Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem – polecane modele

Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem – polecane modele

autor: Julita Słonczewska , data publikacji: 08-06-2016

Wiele urządzeń rozwinęło się w ostatnich latach. Z tego też powodu zmienił się sposób ich obsługiwania. Chociażby telewizory stały się bardziej multimedialne, mają systemy operacyjne i aplikacje. Dlatego również coraz częściej chcemy używać z nimi klawiatur bezprzewodowych i myszek. Jednak ta druga wcale nie jest potrzebna. Wystarczy bezprzewodowa klawiatura z touchpadem.

Bezprzewodowa klawiatura z touchpadem może być niezwykle wygodnym narzędziem w przypadku wielu urządzeń. Najbardziej oczywiste wydają się telewizory, które zazwyczaj nie mają zbyt wygodnych pilotów. Świetnie sprawdzą się także w przypadku małych komputerów podłączanych do telewizorów, a nawet tabletów. Jest wiele ciekawych modeli, którymi warto się zainteresować.

Measy Smart

Measy Smart to bardzo ciekawe urządzenie, które łączy w sobie cechy trzech sprzętów – pilota do telewizora, klawiatury i myszki, i nie jest przy tym dużo większe od tego pierwszego. Gadżet współpracuje z wieloma telewizorami takich marek jak chociażby Samsung, Sony, LG lub Sharp, a także systemami operacyjnymi Windows, Mac OS X, Linux, iOS oraz Android. Measy Smart jest dzięki temu sprzętem bardzo uniwersalnym i też niedrogim, bowiem kosztuje około 75 zł.

Tracer Smart BT

Tracer Smart BT wyróżnia się tym, że touchpad po prawej stronie pełni jednocześnie funkcję klawiatury numerycznej. Urządzenie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista, 7, 8 oraz 10, a także Mac OS X. Klawiatura jest wyposażona w akumulator litowy o pojemności 130 mAh, który ma gwarantować mniej więcej 8 godzin ciągłej pracy urządzenia. Za Tracer Smart BT trzeba zapłacić około 70-80 zł.

Rapoo E6700

Rapoo E6700 ma wymiary 332 x 102 x 15 mm, co czyni ją jedną z najcieńszych klawiatur na rynku. Ma tradycyjny układ klawiszy QWERTY z 81 przyciskami. Z innymi urządzeniami łączy się przy pomocy technologii Bluetooth w wersji 3.0 z dodatkowym EDR, czyli zwiększeniem maksymalnego transferu danych. Dużą zaletą jest obsługa predefiniowanych gestów na touchpadzie. Klawiatura Rapoo E6700 ma też wbudowany akumulator. Jej cena oscyluje w granicach 115-200 zł.

Mini i8+

Mini 8+ to ulepszona wersja wcześniejszej klawiatury o nazwie Mini 8. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które może łączyć się z wieloma sprzętami, między innymi komputerami z Windowsem, Linuksem, Mac OS X, urządzeniami mobilnymi z Androidem lub iOS, telewizorami, set-top-boksami, a nawet konsolami do gier. Klawiatura waży 110 gramów i ma wymiary 146,8 x 97,5 x 19 mm. Jej zasięg to aż 10 metrów. Dostępna jest też w kilku wersjach kolorystycznych – białej, czarnej, żółtej, niebieskiej i zielonej. Cena to zaledwie 50-60 zł, więc jest to bardzo opłacalny zakup.

AK198A

AK198A to model bardzo podobny do Mini i8+. Już samo spojrzenie na oba modele daje jasny sygnał, że to urządzenia niemal bliźniacze. Klawiatura ma w sumie 92 przycisków, na które składają się pełna klawiatura QWERTY oraz klawisze multimedialne. Do tego dochodzi także touchpad z obsługą prostych gestów. AK198A ma zasięg 10 metrów i współpracuje z systemami: Windows, Mac OS X, Linux oraz Android. Wbudowany akumulator litowo-jonowy jest w stanie wytrzymać około 500-700 godzin w stanie czuwania. Cena AK198A to około 60 zł.Bezprzewodowe klawiatury z touchpadem to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku telewizorów, komputerów multimedialnych czy też urządzeń mobilnych, jeśli mają nam też służyć do pracy. Przy tym nie kosztują zbyt wiele.