Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Biurowe zszywacze elektryczne – jaki model wybrać?

Pracujesz w biurze, z dużą ilością dokumentów? To doskonale wiesz, jak ważne są akcesoria, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Do grupy niezbędnych narzędzi biurowych niewątpliwie należy zszywacz, który w wersji elektrycznej pozwala jeszcze bardziej usprawnić pracę.

Katarzyna Wlazło
Katarzyna Wlazło 20-06-2018

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter

Biurowe zszywacze elektryczne – jaki model wybrać?

Jeżeli zszywasz dokumenty od czasu do czasu – nie jest to uciążliwe zadanie i tu sprawdzi się zwykły, manualny zszywacz, który na pewno posiadasz w swoim miejscu pracy. Problem pojawia się, gdy codziennie musisz zszywać duże ilości grubych plików. W takiej sytuacji pomocnym narzędziem jest elektryczny zszywacz, który samodzielnie może zszyć 10, 20, 45 czy nawet 70 stron naraz.

Od czego zależy cena zszywacza elektrycznego?

Najprostsze zszywacze elektryczne możesz kupić już za około 100 zł, natomiast bardziej profesjonalne modele, które służą np. do zszywania broszur, dostępne są za ponad 4 100 zł. Z czego wynika tak duża różnica w cenach? Na pewno od możliwości urządzenia i ilości stron, które może zszyć jednorazowo. Droższe modele mają też specjalną funkcję, która pozwala precyzyjnie określić miejsce zszycia dokumentów.

Ciekawym dodatkiem, który pojawia się w zszywaczach elektrycznych ze średniej i górnej półki, są kontrolki LED, które informują o konieczności uzupełnienia zszywek lub wyświetlają ilość zszywek, które pozostały w urządzeniu. Niektóre modele mają także możliwość regulacji głębokości zszywania. Wybrane zszywacze elektryczne są wielofunkcyjne. Poza zszywaniem umożliwiają również elektryczne dziurkowanie lub mają wbudowany rozszywacz.

Przegląd wybranych modeli zszywaczy elektrycznych

Rexel Optima – to model, który dostępny jest w kilku wariantach. Możesz zszywać dokumenty w trybie auto – wystarczy, że wsuniesz kartki do zszywacza i dokumenty zostaną spięte. Dostępna jest także opcja manual, dzięki której masz kontrolę nad miejscem zszycia – wystarczy lekko nacisnąć pokrywę urządzenia. Producent zapewnia, że zszywacz nie będzie się zacinał, ale warunkiem jest używanie odpowiednich zszywek Optima oraz wkładanie takiej ilości kartek, jaka zalecana jest przy danym modelu. Zszywacz ma 5 lat gwarancji.

Rexel Optima 20 kupisz w cenie od 300 do 380 zł. Jednorazowo zszywa do 20 kartek. Ma regulator głębokości zszycia oraz wskaźnik ilości zszywek, które pozostały w magazynku. Urządzenie zawiera dodatkowo wbudowany rozszywacz, który z pewnością przyda ci się w codziennej pracy. Droższy wariant tego modelu to zszywacz elektryczny Rexel Optima 70. Jest to profesjonalne urządzenie, za które zapłacisz od 950 do 999 zł. Zszywacz bez problemu radzi sobie z grubymi plikami dokumentów – jednorazowo może zszyć do 70 kartek. Ma specjalną funkcję, która pomaga precyzyjnie określić miejsce zszycia, oraz technologię płaskozszywania, dzięki której zmniejsza grubość zszytych dokumentów.

Leitz – ten model zszywacza elektrycznego bez wątpienia wyróżnia się wyglądem. Ma wyjątkowy design, dostępny jest w różnych kolorach. Jednak to nie jedyna cecha urządzenia Leitz. Jest wydajny i łatwy w obsłudze. Na pewno sprawdzi się w codziennej pracy biurowej. Zszywacz nie będzie zacinał się, jeżeli użyjesz oryginalnych zszywek Leitz.

Jednym z najpopularniejszych wariantów jest zszywacz elektryczny Leitz 5566. Może zszyć jednocześnie do 10 kartek. Kupisz go w cenie od blisko 110 do 149 zł. Jest to niewielkie urządzenie, które obsłużysz jedną ręką. Wariant Leitz NeXXt Series 20k jednorazowo zszywa 20 kartek. Ma specjalny mechanizm, który reguluje głębokość wsuwania kartek. Dostępny jest w cenie od ok. 360 do 400 zł. Urządzenie ma 3 lata gwarancji.

PaperPRO 25 – ten model zszywacza elektrycznego może zszyć naraz 25 kartek. Urządzenie ma specjalną konstrukcję Impulse Drive, która gwarantuje trzy razy szybsze zszywanie. Ma również funkcję no-jam, dzięki której możesz mieć pewność, że zszywki nie będą blokowały się w urządzeniu. Wyposażony jest w przyssawki, dzięki czemu nie ślizga się i nie przesuwa podczas pracy. Zszywacz ma diodę LED, która informuje, jeżeli trzeba napełnić zszywki. Ten model kupisz w cenie od 160 do blisko 200 zł.

Zszywacz elektryczny na pewno ułatwi ci codzienną pracę w biurze. Nie będziesz już musiał używać całej swojej siły, żeby zszyć duży plik dokumentów. W zależności od wybranego modelu może on mieć także dodatkowe cechy, takie jak np. rozszywacz, lub designerski wygląd, dzięki czemu będziesz mógł wybrać urządzenie w swoim ulubionym kolorze.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Firma i usługi


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro