Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Audiobooki, które pomogą ci w nauce języków obcych

Nie bez powodu najłatwiej uczyć się języków obcych z tzw. native speakerami. Same książki na nic nam się nie zdadzą, jeśli nie będziemy mówić i nie osłuchamy się z nowym językiem. Dobrą alternatywą mogą być też audiobooki. W sprzedaży jest coraz więcej tego typu tytułów, które pomogą w nauce języków obcych.

Audiobooki, które pomogą ci w nauce języków obcych

Audiobooki to po prostu książki w formie dźwiękowej. Zamiast je czytać, włączamy je w telefonie komórkowym lub innym odtwarzaczu i słuchamy. To doskonała propozycja dla osób, które na przykład dużo jeżdżą samochodem i nie mają czasu na książki. Wystarczy włączyć płytę w radiu samochodowym i możemy zapoznawać się z kolejnymi lekturami. Tak samo możemy uczyć się języków obcych.

ESKK

Bardzo dobre audiobooki do nauki języków obcych przygotowała firma ESKK. W ofercie dostępne są różne języki, nawet norweski i niderlandzki. Oczywiście nie brakuje także tych najpopularniejszych, czyli angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Do wyboru mamy różne stopnie zaawansowania, od podstawowych, przez zaawansowane i na języku specjalistycznym kończąc. Co prawda audiobooki kosztują aż 200 zł, ale w zestawie otrzymujemy kompletny kurs z około 12-20 płytami CD.

Fiszki

Bardzo cenione wśród użytkowników są także Fiszki. Pełny kurs zawiera dziesiątki płyt. Oferta jest bardzo zróżnicowana i można w niej znaleźć proste kursy dla początkujących, średniozaawansowanych, zaawansowanych, a nawet samą naukę słówek lub też konkretne zwroty, które mogą się przydać w trakcie wakacji. Kurs został przygotowany dla kilku najpopularniejszych języków obcych, w tym angielskiego, niemieckiego i włoskiego. Każda płyta zawiera ponad 200 minut nagrań. Niestety w tym przypadku nie kupujemy całego zestawu, a pojedyncze CD. Każdy kurs kosztuje od kilku do mniej więcej 30 zł.

BBC

Jeśli komuś zależy przede wszystkim na nauce języka angielskiego, to idealną propozycją będą kursy przygotowane przez BBC. Czy jest lepszy sposób na naukę języka używanego w Wielkiej Brytanii niż przy pomocy kursu przygotowanego przez największą brytyjską telewizję? Dostępnych jest kilka zestawów dla początkujących i średniozaawansowanych. Każdy składa się z dwóch części i w sumie z czterech płyt CD. Obie części każdego z kursów to koszt około 35 zł. Warto je kupić, ponieważ każda część pojedynczo kosztuje aż 30 zł.

W karteczkach

W karteczkach to kolejny kurs języków obcych w formie audiobooka, którym warto się zainteresować. Przygotowano wiele wersji, szczególnie języka angielskiego. Są aż dwa zestawy dla początkujących, trzy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, specjalnie kursy przygotowujące do matury i certyfikatu FCE, a także słownictwo specjalistyczne – prawne, biznesowe czy też medyczne. To bardzo dobrej jakości kursy, które są w stanie przygotować każdego do rozmawiania w obcym języku lub do podejścia do konkretnych testów, jak chociażby wspominana matura czy też egzamin na certyfikat FCE. Jednak każdy kurs trzeba kupować osobno. Ceny oscylują w granicach 19-29 zł, ale jeśli zamierzamy przejść wszystkie etapy, to robi się z tego spora suma. Każdy kurs to dwie płyty i w sumie kilkaset minut nagrań.

Audiobooki to świetny pomysł na naukę języka obcego z dwóch prostych powodów. Po pierwsze, pozwalają osłuchać się z językiem, a przez to lepiej go poznać. Po drugie, uczyć można się w sytuacjach, gdy normalnie nie jest to możliwe, np. w trakcie jazdy samochodem, sprzątania lub gotowania.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro