Batman i Spiderman – gadżety z ulubionymi superbohaterami

Ratują świat przed złem, mają specjalne kostiumy i odlotowe gadżety, a do tego są dzielni, uczciwi, sprytni oraz dowcipni. Mowa o superbohaterach, którzy – obecni w popkulturze od dobrych kilkudziesięciu lat – przekonują do siebie kolejne pokolenia wielbicieli. Dziś, pomimo ogromnej popularności drużyny Avengers, wciąż największym powodzeniem cieszą się Batman i Spiderman.

Kamil Kalbarczyk Kamil Kalbarczyk / 05-11-2015

Tę niegasnącą sławę dwaj herosi zawdzięczają coraz to nowym komiksom, a zwłaszcza kolejnym produkcjom filmowym. Wydaje się więc, że dalsze przygody obu superbohaterów dane nam będzie oglądać przez kolejne dekady, tym samym Batman i Spiderman podbiją serca kolejnej generacji. Jak w przypadku każdej wielkiej marki, także te postacie doczekały się całej gamy ciekawych gadżetów, bez których nie obejdzie się żaden prawdziwy fan.

Super(bohaterska) zabawa

Zabawką, od której zaczyna prawie każdy młody wielbiciel Człowieka-Nietoperza, jest figurka Batmana. Stanowi ona w zasadzie chłopięcy wariant lalki. Do podstawowej postaci dokupować można rozmaite wyposażenie, jak choćby Bat-mobile, a także dobierać inne postaci związane z uniwersum danego superbohatera. Szczególnie atrakcyjne wydają się pojazdy wzorowane na wspomnianym Bat-mobile marki Hot Wheels. W ten sposób da się zgromadzić całkiem pokaźny zestaw zabawek, które sprzyjają kreatywnej zabawie, także w grupie. Spiderman, jak również inni herosi, także doczekali się swoich figurek. Klocki Lego, tak znane i lubiane, że nie wymagające reklamy, od dawna tworzą własne lego-wersje znanych postaci z bajek i filmów. Wśród nich bez problemu znajdziemy te z uniwersum Batmana i Człowieka-Pająka. Wybór jest ogromny, a dodatkową korzyścią płynącą z zakupu klocków Lego jest fakt, że osobne pakiety można ze sobą łączyć, bądź nabywać tylko dodatki i gadżety. Chłopcy mogą więc wspólnie bawić się swoimi zestawami, wymieniać się i dowolnie modyfikować konstrukcje z klocków.

Szafa superbohatera

Jesień w pełni, a z nią deszcze i chłodne, wilgotne dni. Na tę porę roku niezawodne okażą się chłopięce, ciemnoszare kalosze. Malcy zazwyczaj nie chcą nosić wodoodpornego, gumowego obuwia. Jednakże atrakcyjność batmanowych kaloszy przekona nawet najbardziej wybredne dziecko. Zabawa w superbohatera – nawet w czasie deszczu – stanie się czystą przyjemnością. Z kolei modne trampki z nadrukiem nadadzą się na suche dni lub też jako obuwie do chodzenia w szkole. Chłopcy we wczesnym wieku szkolnym często nie chcą nosić nakryć głowy, uważając to za oznakę słabości. Ciepła czapka imitująca maskę Spidermana z pewnością nie zostanie zdjęta – wręcz przeciwnie – stanie się powodem do dumy. Możemy wybrać lżejszy model na jesień lub od razu zdecydować się na wełnianą, zimową czapkę z pomponem. Pojawiające się przymrozki sprawiają, że czas kupna ocieplanej kurtki zbliża się wielki i krokami. Tak jak w przypadku innych części garderoby, chłopców ucieszy niebiesko-czerwona odzież w barwach Człowieka-Pająka lub też czarny skafander z żółtym logo Batmana. Ta druga, z racji koloru, wydaje się być szczególnie praktyczna, zwłaszcza dla małych urwisów.

Być jak Batman i Spiderman

Późną jesienią i zimą nadarza się wiele okazji do urządzania tak zwanych balów przebierańców, czy to w szkole czy w ramach przyjęć urodzinowych. Kostiumy superbohaterów – Batmana i Spidermana – świetnie się wówczas sprawdzają. Nie są skomplikowane – wcale nie trudno samemu wykonać takie przebranie, a różnorodność postaci superbohaterskiego uniwersum jest na tyle duża, że każdy chłopiec może wybrać swojego ulubionego obrońcę ludzkości. W przypadku Batmana kostium składa się obowiązkowo z czarnej maski i peleryny oraz dodatkowo z koszulki z logiem, dopasowanych spodni i wysokich butów. Z kolei w skład przebrania Spidermana wchodzi zwyczajowo dwuczęściowy, obcisły kombinezon oraz zasłaniająca twarz maska. Dostępna jest także specjalna pajęczyna w sprayu, która sprawi, że chłopiec poczuje się zupełnie jak komiksowy obrońca.

Pokój superbohatera

Oprócz zabawek i odzieży, małym fanom komiksowych herosów możemy sprawić radość, ozdabiając pokój gadżetami związanymi ze wspominanymi bohaterami. Czasem wystarczy lampka, pojemnik na zabawki z nadrukiem lub superbohaterski kocyk czy pościel. Możemy także pójść o krok dalej i jedną ze ścian ozdobić tapetą z wizerunkiem ulubionej postaci . Pomysłów i ozdób jest wiele. Należy tylko wszystko gustownie zaprojektować i pozwolić dziecku współdecydować o wystroju jego pokoju.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro