Audiobooki - największe produkcje, które robią wrażenie

Audiobooki - największe produkcje, które robią wrażenie

Chwile relaksu z książką są nie do przecenienia! Nie każdy jednak ma wystarczającą ilość wolnego czasu, aby móc oddawać się rozrywce tak często, jakby chciał. Z pomocą przychodzą audiobooki, które pozwalają cieszyć się porywającą historią, nawet podczas wykonywania codziennych czynności, jak: sprzątanie czy jazda samochodem.

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 24-08-2016

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale produkcja audiobooka to przedsięwzięcie, które niewiele różni się od planu filmowego. Muzycy, aktorzy i ekipa techniczna dbają o każdy szczegół, aby oddać klimat powieści w najbardziej autentyczny sposób. Są na rynku takie wydawnictwa, które warto poznać, bo z pewnością wywrą ogromne wrażenie!

Narrenturm – Andrzej Sapkowski

Wydane w 2009 roku „Narrenturm” Andrzeja Sapkowskiego, to przełomowe dzieło w historii polskich audiobooków. Nigdy wcześniej w produkcję dźwiękową powieści, nie było zaangażowanych tak wiele osób. 112 aktorów i 60 dni wytężonej pracy zaowocowało prawie 24-godzinnym spektaklem, który pozwala wczuć się w atmosferę mrocznego średniowiecza. Jest to powieść historyczno-fantastyczna o wojnach husyckich w XV wieku. Akcja rozgrywa się na terenach ówczesnej Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Moraw. Pokazuje okrucieństwo bratobójczej wojny, nietolerancję religijną, a wszystko to za sprawa barwnych postaci i ich niesamowitych przygód. To pierwszy tom Trylogii Husyckiej, w której skład wchodzą również: „Boży bojownicy” i „Lux perpetua”.

Lśnienie – Stephen King

Powieść „Lśnienie” Stephena Kinga została okrzyknięta przez czytelników horrorem wszech czasów. Słuchowisko w reżyserii Janusza Kukuły z Polskiego Radia, jest sposobem na zupełnie nowe doświadczenie treści! Historia szaleństwa Jacka Torrance, wśród wnętrz opuszczonego górskiego hotelu. Mistrzowskie wątki psychologiczne z elementami grozy. Klasyk, który warto poznać w dźwiękowej odsłonie. W produkcji udział wzięło 47 aktorów, w tym największe gwiazdy polskiego kina, jak chociażby: Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Bernard Lewandowski, Mariusz Bonaszewski, Marian Opania i Krzysztof Gosztyła, w samych tylko rolach głównych!

Gra o tron – George R. R. Martin

„Gra o tron” to kultowa już epopeja, o której słyszał dosłownie każdy. Książka porywająca miliony ludzi na całym świecie oraz serial, na którego odcinki fani czekają w atmosferze niesłabnących emocji, tym razem w formie audiobooka. Fabuła opiera się na walce o władzę, szlachetnych rodów, które zamieszkują Zachodnie Krainy. Symbolem zwycięstwa jest Żelazny Tron, a porażka w pojedynku oznacza tylko jedno: śmierć. Gwiazdorska obsada, emocjonujące efekty dźwiękowe i ponad dwie godziny muzyki stworzonej właśnie na potrzeby produkcji, złożyły się na dzieło, którego nie może przegapić żaden miłośnik słuchowisk.

Alchemik – Paulo Coelho

Powieść „Alchemik”Paulo Coelho opowiedziana na nowo. Historia zachęca do poszukiwania własnych marzeń i spełniania najgłębiej ukrytych pragnień. Tym razem w reżyserii Dariusza Błaszczyka, który wyróżnia się niezwykle wrażliwym słuchem i dbałością o szczegóły. W audiobooku usłyszymy Piotra Fronczewskiego, Annę Dereszowską, Józefa Pawłowskiego i wielu innych wybitnych aktorów, którzy weszli w skład doborowej obsady. Ponadto: wyjątkowa, stworzona specjalnie na potrzeby projektu muzyka grana przez artystów z całego świata oraz przestrzenne efekty dźwiękowe! To prawdziwa uczta dla uszu odbiorcy!

Wesele – Stanisław Wyspiański

Słuchowisko„Wesele” jest nadzwyczajne pod każdym względem. Jego premiera odbyła się 13 lutego 2012 roku, z okazji 85-lecia Radia Kraków i 111. rocznicy premiery spektaklu, na deskach Teatru Miejskiego w Krakowie. Po raz pierwszy tekst dramatu został odczytany w całości, bez skrótów, na żywo, w obecności gości w studio oraz na antenie radia i za sprawą transmisji internetowej. W produkcji wzięli udział najwybitniejsi, krakowscy aktorzy, m.in. Andrzej Seweryn, który pełnił również rolę reżysera oraz Krzysztof Globisz, Anna Dymna, Krzysztof Zawadzki i inni. Jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej. Wywołuje żywe emocje i głębokie wzruszenia.

Audiobooki cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na czytanie papierowych książek. Największe produkcje są też zupełnie nowym sposobem odbioru opowieści, które choć znane, mogą zaskakiwać.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro