„Atak Zombie” – recenzja gry

Wirus, który przemienia ludzi w zombie, rozprzestrzenia się z ogromną szybkością. Jesteś jednym z niewielu zdrowych ocalałych, którzy próbują znaleźć jakieś schronienie. Czy dacie radę przetrwać 15 dni do momentu obiecanego przylotu wojska? Są jeszcze inne grupy ocalałych czekających na pomoc, a miejsc w wojskowych helikopterach ograniczona ilość…

Tomasz Owsianko Tomasz Owsianko / 24-06-2016

Zawartość pudełka

Pudełko, z wieka którego spoziera zombie, zawiera 5 plansz (1 plansza miasta i 4 plansze siedzib graczy), 25 żetonów paliwa, 25 żetonów amunicji, 25 żetonów leków, 25 żetonów żywności, 36 kart wydarzeń, 40 kart znalezisk, 32 znaczniki beczek, 80 żetonów zombie, kostkę czterościenną, znacznik gracza rozpoczynającego, 2 znaczniki (tury i aktywności zombie) i 32 pionki ludzi (po 8 w 4 kolorach). Dodatkowo każdy gracz otrzymuje kartę pomocy ze skrótem zasad. Zombie survival przewidziany jest dla 2-4 graczy i trwa ok. 60 minut. Za polskie wydanie tego tytułu odpowiada Fox Games.

  1. atak_zombie2.jpg
  2. atak_zombie5.jpg
  3. atak_zombie6.jpg
  1. atak_zombie2.jpg
  2. atak_zombie5.jpg
  3. atak_zombie6.jpg

Przeżyją najsilniejsi…

„Atak Zombie” to gra, która wyraźnie hołduje zasadzie, iż przetrwają tylko najsilniejsi, a selekcja naturalna jest jedyną drogą rozwoju. Rozgrywka trwa przez 15 dni (tur), które trzeba nie tylko przetrwać, ale także najlepiej rozbudować swoją siedzibę, zdobyć najwięcej pożywienia, zgromadzić przy sobie największą liczbę ocalałych. Tylko wtedy zostanie się uznanym za wartościowego dla nowopowstającego społeczeństwa, a wojsko podejmie się ratunku. Pozostali… cóż, będą musieli poradzić sobie sami podczas zombie apokalipsy.

  1. atak_zombie3.jpg
  2. atak_zombie4.jpg
  1. atak_zombie3.jpg
  2. atak_zombie4.jpg

15 długich dni i nocy

Rozgrywka podzielona jest na 15 dni (tur), w których gracze będą wykonywać czynności zbliżone do tych z życia codziennego. Z tym jednym wyjątkiem, iż muszą mieć z tyłu głowy obecność zombie, których jedynym marzeniem jest zjedzenie ich na późną, nocną kolację. Gracze będą zatem wypuszczać się do miasta po nowe towary, uzupełniać paliwo w swoim pojeździe, gromadzić leki, dawać schronienie nowym ocalałym, umacniać barykady. A kiedy przyjdzie noc… muszą stawić czoła hordzie nacierających zombie.

atak_zombie7.jpg

„Atak Zombie” jest grą, w której trzeba bardzo dobrze planować swoje ruchy, tak aby być zawsze o krok przed innymi graczami. Czasem wystarczy solidne planowanie, w innych przypadkach opłacać się będzie podjęcie ryzyka i wykonanie jakiejś niestandardowej akcji. Jednym słowem – każdy, kto lubi tematykę zombie w połączeniu ze strategią, będzie zadowolony. „Atak Zombie” można kupić na Allegro za ok. 100 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro