Back to school 2016: jaki smartfon wybrać dla ucznia?

Back to school 2016: jaki smartfon wybrać dla ucznia?

Smartfon w rękach ucznia nie jest tylko zbędnym gadżetem. Pozwala on na kontakt z rówieśnikami oraz ułatwia naukę, bo zapewnia stały dostęp do Internetu. To urządzenie służy także rodzicom dziecka. Dzięki smartfonowi dorośli bez trudu mogą być w stałym kontakcie z podopiecznym. Telefony pozwalają też kontrolować miejsce pobytu syna lub córki i reagować w sytuacjach, w których potrzebna jest im pomoc.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 11-08-2016

Smartfon dla ucznia powinien mieć przede wszystkim wytrzymały akumulator, ponieważ nie każde dziecko pamięta o konieczności naładowania tego typu urządzeń. Ekran powinien być odporny na zarysowania, a długość przekątnej wyświetlacza powinna być nie krótsza niż 4 cale, co pozwoli na wygodne korzystanie z telefonu i przeglądanie na nim materiałów edukacyjnych. Poniżej przedstawiamy 5 polecanych modeli smartfona dla ucznia.

iPhone 5

iPhone to smartfon działający w oparciu o system iOS. To dobry wybór dla dzieci, których rodzice posiadają tego typu urządzenia. Wówczas wszyscy mają dostęp do aplikacji udostępniającej położenie każdego członka rodziny. Ponadto iPhone’y mają wbudowaną aplikację do komunikacji o nazwie FaceTime, dzięki której można prowadzić bardzo sprawnie działające wideorozmowy. iPhone 5 jest doskonałym wyborem dla ucznia ze względu na jego 4-calowy wyświetlacz oraz niewygórowaną cenę.

Asus ZenFone Max

To znacznie większy smartfon o 5,5-calowym wyświetlaczu, działający w oparciu o system Android. Ma bardzo pojemny akumulator, który nawet przy graniu w gry i przeglądaniu Sieci przez wiele godzin dziennie potrafi wytrzymać ok. dwóch dni bez ładowania. Pamięć wewnętrzna urządzenia ma pojemność 16 GB, ale można ją zwiększyć o 64 GB dzięki karcie microSD. Dodatkowo Asus ZenFone Max ma dwa sloty na karty SIM.

Huawei P8 Lite

Huawei P8 Lite pracuje również w oparciu o system Android. Telefon wyposażony jest w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Smartfon ma dwa sloty na kartę SIM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można zwiększyć przy pomocy czytnika kart microSD. Urządzenie ma 8-rdzeniowy procesor pozwalający na uruchamianie gier i korzystanie z wymagających aplikacji pomocnych w nauce.

myPhone Cube

To najtańszy z proponowanych modeli smartfon, którego cena nie przekracza 600 zł, ale można zakupić go już nawet za 400 zł. myPhone Cube to telefon z Androidem, który bardzo dobrze spisuje się w codziennym użytkowaniu w swoim segmencie cenowym. Akumulator przy standardowym wykorzystaniu wystarcza na cały dzień pracy.

Samsung Galaxy J5 LTE

To smartfon kosztujący niecałe 1000 zł. Wyposażony jest w ekran o przekątnej długości 5 cali. Samsung Galaxy J5 LTEma 8 GB pamięci wewnętrznej i po naładowaniu do pełna działa do 9 godzin przy wykorzystaniu sieci LTE. Dostępna pamięć wewnętrzna to 8 GB lub 16 GB w zależności od wybranego wariantu. Można ją poszerzyć dzięki karcie pamięci o pojemności do 128 GB. System zainstalowany w urządzeniu to Android.

Podsumowanie

Wybór smartfona dla ucznia zależy przede wszystkim od potrzeb nie tylko dziecka, ale także rodzica. Warto zainwestować w urządzenie, które będzie praktyczne i spełni oczekiwania ich obojga. Pozwoli na łatwy kontakt, a aplikacje mobilne będą bardzo przydatne w nauce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro