Aplikacje na smartfona pomocne przy aktywnym wypoczynku

Codziennie da się odczuć, że lato w pełni. Cały dzień słońce, wysokie temperatury, najpiękniejsze o tej porze roku krajobrazy – to sprzyja dbaniu o swoje ciało. Jak praktycznie wszystko, również aktywny wypoczynek może skorzystać na połączeniu go ze smartfonem. Jakie aplikacje przydadzą się podczas treningów latem i wczesną jesienią?

udostępnij

Tomasz HotłośTomasz Hotłoś / 06-09-2016

Endomondo

Podstawą w kategorii sportowych aplikacji na smartfona jest Endomondo Sports Tracker, dostępny zarówno w Sklepie Google Play, jak i Apple iTunes oraz Microsoft Store. Ten osobisty trener będzie dobrym narzędziem dla biegaczy, kolarzy, chodziarzy, kajakarzy i nie tylko. Apka Endomondo oferuje między innymi zapisywanie tras, rekordów i publikację treningów, dając użytkownikom dodatkową motywację i urozmaicając fitnessową zabawę. Możemy dzięki niej skorzystać z pomocy trenera audio, rejestracji tętna (poprzez integrację z pulsometrami BTLE, BT, ANT+), dogłębnej analizy treningu i uczestniczyć w społeczności Endomondo. Kosztująca dwa i pół dolara miesięcznie wersja premium poszerza funkcjonalność o filtrowanie statystyk, wyznaczanie dokładnych celów, analizę stref tętna, podgląd danych pogodowych i oczywiście brak reklam.

Kręć Kilometry

Dla fanów poruszania dwoma kołami za pomocą własnych mięśni stworzona została aplikacja Kręć Kilometry. Rejestrując pokonane kilometry, możemy zawalczyć o pozycję swojego miasta w rankingu i zdobyć dla niego stojaki rowerowe od Fundacji Allegro All For Planet. Do tego możemy rejestrować trasę podróży, spalone kalorie, prędkość i wiele innych danych. W swoim profilu znajdziemy analizę trasy oraz statystyki, którymi możemy się pochwalić znajomym na Facebooku.

MyFitness Pal

Nieodzownym elementem dbania o swoje ciało jest dieta. Jako że smartfona mamy praktycznie zawsze przy sobie, jest on doskonałym medium do zapisywania wszystkich przyjmowanych posiłków. Dostępnych jest wiele aplikacji mających na celu pomoc w zrzuceniu (lub zyskaniu) wagi, a jedną z najlepszych i najpopularniejszych jest MyFitness Pal. Służy przede wszystkim jako licznik kalorii i w tej roli sprawdza się wyśmienicie – baza danych ma ponad sześć milionów produktów wprowadzanych przez użytkowników i następnie weryfikowanych, a sprzedawane w sklepach artykuły możemy od razu wpisać w dzienny bilans przez skanowanie kodu kreskowego. Oczywiście można również zapisywać własne produkty i przepisy. Danych o jedzeniu jest naprawdę dużo – poczynając od kalorii, poprzez składniki odżywcze (tłuszcze, białka i węglowodany), a kończąc na szczegółowych danych o minerałach i witaminach. MFP może być również użyty jako dziennik ćwiczeń, ale zaleca się wówczas brać poprawkę na kalorie spalane przy ćwiczeniu według aplikacji, ponieważ często są sporo zawyżane.

Pomóż innym, rozwijając siebie – Charity Miles

Jeśli dużo biegamy lub jeździmy na rowerze, a jednocześnie lubimy pomagać ludziom w potrzebie, ciekawą propozycją będzie Charity Miles. Aplikacja za każdą milę (ok. 1,6 kilometra) przeznacza 10 (rower) do 25 (bieganie) centów dla wybranej organizacji charytatywnej. Niestety jak na razie dostępne są tylko amerykańskie fundacje, ale bez problemu możemy je wesprzeć z Polski, a wiele z nich obejmuje swoim działaniem cały świat. Za pomocą Charity Miles zebrano już ponad dwa miliony dolarów na pomoc ludziom całego globu.

Google Fit

Monitor aktywności Fit to jeden z wielu elementów obszernego zestawu różnorodnych aplikacji od Google. Jego główną zaletą jest integracja z całym ekosystemem Androida, a przede wszystkim z Android Wear, wobec czego jest koniecznością dla tych, którzy posiadają smartwatcha lub smartbanda. Korzystając z apki Google Fit, dostajemy mnóstwo statystyk do analizowania, celów do zrealizowania i różne sposoby śledzenia aktywności. Jak na razie nie oferuje tak dużych możliwości jak na przykład Endomondo, ale można mieć pewność, że aplikacja ta będzie cały czas dostępna zupełnie za darmo i bez reklam.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro