Automatyczna lokówka do włosów – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Automatyczna lokówka do włosów – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

autor: Julita Słonczewska , data publikacji: 25-03-2016

Wiele kobiet lubi dbać o własny wygląd. Włosy i fryzura są jednym z najważniejszych aspektów naszego image’u i wymagają szczególnej uwagi. Od czasu do czasu warto też coś zmienić w swoim wyglądzie i np. zrobić sobie odważne loki. W takiej sytuacji przyda się automatyczna lokówka, która połowę pracy zrobi za nas.

Lokówka automatyczna to taka, która sama nawija włosy na wałek. Dzięki temu nie tylko jest dużo wygodniejsza, ale też minimalizuje ryzyko oparzenia rąk lub skóry głowy. Tylko na co zwrócić szczególną uwagę w momencie kupowania tego typu urządzenia?

Powłoka grzewcza

Tak samo jak w tradycyjnych lokówkach, także w modelach automatycznych mamy do wyboru różne powłoki grzewcze. Przede wszystkim nie powinno się kupować lokówek z końcówkami metalowymi, ponieważ źle wpływają one na włosy i są niebezpieczne. Metal często się przegrzewa i może spalić włosy. Dużo lepszym wyborem są lokówki ceramiczne. Przede wszystkim dlatego, że nagrzewają się równomiernie. Bardziej zaawansowane modele są też pokrywane warstwami teflonowymi, turmalinowymi lub tytanowo-turmalinowymi. Każda z nich będzie bezpieczna dla włosów.

Regulacja temperatury

W każdej lokówce ważna jest też regulacja temperatury. Nie wszyscy mamy takie same włosy. Jedna kobieta ma mocne i grube, a inna cienkie i delikatne. Każda powinna używać innej temperatury do kręcenia loków. Modele z regulacją pozwalają na dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektóre urządzenia są nawet w stanie automatycznie dostosować temperaturę działania.

Moc

Moc może nie jest aż tak ważna w kontekście samego działania lokówki, ale z pewnością pozwala zaoszczędzić nieco czasu. Zasada jest prosta – im wyższa moc, tym urządzenie szybciej się nagrzewa. W przypadku osób, które doskonale potrafią rozplanować sobie czas, nie stanowi to problemu, ale w sytuacji gdy nagle dostajemy zaproszenie na imprezę, możliwość szybkiego zakręcenia loków może być ratunkiem.

Jonizacja

To bardzo ważny, chociaż często bagatelizowany aspekt każdego urządzenia do pielęgnacji włosów. Pod wpływem wytwarzanego przez lokówkę ciepła powstają dodatnio naładowane ładunki elektryczne – kationy. Przez nie włosy się elektryzują. Nie tylko utrudnia to układanie fryzury, ale też źle wpływa na ich kondycję. Włosy stają się suche i źle wyglądają. Dzięki jonizacji urządzenie – w tym przypadku lokówka – uwalnia jony (ładunki ujemne). Neutralizują one kationy. W praktyce niweluje to efekt elektryzowania się włosów i sprawia, że te wyglądają na wygładzone, lśniące i po prostu zdrowe. Niektóre lokówki mają odpowiedni włącznik, a inne przez cały czas korzystają z jonizacji.

Co jeszcze?

Ale to nie wszystko. Warto jeszcze zwrócić uwagę na takie elementy jak chociażby ergonomiczna rączka, długi i obrotowy kabel, a także etui, w którym będziemy trzymać lokówkę. Urządzenia automatyczne są także często wyposażone w mechanizmy zabezpieczające przed wkręceniem się włosów. Wśród polecanych modeli można wymienić: Remington CI606 w cenie około 170 zł, Philips ProCare HPS940, za którą trzeba zapłacić mniej więcej 380 zł, a także BaByliss Curl Secret C1000E w cenie niecałych 200 zł.Lokówki automatyczne nie tylko są wygodne, bo nie wymagają nakręcania włosów, ale też bardzo bezpieczne. Minimalizują ryzyko oparzenia i mają zabezpieczenia przed wkręceniem kosmyków. Ich jedyną wadą jest wyższa cena.

Uwaga! W dniach od 13 listopada do 13 grudnia szukaj promocyjnych ofert lokówek na Festiwalu Okazji! Tylko tam automatyczna lokówka do włosów BABYLISS C1200E w rewelacyjnej cenie 150 zł!

Przeczytaj również: Akcesoria do kręcenia włosów – które sprawdzą się najlepiej?