Aparaty cyfrowe z dużym zoomem

Aparaty cyfrowe z dużym zoomem

Dla wielu fotografów, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, duży zoom optyczny to bardzo ważna funkcja w aparacie. Zdjęcia odległych obiektów, piękne panoramy i fotografie makro – zoom przydaje się w wielu przypadkach. Poznajmy kilka modeli aparatów cyfrowych, które legitymują się dużym zbliżeniem optycznym.

udostępnij

Kamil RogalaKamil Rogala / 23-05-2017

Nikon P900

Zaczniemy od bardzo wysokiego modelu Nikon P900, który przypadnie do gustu przede wszystkim wymagającym fotografom. Od tego modelu do profesjonalnych lustrzanek jest bardzo blisko. Aparat legitymuje się matrycą o rozdzielczości 16 Mpix oraz imponującym, aż 83-krotnym zoomem optycznym, który pozwoli rejestrować szczegóły niewidoczne gołym okiem.

Sprzęt wyposażono w niezliczoną ilość ciekawych dodatków i funkcji. Na uwagę zasługuje między innymi technologia Wi-Fi oraz NFC, która pozwala szybko i sprawnie wysyłać zdjęcia do zgodnych urządzeń. Zastosowany obiektyw NIKKOR pokrywa zakres ogniskowych od szerokokątnej 24 mm do teleobiektywowej 2000 mm. Jest także optyczna redukcja drgań o efektywności 5 stopni ekspozycji. Warto zwrócić uwagę na wygodny, ruchomy monitor LCD o przekątnej 3 cali. Oczywiście aparat jest bardzo duży i ciężki, dlatego jest przeznaczony dla miłośników fotografii. Cena – około 2500 zł.

Nikon B700

Kolejny model, mimo niższej ceny i braku kilku ciekawych funkcji, też spodoba się wymagającym użytkownikom. W aparacie Nikon B700 zastosowano matrycę o rozdzielczości 20,3 Mpix oraz obiektyw NIKKOR, który wyposażono w soczewki ze szkła o superniskiej dyspersji ED i 60-krotny zoom optyczny. Użytkownik może za pomocą tego urządzenia filmować w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) oraz zapisywać zdjęcia w bezstratnym formacie RAW. W profesjonalnym fotografowaniu pomaga elektroniczny wizjer i ruchomy wyświetlacz LCD. Co ciekawe, aparat dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – tradycyjnym czarnym oraz czerwonym. Cena tego modelu na Allegro w dniu publikacji to około 1850 zł.

Sony DSC-HX400V

Kolejny model dla wymagających, którzy nie chcą inwestować w drogą lustrzankę i obiektywy, ale z drugiej strony chcą poznać smak profesjonalnej fotografii. Sony DSC-HX400V to aparat wyposażony w matrycę 20,4 Mpix oraz obiektyw 24–1200 mm z 50-krotnym zoomem optycznym.

Ciekawostką jest wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala wysyłać zdjęcia bezprzewodowo na komputer, smartfon lub inne podłączone do sieci urządzenie. Na uwagę zasługuje wbudowany moduł GPS, który ustala pozycję użytkownika i dodaje do zdjęć dane związane z lokalizacją. 3-calowy ruchomy wyświetlacz oraz wygodny wizjer umożliwiają zrobienie zdjęcia lub filmu w każdych warunkach. Całość prezentuje się klasycznie i bardzo elegancko. Cena tego modelu na Allegro to około 1750 zł.

Sony DSC-HX90

Ta propozycja nieco odbiega wyglądem od pozostałych. To klasyczny aparat kompaktowy o niewielkich gabarytach, jednak wystarczy rzut oka na parametry, aby stwierdzić, że są one zbliżone do dużo większych aparatów. Model Sony DSC-HX90 wyposażono w matrycę 18,2 Mpix oraz obiektyw z 30-krotnym zoomem optycznym. Jak na aparat o kompaktowych wymiarach, takie parametry mocno imponują. Znalazło się również miejsce na chowany wizjer elektroniczny, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad aparatem nawet w trudnych warunkach. Cena tego modelu na Allegro w dniu publikacji to około 1550 zł.

Canon PowerShot SX60

Na zakończenie wracamy do aparatów o dużych gabarytach i świetnych parametrach. Model Canon PowerShot SX60 dysponuje matrycą 16,8 Mpix oraz obiektywem 21 – 1365 mm z 65-krotnym zoomem optycznym. W tym przypadku też zastosowano moduł Wi-Fi oraz NFC do szybkiego i wygodnego przesyłania zdjęć np. do smartfonu – wystarczy jedno dotknięcie, aby skonfigurować stabilne połączenie. Duży obrotowy wyświetlacz o przekątnej 3 cali pozwoli zrobić świetne zdjęcie w każdych warunkach. Cena tego modelu na Allegro – około 1780 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro