Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem – polecane modele

Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem – polecane modele

autor: Julita Słonczewska , data: 08-06-2016

Wiele urządzeń rozwinęło się w ostatnich latach. Z tego też powodu zmienił się sposób ich obsługiwania. Chociażby telewizory stały się bardziej multimedialne, mają systemy operacyjne i aplikacje. Dlatego również coraz częściej chcemy używać z nimi klawiatur bezprzewodowych i myszek. Jednak ta druga wcale nie jest potrzebna. Wystarczy bezprzewodowa klawiatura z touchpadem.

Bezprzewodowa klawiatura z touchpadem może być niezwykle wygodnym narzędziem w przypadku wielu urządzeń. Najbardziej oczywiste wydają się telewizory, które zazwyczaj nie mają zbyt wygodnych pilotów. Świetnie sprawdzą się także w przypadku małych komputerów podłączanych do telewizorów, a nawet tabletów. Jest wiele ciekawych modeli, którymi warto się zainteresować.

Measy Smart

Measy Smart to bardzo ciekawe urządzenie, które łączy w sobie cechy trzech sprzętów – pilota do telewizora, klawiatury i myszki, i nie jest przy tym dużo większe od tego pierwszego. Gadżet współpracuje z wieloma telewizorami takich marek jak chociażby Samsung, Sony, LG lub Sharp, a także systemami operacyjnymi Windows, Mac OS X, Linux, iOS oraz Android. Measy Smart jest dzięki temu sprzętem bardzo uniwersalnym i też niedrogim, bowiem kosztuje około 75 zł.

Tracer Smart BT

Tracer Smart BT wyróżnia się tym, że touchpad po prawej stronie pełni jednocześnie funkcję klawiatury numerycznej. Urządzenie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista, 7, 8 oraz 10, a także Mac OS X. Klawiatura jest wyposażona w akumulator litowy o pojemności 130 mAh, który ma gwarantować mniej więcej 8 godzin ciągłej pracy urządzenia. Za Tracer Smart BT trzeba zapłacić około 70-80 zł.

Rapoo E6700

Rapoo E6700 ma wymiary 332 x 102 x 15 mm, co czyni ją jedną z najcieńszych klawiatur na rynku. Ma tradycyjny układ klawiszy QWERTY z 81 przyciskami. Z innymi urządzeniami łączy się przy pomocy technologii Bluetooth w wersji 3.0 z dodatkowym EDR, czyli zwiększeniem maksymalnego transferu danych. Dużą zaletą jest obsługa predefiniowanych gestów na touchpadzie. Klawiatura Rapoo E6700 ma też wbudowany akumulator. Jej cena oscyluje w granicach 115-200 zł.

Mini i8+

Mini 8+ to ulepszona wersja wcześniejszej klawiatury o nazwie Mini 8. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które może łączyć się z wieloma sprzętami, między innymi komputerami z Windowsem, Linuksem, Mac OS X, urządzeniami mobilnymi z Androidem lub iOS, telewizorami, set-top-boksami, a nawet konsolami do gier. Klawiatura waży 110 gramów i ma wymiary 146,8 x 97,5 x 19 mm. Jej zasięg to aż 10 metrów. Dostępna jest też w kilku wersjach kolorystycznych – białej, czarnej, żółtej, niebieskiej i zielonej. Cena to zaledwie 50-60 zł, więc jest to bardzo opłacalny zakup.

AK198A

AK198A to model bardzo podobny do Mini i8+. Już samo spojrzenie na oba modele daje jasny sygnał, że to urządzenia niemal bliźniacze. Klawiatura ma w sumie 92 przycisków, na które składają się pełna klawiatura QWERTY oraz klawisze multimedialne. Do tego dochodzi także touchpad z obsługą prostych gestów. AK198A ma zasięg 10 metrów i współpracuje z systemami: Windows, Mac OS X, Linux oraz Android. Wbudowany akumulator litowo-jonowy jest w stanie wytrzymać około 500-700 godzin w stanie czuwania. Cena AK198A to około 60 zł.Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku telewizorów, komputerów multimedialnych czy też urządzeń mobilnych, jeśli mają nam też służyć do pracy. Przy tym nie kosztują zbyt wiele.


podziel się

Julita Słonczewska

Julita Słonczewska

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Zawodowo związana z content marketingiem i copywritingiem. Pasjonuje się architekturą i stylizacją wnętrz a wszystko zaczęło się od urządzania własnego mieszkania. Jej miłością są samochody vintage, szczególnie stare modele Cadillaców. Uwielbia podróże, najbardziej do Europy Południowej. Marzy o przeprowadzce do Lizbony.

może Cię również zainteresować

zobacz wszystkie artykuły