Basen w ogrodzie - oryginalne i przydatne akcesoria

Basen w ogrodzie - oryginalne i przydatne akcesoria

Praktyczne akcesoria basenowe znacznie poprawią komfort użytkowania domowego akwenu. Maty solarne skutecznie podgrzeją wodę, z kolei prysznic ogrodowy czy oczyszczacz stóp pozwolą obmyć ciało z zanieczyszczeń przed kąpielą. Rodzice mogą wyposażyć basen w specjalną drabinkę bezpieczną dla dzieci, a miłośnicy zimnych napojów – w pływającą lodówkę.

udostępnij

Magdalena DurakMagdalena Durak / 05-06-2018

Basen ogrodowy to prawdziwe spełnienie marzeń, zwłaszcza latem, gdy temperatura jest wysoka a ciało potrzebuje ochłody. Aby zapewnić sobie przyjemny wypoczynek w domowym akwenie, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria basenowe, takie jak: grzewcza mata solarna, pływająca lodówka czy stojak na napoje. Na podwórku przyda się również prysznic ogrodowy, oczyszczacz do stóp, a w przypadku posiadania dzieci – bezpieczna drabinka skonstruowana z myślą o najmłodszych.

Mata solarna grzewcza

Mata solarna grzewcza to skuteczny i szybki sposób na podniesienie temperatury wody w basenie o około 3-5 stopni Celsjusza. Produkt, zwykle wykonany z trwałego PCV, jest łatwy w obsłudze i montażu. Matę umieszcza się obok basenu, a jej panel dołączony do zestawu, łączy z pompą basenową. Szybkość nagrzewania akwenu zależy głównie od temperatury wody, jak i otoczenia. Im cieplej na dworze, tym woda w basenie, nagrzeje się szybciej. Producenci basenowych mat solarnych podpowiadają, że przykrycie akwenu na noc, bądź na czas, gdy się z niego nie korzysta, zwiększy efektywność działania podgrzewacza.

Pływająca lodówka basenowa

Pływająca lodówka to oryginalny i praktyczny gadżet do każdego basenu ogrodowego. Urządzenie szczególnie sprawdza się w upalne dni, zapewniając zimne napoje na wyciągnięcie ręki. Lodówki basenowe wykonywane są z trwałego winylu, który swobodnie unosi się na powierzchni wody. Rozmiar pływających gadżetów sięga zwykle od 70 do ok. 90 centymetrów średnicy. Lodówka basenowa posiada specjalny zamykany otwór do chłodzenia napojów oraz wygodne otwory na puszki, szklanki czy plastikowe butelki.

Dmuchany stojak na napoje

Dmuchane podstawki na napoje to praktyczny gadżet do basenu, który pomieści w sobie puszkę o standardowych rozmiarach, mały kufel bądź szklankę. Akcesorium rewelacyjnie sprawdza się na basenowych imprezach, wprawiając gości w wyśmienity nastrój. Pływający stojak można również wykorzystać jako zabawkę dla dzieci podczas kąpieli, gdyż dmuchane akcesoria tworzone są w przeróżnych kształtach, np. wyspy z palmą, kaczki, łabędzia czy różowego flaminga.

Prysznic ogrodowy

Wygodne w montażu prysznice ogrodowe, można umieścić w dowolnym miejscu na podwórku. Akcesoria ogrodowe cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza dlatego, że w naturalny sposób wykorzystują słoneczną energię do podgrzewania wody. Prysznic w ogrodzie pozwala na wygodne opłukanie się zarówno przed, jak i po kąpieli w basenie.

Oczyszczacz stóp do basenu

Praktycznym akcesorium do domowego akwenu jest oczyszczacz stóp, który zabezpiecza przed dostawaniem się brudu, trawy czy piasku do wody w basenie. Produkt wykonany jest z plastiku i posiada antypoślizgowe dno, które chroni przed upadkiem. Oczyszczacz do stóp wystarczy umieścić przy drabince basenowej i skorzystać z niego przed kąpielą.

Drabinka basenowa bezpieczna dla dzieci

Drabinka basenowa to przydatne akcesorium, w które warto wyposażyć każdy basen ogrodowy. Istnieją również modele drabinek, które zostały skonstruowane specjalnie z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Produkt zawiera w sobie schody, które można swobodnie podnieść do góry, uniemożliwiając tym samym wejście do basenu maluchowi. Drabinki basenowe bezpieczne dla dzieci pasują zarówno do basenów na metalowym stelażu, jak i rozporowych.

Basen ogrodowy to rewelacyjna rozrywka dla całej rodziny. Przydatne akcesoria, jak maty grzewcze, pływające lodówki czy prysznice ogrodowe, pozwalają cieszyć się komfortowym wypoczynkiem w wodzie w czasie upalnych dni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro