Barbie jedzie na wakcaje - kamper, samochód i klocki od Mega Bloks

Barbie jedzie na wakcaje - kamper, samochód i klocki od Mega Bloks

Wśród akcesoriów dedykowanych popularnej lalce Barbie można znaleźć kamper oraz rozkładany model wakacyjnego samochodu z pieskami. Dodatki te nie należą do najtańszych, ich ceny wahają się od 200 zł - 400 zł, ale dziewczynki mogą się nimi bawić przynajmniej na 3 sposoby.

udostępnij

Marta AdamusMarta Adamus / 24-07-2017

Lalka Barbie od swojego debiutu w 1959 roku jest jedną z najpopularniejszych zabawek dla dziewczynek. W ciągu niemal sześćdziesięciu lat na rynek trafiła Barbie w niezliczonych wariantach, stała się bohaterką kilku gier komputerowych, książek oraz animacji (gdzie występowała między innymi w roli baśniowych postaci: Klary z Dziadka do orzechów, Roszpunki, Księżniczki łabędzi). Tysiące małych dziewczynek na całym świecie pokochały Barbie, a sama lalka wielu z nich szybko przestała wystarczać. Firmy zabawkarskie zaoferowały więc różne dodatki: domy dla lalek, akcesoria, ubrania oraz auta, między innymi kampery, czyli samochody turystyczne z wyposażeniem umożliwiającym wypoczynek.

Kamper dla Barbie - różowa klasyka

W tym momencie na polskim rynku są dostępne przede wszystkim dwa modele kamperów dla Barbie. Pierwszy z nich to rozkładany wóz kempingowy CJT42. Złożony, jest różowym, dużym autem z logo Barbie na boku. Za kierownicą i na miejscu pasażera może usiąść lalka oraz jej przyjaciółka. Po rozłożeniu w pojeździe znajdują się kuchnia, łazienka (w pełni wyposażona w lodówkę, piekarnik, kuchenkę oraz zlewozmywak) oraz miejsca do wypoczynku (z łóżkiem i hamakiem) i jedzenia (rozkładają się one „piętrowo”, tak że na „parterze” mamy kuchnię i sypialnię, wyżej miejsce do wypoczynku z sofą; jadalnię z fotelami można rozstawić na samej górze albo obok auta). Co więcej, samochód można rozłożyć tak, że powstają basen i zjeżdżalnia – dzięki czemu zabawka imituje nie tylko wóz turystyczny, ale również miejsce, do którego ma dojechać Barbie z przyjaciółmi. Tym samym zabawka ma trzy zastosowania: jest samochodem, domkiem dla lalek oraz może odgrywać rolę wakacyjnej lokacji.

Zestaw nie zawiera lalek oraz jest nieodpowiedni dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. W zależności od sklepu cena takiego kampera waha się od 320 zł do 400 zł. Wymiary opakowania to 59,3 x 32,3 x 23 cm.

Rozkładany samochód z pieskami

Wakacyjny samochód z pieskami od Mattel, model DLY33, to propozycja nieco mniej okazała (zestaw nie jest aż tak rozbudowany), ale jednocześnie tańsza i również mogąca dostarczyć dziecku wiele zabawy. W niebiesko-białym wozie lalka Barbie może ruszać na podbój świata, a gdy się uniesie dach i rozłoży boki – powstaje wygodny pokój wypoczynkowy z łóżkiem, sofą i telewizorem. Ciekawe dodatki to piaskownica, rura do zjeżdżania oraz linka zjazdowa.

Inspiracją do stworzenia tego zestawu był film Barbie i siostry: Wielka przygoda z pieskami, w którym siostry Barbie ruszają w podróż, by odnaleźć skarb. Jest to więc propozycja świetna dla wielbicielek tego filmu oraz dziewczynek lubiących zwierzęta.

W skład zestawu wchodzą rozkładany samochód oraz figurki piesków. Lalki trzeba dokupić osobno. Wymiary pojazdu to 39 x 24 x 19 cm, a jego cena oscyluje w okolicach 200 zł. Samochodem nie powinny się bawić dzieci, które nie ukończyły trzeciego roku życia.

Na dodatek kamper z klocków

Kamper dla Barbie występuje jeszcze w jednej, niekonwencjonalnej formie – klocków. Klocki Barbie & Chelsea Kamper to zestaw od firmy Mega Bloks . Z jego elementów można zbudować różowy kamper z otwieranymi oknami, naprawdę jeżdżący dzięki ruchomym kołom. W skład zestawu wchodzą takie elementy, jak łóżka, stolik i telewizor, ale także te, które mogą pomóc odgrywać zabawę na campingu czy po dojeździe do celu: ognisko, leżak, basenik, parasol i skuter. Ponadto dołączone są do niego także dwie figurki przedstawiające Barbie i jej młodszą siostrę Chelsea. Tego typu zestaw to idealny prezent dla wielbicielek Barbie oraz klocków Lego. Jego cena wynosi około stu złotych. Bawić się nim mogą wyłącznie dzieci, które ukończyły czwarty rok życia.

Małą fankę lalek z pewnością ucieszy tego typu gadżet, który zapewni wiele długich godzin zabawy i odgrywanie nowych scen z ulubioną Barbie, wyruszającą w fascynujące podróże.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro