Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Aparat cyfrowy do 300 zł – przegląd modeli z 2017 roku

W erze wszechogarniających nas smartfonów aparaty cyfrowe nieco tracą na znaczeniu. Mimo wszystko wiele osób, nie bez powodu, nadal ceni je sobie bardziej niż aparaty zintegrowane ze smartfonami. Jaki zatem aparat wybrać w cenie do 300 zł?

Aparat cyfrowy do 300 zł – przegląd modeli z 2017 roku

Kodak PixPro FZ53

Jako pierwszy chcę polecić aparat kompaktowy PixPro FZ53, którego producentem jest świetnie wszystkim znana firma Kodak. W cenie niecałych 300 zł otrzymujemy zestaw możliwości, których próżno szukać wśród funkcji smartfonów. Już na pierwszy rzut oka specyfikacja tego kompaktu przykuwa uwagę obecnością obiektywu, który dysponuje aż 5x zoomem optycznym. Jasność obiektywu to z kolei 3,9–6,3 F przy ogniskowej 28–140 mm.

Jedną z najważniejszych cech praktycznie każdego aparatu cyfrowego jest jego przetwornik. W tym przypadku ma on rozdzielczość 16,15 Mpix, a jego wielkość fizyczna to 1/2,3 cala. Do przechowywania zdjęć możemy użyć karty SD, natomiast do kadrowania i podglądu zrobionych fotografii służy spory, bo 2,7-calowy ekran. Producent chwali się też, że za pomocą aparatu Kodak PixPro FZ53 można nagrywać filmy HD.

Nikon Coolpix A10

Aparatem cyfrowym w cenie do 300 zł, na który również warto zwrócić uwagę, jest Nikon Coolpix A10. Nikon to świetnie znana firma produkująca głównie doskonałe lustrzanki cyfrowe. W jej ofercie można poza tym znaleźć ciekawe kompakty. Jednym z nich jest kosztujący ok. 240–280 zł model Coolpix A10. Podobnie jak w omawianym przed chwilą PixPro FZ53, tak i tutaj do dyspozycji mamy obiektyw z 5x zoomem optycznym. Jest on jednak jaśniejszy (3,2–6,5 F) i ma trochę szerszą ogniskową (26–130 mm). Dzięki tym parametrom zrobimy jeszcze lepsze zdjęcia.

Nie zabrakło oczywiście możliwości nagrywania filmów HD oraz 2,7-calowego ekranu, który może posłużyć do podglądu wykonywanych przez nas fotografii. Wszelkie zapisane fotki są z kolei przechowywane na karcie SD, którą trzeba dokupić. Co z sensorem? W tym przypadku ma on standardową jak na tej klasy sprzęt wielkość, wynoszącą 1/2,3 cala przy rozdzielczości 16 Mpix.

Polaroid iS048

Pewnie każdy z was słyszał o firmie Polaroid, która kojarzy się głównie ze starymi aparatami potrafiącymi od razu wywoływać zrobione zdjęcia. Firma ta nadal ma się całkiem nieźle, czego dowodem jest oferta aparatów cyfrowych. Jednym z nich jest Polaroid iS048, który sprawdzi się przede wszystkim u osób bardzo aktywnie spędzających czas. iS048 to aparat posiadający obudowę, która jest odporna na deszcz i śnieg. Producent chwali się, że urządzenie może być zanurzane w wodzie na głębokość do 3 metrów.

Niestety, jak większość wodoszczelnych aparatów, i ten nie posiada zoomu optycznego. Mamy tu za to sensor 16 Mpix (producent nie podaje jego wielkości), możliwość nagrywania filmów HD oraz 2,4-calowy ekran służący do podglądu i kadrowania zdjęć podczas ich robienia. W odróżnieniu od pozostałych omawianych tutaj aparatów, ten swoje dane przechowuje na karcie microSD. Cena tego kompaktu to ok. 250 zł.

Kodak PixPro FZ43

Na koniec zostawiłem jeszcze jeden aparat cyfrowy firmy Kodak – model PixPro FZ43. Za ten sprzęt przyjdzie nam zapłacić ok. 280 zł. W odróżnieniu od FZ53, dostajemy tu obiektyw z nieco mniejszym, bo 4x zoomem optycznym, który jest za to jaśniejszy (2,7–6,6 F). Ogniskowa to z kolei 27–108 mm.

Reszta parametrów wygląda w zasadzie bardzo podobnie do FZ53. Mamy tu 16,1 Mpix przetwornik o wielkości 1/2,3 cala, możliwość nagrywania filmów HD, a także 2,7-calowy ekran do podglądu zdjęć, które są przechowywane na karcie SD.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro