Biurkowa lampa LED – przegląd najciekawszych modeli

Miejsce przy biurku nie może obyć się bez lampy. Prawidłowe oświetlenie wpływa na komfort pracy i sprawia, że wzrok nie męczy się szybko. Jednym z najpopularniejszych produktów są obecnie lampy LED. Jakie są ich zalety i jaki model wybrać? Oto przegląd najciekawszych produktów.

Monika Jagło Monika Jagło / 06-04-2016

Biurkowe lampy LED są coraz popularniejsze. Często wybieramy takie oświetlenie do domu, ale i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bardzo dobre i energooszczędne rozwiązanie. Za popularnością tego typu oświetlenia przemawia wiele jego zalet, do których zaliczyć należy przede wszystkim:

  • niski pobór mocy
  • długą żywotność (producenci mówią o 20 000 godzin i więcej!)
  • energooszczędność
  • wszechstronne zastosowanie
  • o wiele mniejsze nagrzewanie i lepsze wykorzystanie energii
  • brak efektu pulsowania światła.

Wybierając lampkę na biurko, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim powinna ona dobrze oświetlać miejsce pracy i cechować się wysoką funkcjonalnością. Dobrze jest, jeśli lampa ma regulowane ramię, dzięki któremu zawsze uda się ją ustawić pod najlepszym kątem. Jej budowa powinna być stabilna, a podstawa dobrze wyważona. Gwarantuje to, że lampa nie będzie się przewracać, gdy ustawimy ją w żądanej pozycji. Jeśli często i długo pracujemy przy sztucznym oświetleniu, zalecane jest wybieranie lamp o nieprzeźroczystym kloszu lub wyposażonych w matową szybkę, która rozprasza światło i nie męczy oczu. Przed zakupem dobrze jest również sprawdzić, czy lampa ma wszystkie wymagane atesty. Oczywiście nie bez znaczenia są również jej walory estetyczne. Szeroka oferta lamp LED na biurko jest tak urozmaicona, że bez problemu można znaleźć produkt idealnie dopasowany do potrzeb. Poniżej przedstawiamy najciekawsze modele.

Lampy składane

Ciekawą propozycję wśród lamp biurkowych stanowią lampy składane. Są to proste produkty o niewielkich rozmiarach, które świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie miejsca na biurku nie ma zbyt wiele. Gdy jej nie używamy, możemy ją złożyć, a całość przypomina niewielkie pudełeczko. Jest to również mobilne rozwiązanie, które łatwo przenieść z miejsca na miejsce. Niektóre z modeli lamp składanych mogą być zasilane bateriami lub mają własny akumulator.

Lampy z regulowaną barwą światła

Interesującą propozycją są biurkowe lampy LED z regulowaną barwą światła, którą można dostosować do potrzeb użytkownika i warunków otoczenia. Modele te umożliwiają wybór pomiędzy światłem ciepłym, zimnym i neutralnym. Jak wiadomo, dla oka najlepsze jest światło dzienne lub sztuczne o zbliżonej barwie. Regulacja we wspomnianych modelach pozwala na uzyskanie optymalnego dla oka koloru docierającego do niego światła.

Lampy z regulacją kolorów

Lampy biurkowe z regulacją kolorów to świetny pomysł do pokojów dziecięcych, ale nie tylko. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy chcą nadać wnętrzu odpowiedni nastrój za pomocą kolorowego światła i szybko stworzyć atmosferę. Niektóre modele oferują paletę 258 kolorów oraz płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi barwami. Taka lampa będzie nie tylko służyła podczas pracy i nauki, ale sprawdzi się również wieczorem, kiedy to wypełni pomieszczenie klimatycznym światłem.

Lampy biurkowe LED ze ściemniaczem

Kolejną propozycją są lampy biurkowe LED ze ściemniaczem. Produkty te wyposażono w opcję płynnej regulacji natężenia oświetlenia, co pozwala na dostosowanie ilości światła w zależności od potrzeb użytkownika i otaczających go warunków. Dzięki takiej funkcji można oszczędniej gospodarować energią.Oferta biurkowych lamp LED jest wyjątkowo szeroka i każdy znajdzie w niej produkt doskonale dopasowany do swoich potrzeb. Poza ciekawymi funkcjami wiele modeli cechuje się również interesującymi liniami i wykończeniami, co tworzy z nich nowoczesne akcesorium do domu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro