Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Auto używane z gwarancją? Sprawdzamy Volvo Selekt

Zakup samochodu używanego to ważna decyzja, często wiążąca się niestety ze sporym ryzykiem. Wymaga gruntownej analizy i prześledzenia różnych opcji. Czy wybór autoryzowanego dealera danej marki jako źródła używanego auta to dobre posunięcie? Sprawdzamy na przykładzie marki Volvo.

Auto używane z gwarancją? Sprawdzamy Volvo Selekt

Zakup samochodu używanego to ważna decyzja, często wiążąca się niestety ze sporym ryzykiem. Wymaga gruntownej analizy i prześledzenia różnych opcji. Czy wybór autoryzowanego dealera danej marki jako źródła używanego auta to dobre posunięcie? Sprawdzamy na przykładzie marki Volvo.

2

Komis, giełda, a może salon?

Komisy i giełdy samochodowe, cieszące się ogromną popularnością wiele lat temu, dzisiaj coraz rzadziej są odwiedzane jako miejsca poszukiwań wymarzonego samochodu. W gąszczu importowanych i naprawianych po wypadkach pojazdów coraz więcej osób kieruje swoje kroki do… salonów samochodowych. Praktycznie każda marka obecnie oferuje poprzez swoich dealerów samochody nie tylko nowe, ale także używane. Podobną ofertę przygotowała firma Volvo.

1

Używane, ale z gwarancją

Jak przystało na markę premium, Volvo w ramach swojego programu sprzedaży aut używanych zadbało o dobry stan wyselekcjonowanych pojazdów. Jakie warunki muszą spełniać samochody, które trafiają do oferty Volvo Selekt ?

Samochody w programie Volvo Selekt:

  • Wiek: nie starsze niż 7 lat (liczone od daty pierwszej rejestracji).
  • Przebieg: nie więcej niż 150 000 km.
  • Stan techniczny: potwierdzony przeglądem ponad 100 punktów kontrolnych.

Oferta zatem będzie atrakcyjna dla osób, które szukają nie starszego niż kilkuletnie Volvo. Takie auto musiało mieć udokumentowany przebieg nieprzekraczający 150 000 km.

3

Warto zatrzymać się na obietnicy dobrej kondycji wszystkich pojazdów z oferty Volvo Selekt. Każde auto objęte tym programem musi przejść drobiazgowy przegląd na podstawie specjalnej checklisty zawierającej ponad 100 najważniejszych punktów i podzespołów samochodu. Jeżeli w jego trakcie jakikolwiek badany element zostanie zdiagnozowany jako uszkodzony lub odbiega od ustawień fabrycznych, musi zostać naprawiony lub wymieniony na sprawny zgodnie z wiekiem i przebiegiem pojazdu oraz zgodnie ze standardami Volvo Selekt. Checklista jest potwierdzana podpisem przez Serwis Volvo i dostępna klientowi zainteresowanemu samochodem. Podczas przygotowywania aut do sprzedaży dealer korzysta tylko z oryginalnych części Volvo. Ponadto każdy samochód ma przywrócone ustawienia fabryczne i zaktualizowane oprogramowanie, aby jego stan był możliwie bliski temu, jaki miał, gdy opuszczał salon jako nowy.

Tak szczegółowa kontrola każdego samochodu trafiającego do oferty w ramach programu Volvo Selekt pozwala sprzedawcy zaoferować kupującemu dodatkowe korzyści.

Dodatkowe korzyści:

  • 12 miesięcy gwarancji lub ubezpieczenia kosztów napraw. Ubezpieczenie lub gwarancja Volvo Selekt obowiązują̨ w krajach całej Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii, Liechtensteinie i Norwegii.
  • 12 miesięcy usługi Assistance 24h na terenie całej Unii Europejskiej.
  • Możliwość bezpłatnej wymiany samochodu na inny z oferty Volvo Selekt (o nie mniejszej wartości) w ciągu 30 dni lub przed przejechaniem 1500 km.

13

Pochodzenie i liczba pojazdów

Samochody w programie Volvo Selekt pochodzą z różnych źródeł. Często są to auta pozostawione w rozliczeniu przez klientów przy zakupie nowego samochodu, pojazdy poleasingowe, auta służbowe pracowników salonu lub egzemplarze demonstracyjne, które służyły w salonie do jazd próbnych dla klientów. Zdarza się również, że w Volvo Selekt są pojazdy, które zostały odkupione przez salon w celu dalszej odsprzedaży, np. od firmy zajmującej się wynajmem długoterminowym lub likwidującej własną flotę samochodów, a także od osób indywidualnych.

4

W ramach programu sprzedaży aut używanych Volvo Selekt oferowane są nie tylko pojazdy sprzedane w Polsce. Zdecydowana większość samochodów pochodzi z polskich salonów, ale nie jest to ograniczone administracyjnie – przyznaje Jacek Giec, Used Car Sales Manager w Volvo Car Poland. – Dealerzy mogą kupować samochody używane np. z centrali Volvo ze Szwecji i z innych źródeł. Takie samochody mogą również być oferowane w ramach programu Volvo Selekt, oczywiście po przejściu badań, kontroli i całej procedury przygotowania.

Ile używanych samochodów z gwarancją znajduje się w salonach Volvo? W stałej ofercie dealerów jest ok. 500 samochodów Volvo Selekt – mówi Jacek Giec. To dużo, biorąc pod uwagę, że chodzi o auta tylko jednej marki. Pół tysiąca aut to wystarczająco, aby wybrać egzemplarz, który spełni oczekiwania pod kątem wyposażenia, wersji silnikowej czy nawet koloru. Musimy przy tym liczyć się z tym, że samochody Volvo Selekt są dostępne u dealerów Volvo w całej Polsce.

9

Czy warto?

Na papierze wszystko wygląda interesująco. Czy jest jakiś haczyk? Ten tkwi w cenie. Nie jest tajemnicą, że na rynku można kupić tańsze samochody, których pochodzenie czy przeszłość mogą być jednak wątpliwe.

7

Decydując się na używany samochód od dealera, który udziela na niego gwarancji, możemy być spokojni o bezpieczeństwo zakupu. Czy nie warto za taką pewność i spokój dopłacić? Oceńcie sami na przykładzie z ogłoszenia: świeżo ściągnięte z Niemiec Volvo XC90 z rocznika 2015, z dieslem pod maską kosztuje w komisie 160 000 zł. Auto z tego samego rocznika, z takim samym silnikiem, ale z gwarancją Volvo Selekt znalazłem w ogłoszeniu polskiego dealera w cenie o zaledwie 9000 zł większej. Mój wybór byłby oczywisty…

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Motoryzacja


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro