Bezprzewodowy prezenter – biurowy niezbędnik

Bezprzewodowy prezenter ze wskaźnikiem laserowym to elektroniczne urządzenie wskazujące. Ten dodatek to biurowy niezbędnik, który ułatwi pracę w firmie. Podpowiadamy, które prezentery warto rozważyć, decydując się na zakup takiego akcesorium.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 24-07-2016

Urządzenia nazywane bezprzewodowymi prezenterami kształtem przypominają pilot do telewizora lub domowego zestawu audio. Są podłużne i wygodnie trzyma się je w dłoni. Przyciski funkcyjne rozmieszczone są tak, by można było je wygodnie naciskać palcami – najczęściej kciukiem.

Do czego jest potrzebny bezprzewodowy prezenter?

Takie akcesorium przyda się wszystkim, od których wymaga się w pracy przedstawiania innym osobom prezentacji multimedialnych. Prezentery ułatwiają przełączanie kolejnych slajdów i kontrolowanie treści wyświetlanych na ekranie. Niektóre modele mają dodatkowy wyświetlacz, który pokazuje sygnał sieci bezprzewodowej, a silniczek wibracyjny może służyć do dyskretnego informowania o upływie czasu.Dobry bezprzewodowy prezenter nie wymaga instalowania na komputerze dodatkowego oprogramowania. Połączenie tego urządzenia i prezentera możliwe jest dzięki bezprzewodowemu odbiornikowi, który po zakończeniu prezentacji można wyjąć z gniazda USB w komputerze stacjonarnym lub laptopie i schować w obudowie.

Laserowy wskaźnik w bezprzewodowym prezenterze

Bardzo istotnym dodatkiem w bezprzewodowym prezenterze służącym do kontrolowania prezentacji multimedialnych jest laserowy wskaźnik. Gadżet, który w taki dodatek wyposażono, pozwala zwracać uwagę widzów na konkretny element slajdu bez konieczności jego werbalnego opisywania.Połączenie prezentera i laserowego wskaźnika sprawia, że do kontrolowania całej prezentacji wystarczy jedno małe urządzenie chowające się w dłoni. Dzięki temu prowadzący ma przynajmniej jedną rękę cały czas wolną i nie musi żonglować w trakcie prezentacji kilkoma akcesoriami.

Jaki bezprzewodowy prezenter wybrać?

Osoby poszukujące bezprzewodowego prezentera ze wskaźnikiem laserowym mogą zainteresować się modelem o nazwie Logitech Wireless Presenter R400. To małe urządzenie kosztujące ok. 150 zł, które sprawdzi się świetnie podczas prezentacji. Model o nazwie Logitech Wireless Presenter R700 ma większy zasięg i ekran LCD pokazujący dodatkowe informacje, a jego cena to ok. 300 złotych.Bezprzewodowe prezentery można znaleźć także w ofercie innych firm. Gadżetami wartymi uwagi są modele z rodziny Targus Amp. Podobne urządzenia można znaleźć w ofercie takich marek, jak Tracer i Kensington. Wszystkie mają takie samo przeznaczenie, ale różnią się cenami, zasięgiem i przede wszystkim kształtem oraz układem przycisków.

Podsumowanie

Bezprzewodowy prezenter może sprawdzić się lepiej niż smartfon lub smartwatch z zainstalowaną aplikacją do obsługi programu wyświetlającego prezentację uruchomionego na komputerze. Fizyczne przyciski umieszczone w obudowie urządzenia naciska się intuicyjnie bez konieczności odrywania wzroku od prezentacji lub widzów, podczas gdy obsługa dotykowych ekranów w smartfonach może sprawiać w takiej sytuacji trudności. Wybierając gadżet tego typu dla siebie, warto sprawdzić przed zakupem, czy wygodnie dopasowuje się do dłoni.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro