Szklarnie ogrodowe za mniej niż 1000 zł
Szklarnia w ogrodzie nie musi być bardzo kosztowna. Za funkcjonalne i estetyczne modele zapłacimy teraz poniżej 1000 zł.
Zbliżają się ciepłe, letnie wieczory, które zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz. Zasilane energią słoneczną lampy solarne to doskonały sposób na oświetlenie ogrodu.
Czas czytania: 5 min
Lampy ogrodowe coraz częściej zastępują tradycyjne oświetlenie w ogrodzie. Czerpią energię ze światła słonecznego, więc ich zasilanie nic nas nie kosztuje. To rozwiązanie szczególnie korzystne w przypadku dużych powierzchni, których oświetlenie może kosztować majątek. Dodatkowym atutem jest łatwy montaż lamp solarnych, ponieważ nie wymagają okablowania. Docenią to na pewno właściciele zaaranżowanych już ogrodów, którzy nie chcieliby przekopywać swoich trawników i niszczyć rabatek, aby wykonać podłączenia do prądu. Lampa solarna jest ładowana w ciągu dnia. Magazynuje prąd w akumulatorze, a po zmierzchu się włącza, subtelnie oświetlając ścieżki, schody i tarasy. Zaletą fotoogniw, które znajdują się wewnątrz lamp, jest ich niezwykła trwałość – mogą działać nawet do 20 lat. Ogrodowa lampa solarna jest przyjazna dla środowiska, ponieważ korzysta z energii odnawialnej.
Zdecydowanie największą stojącą lampą solarną jest latarnia ogrodowa. Wyposażona w energooszczędne żarówki LED lampa ma maszt i ramiona wykonane ze specjalnego stopu aluminium, które jest wytrzymałe i odporne na korozję. Na górze znajduje się panel fotowoltaiczny, który magazynuje energię w ciągu dnia. Nawet gdy niebo jest zachmurzone, pobiera promienie UV. Całość jest niezwykle łatwa w montażu. Musimy jednak dbać, aby panel był zawsze czysty i nie zasłaniały go liście lub drzewa. Solarne latarnie ogrodowe będą doskonałe do oświetlenie dużych powierzchni. Są wysokie, przeciętnie mierzą ok. 3 m. Do wyboru mamy różną stylistykę, którą z łatwością dopasujemy do aranżacji naszego ogrodu. Lampy w stylu retro, z wiszącymi latarkami sprawdzą się w klasycznych ogrodach w stylu angielskim. Bardziej uniwersalny model z kloszami w kształcie kul pasuje do większości przydomowych ogrodów. Możemy wybrać lampy o różnej mocy, większość latarni ma również automatyczny układ włączający światło po zapadnięciu zmroku oraz możliwość ustawienia czasu świecenia.
Elegancka lampa solarna z technorattanu mierzy prawie 70 cm. Nowoczesna forma pasuje do współczesnych minimalistycznych ogrodów, doskonale sprawdzi się również w roli oświetlenia tarasowego. Lampa zamknięta w plecionej osłonie daje niezwykle dekoracyjny efekt. Technorattan to bardzo wytrzymałe tworzywo, które z powodzeniem imituje naturalną plecionkę. Jest wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy promienie UV. Lampa ładuje się w dzień i zapala po zmierzchu dzięki zamontowanej fotokomórce. Zawiera także baterię litową wielokrotnego ładowania.
Aluminiowa lampa solarna z czujnikiem ruchu o wysokości 70 cm jest wyposażona w 13 białych diod typu LED, których żywotność wynosi ponad 100 tys. godzin. Zamontowany w niej czujnik ruchu sprawia, że po wykryciu naszej obecności lampa świeci mocniej. Model w formie nowoczesnego, designerskiego słupka można montować na dwa sposoby. Trzpień ułatwi wbicie lampy w ziemię, ale możemy również przykręcić ją do twardego podłoża. W pełni naładowana świeci do 8 godzin z jasnością 91 lumenów. Musimy oczywiście pamiętać, że długość działania i moc świecenia każdej lampy solarnej zależy od tego, w jakim miejscu jest zamontowana i jak długo w ciągu dnia pada na nią światło słoneczne.
Solarne kule są niezwykle modnym i efektownym sposobem na oświetlenie ogrodu. Wyglądają zjawiskowo, gdy rozświetlają mlecznym, rozproszonym światłem trawniki, podesty i zarośla. Duże kule o średnicy 50 cm przyciągną uwagę każdego i będą niezwykłą ozdobą naszego ogrodu. Dzięki nim stworzymy niepowtarzalny nastrój i atmosferę do wieczornego wypoczynku. Jak każda lampa solarna nie potrzebują okablowania. Zasilana energią słoneczną kula włącza się automatycznie lub pilotem. Większość modeli ma również opcję zmiany koloru. Możemy wybrać pojedyncze barwy, a także ustawić różne konfiguracje natężenia i prędkości ich zmiany.
Lampami solarnymi możemy oświetlić ścieżki, rabaty, murki, oczka wodne czy altanki. Są niezwykle dekoracyjne, stwarzają przyjemny nastrój i pozwalają zaoszczędzić pieniądze.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu