Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Apple Event 2020 — podsumowanie

Konferencja Apple’a już za nami. Pora podsumować, jakie niespodzianki tym razem przygotował dla nas producent telefonów marki iPhone.

Apple Event 2020 — podsumowanie

Jak co roku, w okolicach jesieni, odbyła się konferencja produktowa Apple’a, podczas której przedstawiciele firmy zaprezentowali zupełnie nowe sprzęty. Co prawda ze względu na trwającą pandemię zabrakło tym razem telefonów, ale nie obyło się bez kilku niespodzianek.

Apple Watch Series 6

Pierwszym z zaprezentowanych podczas konferencji Apple’a urządzeń okazał się Apple Watch Series 6 (40 mm, 44 mm). Nowy zegarek pod względem designu przypomina poprzednie modele, ale diabeł tkwi w szczegółach — nowością jest pulsoksymetr, który mierzy saturację krwi.

Apple Watch Series 6 zastąpi w ofercie zegarki Series 4 / 5 oraz zaoferuje kilka zupełnie nowych i odświeżonych cyfrowych tarcz. W sprzedaży z myślą o nowym Apple Watchu pojawiły się też nowe akcesoria, w tym jednoczęściowe paski Solo Loop i plecione Braided Solo Loop, a także nowa opaska skórzana z magnesami.

Sprawdź też: ESIM w iPhonie i Apple Watch – jak to działa?

Apple Watch SE

Drugim z nowych zegarków jest Apple Watch SE, który pod względem designu bazuje na topowym modelu w ofercie, ale do jego produkcji użyto nieco mniej zaawansowane podzespoły. Zabrakło tutaj elektrokardiogramu, pulsoksymetru oraz ekranu typu always-on, ale urządzenie wynagradza to ceną.

Apple Watch SE kosztuje od 1299 zł w górę i występuje w takich samych rozmiarach jak Apple Watch Series 6, czyli 40 mm i 44 mm. Pasują do niego te same paski i bransolety co do pozostałych zegarków w ofercie Apple’a, ale w ofercie zabrakło wariantu ze stalową obudową — jest dostępna wyłącznie aluminiowa wersja.

Obejrzyj również podsumowanie konferencji:

iPad Air (2020)

Oprócz zegarków na prezentacji Apple’a pokazano szerszej publiczności również tablety. Sporego odświeżenia doczekał się iPad Air, a 4. generacja tego sprzętu pożyczyła obudowę od 11-calowego modelu iPad Pro, zachowując cenę na poziomie poniżej 3 tys. zł — bazowy model z tej linii kosztuje dokładnie 2899 zł.

W powyższej cenie Apple oferuje iPada Air (2020) w wariancie z 64 GB pamięci wewnętrznej, ale w sprzedaży jest też tablet z 256 GB przestrzeni na system i dane za 3699 zł. Do tego dochodzą wersje z modułami LTE, a w każdym przypadku trzeba dopłacić za wsparcie łączności komórkowej po 600 zł.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że tak jak obudowa nowego tabletu przypomina iPada Pro 11, tak różni się od niego pod względem podzespołów. W tegorocznym modelu iPada Air został zamontowany 10,9-calowy ekran. Za obliczenia odpowiada z kolei nowy procesor Apple A14 wykonany w 5-nanometrowym procesie technologicznym.

Warto wiedzieć: Ile cali powinien mieć Twój tablet?

iPad (2020)

Oprócz nowego tabletu ze średniej półki w postaci iPad Air (2020), firma z Cupertino odświeżyła również ten bazowy model. W tym przypadku odbyło się jednak bez wizualnego liftingu — zamiast tego iPad 8. generacji otrzymał od producenta nowocześniejszy procesor, którym jest Apple A12 Bionic.

iPad (2020) nadal ma 10,2-calowy wyświetlacz wspierający Apple Pencil 1. generacji. Panel okalają ramki sporej grubości, a na jednej z nich znalazło się miejsce na czytniki linii papilarnych Touch ID służący do odblokowywania urządzenia. Ceny rozpoczynają się od 1599 zł za wersję z dyskiem 32 GB.

Czym jeszcze Apple nas zaskoczył?

Dwa tablety i dwa zegarki z akcesoriami to nie jedyne, czym uraczyła nas firma Tima Cooka. Oprócz tego, Apple wybrał właśnie dzień konferencji na ogłoszenie daty dostępności nowych wersji swoich systemów operacyjnych - będzie to 16 września 2020 r. To tego dnia zadebiutują iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 i tvOS 14.

Oprócz tego, producent ogłosił na swojej konferencji start zupełnie nowej usługi Fitness+. To dzięki niej użytkownicy zegarków Apple’a w ramach subskrypcji odnawianej co miesiąc lub rok, będą otrzymywali zalecenia treningowe przygotowane przez prawdziwych specjalistów, co pomoże w utrzymaniu dobrej formy.

Wraz z usługą Fintess+ ruszył Apple One

Ten opcjonalny abonament łączy w sobie kilka różnych subskrypcji w ramach jednej opłaty. Docelowo dostępne będą w nim trzy progi. Bazowy oferuje w ramach jednej opłaty streamingu Apple Music dla jednej osoby, serwis VOD w postaci Apple TV, abonament na gry Apple Arcade oraz iCloud z 50 GB przestrzeni na dane w chmurze.

Oprócz tego w Polsce dostępny będzie też jeszcze jeden próg Apple One, czyli Apple One Family. W jego ramach można otrzymać rodzinne Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade i pakiet iCloud o wielkości 200 GB. W przypadku trzeciego i niestety niedostępnego w naszym kraju abonamentu Apple One Premier dochodzą pakiet News+, wspomniany Fitness+ i 2 TB przestrzeni w chmurze iCloud.

Ciekawą nowością jest też Family Setup, czyli opcja konfiguracji Apple Watcha bez konieczności posiadania iPhone’a przez właściciela akcesorium. Dzięki temu dzieci i seniorzy mogą korzystać z zegarków w wersji LTE, nawet jeśli nie mają swojego telefonu. Co ciekawe, ta opcja od razu będzie działać w Polsce.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro