Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Aparat cyfrowy do 500 zł – przegląd modeli z 2017 roku

Coraz więcej osób porzuca aparaty cyfrowe na rzecz tych zintegrowanych ze smartfonami. Jest jednak spora grupa użytkowników, która ceni sobie klasyczne aparaty cyfrowe chociażby ze względu na obecność dużego zoomu optycznego. Jaki aparat wybrać w cenie do 500 zł?

Aparat cyfrowy do 500 zł – przegląd modeli z 2017 roku

Canon Ixus 185

Canon to niekwestionowany potentat w dziedzinie cyfrowej fotografii. Trudno byłoby pominąć ofertę tego producenta, tym bardziej że w cenie ok. 400 zł znajdziemy bardzo ciekawy model Ixus 185. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się tu spory, bo 8x zoom optyczny. Wśród klasycznych smartfonów póki co nie znajdziemy urządzeń właśnie z takim zoomem. Jeśli chodzi o ogniskową, wynosi ona 28–224 mm przy jasności 3,2–6,9 F.

W kwestii przetwornika mamy tu matrycę o rozdzielczości aż 20 Mpix i standardowej wielkości, jak na tę półkę cenową, czyli 1/2,3 cala. Z Canona Ixus 185 będą też zadowolone wszystkie te osoby, które potrzebują urządzenia do szybkiego nagrywania filmów. Sprzęt ten posiada specjalny dedykowany przycisk, po naciśnięciu którego od razu rozpoczyna przechwytywać wideo w jakości HD. Robione przez nas zdjęcia i filmy możemy oglądać na 2,7-calowym ekranie.

Kodak PixPro FZ152

Jeśli szukacie aparatu cyfrowego w cenie do 500 zł, który posiada naprawdę duży zoom optyczny, to powinniście się zainteresować urządzeniem Kodak PixPro FZ152. W modelu tym znajdziemy obiektyw, który może się pochwalić aż 15x zoomem optycznym. To ogromna wartość, która pozwala na fotografowanie bardzo odległych obiektów. Jasność, jaką dysponuje obiektyw, to 3,3–5,9 F przy ogniskowej 24–360 mm. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Kodak PixPro FZ152 posiada optyczną stabilizację obrazu, która znacznie ułatwia robienie zdjęć nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Przetwornik to kolejny równie ważny element, co obiektyw. Kodak PixPro FZ152 na swoim pokładzie posiada standardowy sensor o wielkości 1/2,3 cala i rozdzielczości 16,1 Mpix. W tym przypadku zastosowano także spory, bo aż 3-calowy ekran do przeglądania zdjęć. W kwestii filmów możemy liczyć na jakość HD. Kodak PixPro FZ152 kupimy w cenie ok. 450 zł.

Nikon Coolpix A100

Kolejnym aparatem cyfrowym mieszczącym się w założonym budżecie jest Nikon Coolpix A100. Firma Nikon w swoim aparacie zastosowała przetwornik o rozdzielczości wynoszącej 20,48 Mpix, a jego fizyczna wielkość to standardowe 1/2,3 cala. W kwestii podglądu zdjęć mamy tu klasyczne rozwiązanie w postaci 2,7-calowego ekranu.

Na większą uwagę zasługuje obiektyw, który posiada 5x zoom optyczny oraz szeroki kąt (ogniskowa 26–130 mm) i niezłą jasność, wynoszącą 3,2–6,5 F. Co z osobami, które oprócz zdjęć chcą czasami nagrać film? W tym pomoże z pewnością możliwość nagrywania wideo w jakości HD. Jeśli chodzi o cenę, Nikon Coolpix A100 kupimy za ok. 500 zł.

Sony Cyber-Shot DSC-W830

Na koniec zostawiłem aparat cyfrowy Sony Cyber-Shot DSC-W830. Sprzęt ten bez problemu można kupić w cenie ok. 480 zł, a co otrzymamy w zamian? Przede wszystkim jasny obiektyw z dużym zoomem (8x zoom optyczny i jasność 3,3–6,3 F) oraz bardzo szerokim kątem widzenia (ogniskowa 25–200 mm), dzięki któremu da się objąć ogromny kadr podczas robienia zdjęcia. Całość wzbogaca obecność optycznej stabilizacji obrazu.

Matryca ma w tym przypadku rozdzielczość 20,1 Mpix i wielkość 1/2,3 cala. Co z ekranem do podglądu zdjęć? Ma przekątną 2,7 cala. Warto również wspomnieć, że za pomocą Sony Cyber-Shot DSC-W830 można nagrać filmy w jakości HD.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro