Back to school 2018: 3 książki do nauki języka angielskiego dla licealisty

Back to school 2018: 3 książki do nauki języka angielskiego dla licealisty

Nie tylko maturą człowiek żyje! Szara codzienność ucznia liceum to prace domowe, kartkówki, wkuwanie słówek na pamięć. W takich sytuacjach dobrze mieć właściwe pomoce naukowe, które pozwolą ci szybko przygotować się do kolejnego sprawdzianu z angielskiego.

udostępnij

Marcin WodyńskiMarcin Wodyński / 01-08-2017 / aktualizacja: 06-08-2018

1. „Oxford Solutions” Oxford University Press

Jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie to ekspert w przekazywaniu wiedzy. Dodatkową wartością podręcznika „Oxford Solutions” jest sposób jego przygotowania, który opierał się na wielu konsultacjach z samymi nauczycielami. Dzięki temu nauka przy pomocy podręcznika jest nastawiona na efektywność. Każdy rozdział wprowadza nowe słownictwo, które następnie możesz wykorzystać w licznych zadaniach – nawet się nie zorientujesz, w którym momencie zapamiętałeś wszystkie słówka! W oksfordzkim podręczniku znajdziesz także sekcję Word Skills, która pozwoli ci nauczyć się pracy ze słownikiem. „Oxford Solutions” możesz wykorzystać na poziomach: Pre-Intermediate, Intermediate oraz bardziej zaawansowanym – Upper-Intermediate.

2. „Password” Macmillan

Prawdopodobnie nie wiesz jeszcze, na jakim poziomie będziesz zdawać maturę. Nie będzie to jednak problemem, jeśli wyposażysz się w podręcznik „Password”. Dzięki niemu decyzję o tym, czy będziesz zdawać rozszerzenie, będziesz mógł podjąć w trzeciej klasie. Ta czteroczęściowa seria jest w pełni dostosowana do potrzeb polskich uczniów. Szczególny nacisk kładzie się w niej na kwestie problematyczne dla naszych licealistów, takie jak przejęzyczenia lub charakterystyczne dla Polaków błędy składniowe. Jeśli chcesz wyeliminować często powtarzające się złe nawyki, koniecznie sięgnij po „Password”.

3. „Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami” EDGARD

Przy nauce angielskiego nie zawsze problemem są słówka. Często więcej kłopotów przysparza właściwe ich wykorzystanie. Z „Wielką gramatyką języka angielskiego z ćwiczeniami” możesz utrwalić same zasady budowania zdań w języku angielskim. Książka zawiera około 400 ćwiczeń, które odnoszą się do wiedzy z różnych poziomów nauczania (od A1 aż po C1). Podręcznik ten rozwiąże twoje problemy z użyciem poszczególnych części mowy, a każde z poruszonych w nim zagadnień ilustruje przykład, który ułatwi ci zrozumienie danej zasady. Postępując zgodnie z regułami przedstawionymi w tej książce, bez trudu unikniesz błędów nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach.

Pamiętaj, że najważniejsze jest znalezienie metody nauki, która będzie dla ciebie najefektywniejsza. Wybierając jedną z naszych trzech propozycji, zastanów się, czego oczekujesz od podręcznika do nauki angielskiego. Zwróć uwagę na to, jakie błędy popełniasz oraz jaki obszar nauki przychodzi ci z największą trudnością. Jeśli będziesz o tym pamiętać, z pewnością osiągniesz sukces, a pracując systematycznie, zamiast martwić się maturą, zaczniesz rozważać studia za granicą.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro