus, ametyst, lapis lazuli, granat

Koziorożec: malachit, rubin, onyks, agat, kwart różowy

Wodnik: awanturyn, ametyst, perła, onyks, sokole oko

Ryby: agat, ametyst, heliotrop, turkus, koral, karneol

O krok dalej – biżuteria z mleka matki, kosmyków włosów czy fragmentu pępowiny

Na rynku można też spotkać firmy, które specjalizują się w wyjątkowych opcjach personalizacji biżuterii. Ciekawą możliwością dla mam jest stworzenie biżuterii z mleka matki, które zamknięte jest w gustownej perle. Ozdoby można również wykonać z kosmyka włosów dziecka czy z fragmentu pępowiny. Choć dla niektórych osób taka biżuteria może się wydawać kontrowersyjna, to z pewnością jest to szczególna pamiątka więzi łączącej mamę z dzieckiem.

Spersonalizowana biżuteria może być czymś naprawdę wyjątkowym, odzwierciedlającym charakter, osobowość i pasje noszącego. Weź to pod uwagę, szukając odpowiedniej ozdoby dla siebie lub kogoś bliskiego. Do wyboru masz na przykład litery-inicjały do zawieszenia na bransoletce lub łańcuszku, charmsy do bransoletek w najróżniejszych formach, które opowiedzą coś o upodobaniach lub uczuciach, zawieszki-talizmany o magicznej mocy, w którą możesz wierzyć lub nie, ale wyglądają bardzo ciekawie dopięte do bransoletki.

Szukaj inspiracji w produktach marek Nomination, Pandora, Chrysalis czy Lilou, które specjalizują się w takich ozdobach. Biżuteria ze starannie wybranych elementów jest jak historia – pełna osobistych detali, wspomnień, pasji, uczuć i tego, co w życiu noszącej ją osoby najważniejsze. Wykorzystaj jej moc i urok!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro