Aparat cyfrowy do 1500 zł – przegląd modeli z 2017 roku

Aparat cyfrowy do 1500 zł – przegląd modeli z 2017 roku

1500 zł to naprawdę spory budżet, w ramach którego można kupić jedne z najlepszych aparatów cyfrowych dostępnych na rynku elektronicznym. Na które modele dobrze jest zwrócić uwagę? O tym w dalszej części poradnika.

udostępnij

Piotr PestaPiotr Pesta / 31-01-2018

Canon PowerShot SX730 HS

W cenie niecałych 1400 zł bez problemu kupimy jeden z lepszych kompaktów firmy Canon, model PowerShot SX730 HS. Bardzo mocnym aspektem tego aparatu jest to, że w niewielkiej obudowie producentowi udało się upchnąć obiektyw, który dysponuje aż 40x zoomem optycznym. Tak ogromny zoom sprawia, że da się robić zbliżenia i fotografować naprawdę bardzo odległe obiekty. Canon przy 40x zoomie zachował jednak szeroki kąt widzenia (24–960 mm) i niezłą jasność obiektywu (3,3–6,9 F). Ponadto mamy tu odchylany 3-calowy ekran, który diametralnie ułatwia robienie selfie.

Za pomocą Canon PowerShot SX730 HS bez problemu nagramy filmy Full HD i to z prędkością aż 60 klatek na sekundę. Sensor, jaki tu zastosowano, ma rozdzielczość 20,3 Mpix i wielkość fizyczną 1/2,3 cala. Mamy tu też oczywiście optyczną stabilizację obrazu, która pomoże w wykonywaniu jeszcze ostrzejszych zdjęć. Koniecznie muszę dodać, że producent wyposażył ten aparat w łączność Wi-Fi, Bluetooth oraz NFC, co pomaga np. w dzieleniu się zdjęciami z innymi.

Sony Cyber-Shot DSC-HX90

Kolejnym kompaktem w cenie do 1500 zł, który warto wziąć pod uwagę podczas robienia zakupów, jest Sony Cyber-Shot DSC-HX90. I w tym przypadku mamy do czynienia z imponującym zoomem optycznym, który jest aż 30-krotny. Co ważne, Sony wyposażyło ten aparat także w wizjer OLED, dzięki któremu możemy na bieżąco podglądać wygląd zdjęcia, które chcemy właśnie zrobić. Gdy nie będziemy chcieli używać wizjera, możemy dla bezpieczeństwa wsunąć go do wnętrza aparatu. Jeśli chodzi o pozostałe parametry obiektywu, może się on pochwalić ogniskową 24–270 mm oraz jasnością na poziomie 3,5–6,4 F.

Sensor, jakim dysponuje ta cyfrówka, ma 18,2 Mpix rozdzielczości przy standardowej wielkości wynoszącej 1/2,3 cala. Nie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu, możliwości nagrywania filmów Full HD (z prędkością 60 klatek na sekundę) oraz 3-calowego ekranu, na którym można przeglądać zrobione fotografie. Japoński producent pamiętał o modułach łączności Wi-Fi oraz NFC.

Nikon Coolpix B500

Jeśli od aparatu cyfrowego niekoniecznie wymagacie kompaktowych wymiarów, to być może zainteresuje was Nikon Coolpix B500. Według mnie jednym z najważniejszych atutów tego aparatu jest jego szerokokątny obiektyw, który ma ogniskową w zakresie 22,5–900 mm. Oprócz tego jest tu ogromny 40x zoom optyczny oraz niezła jasność, wynosząca 3,0–6,5 F. Fotografowanie jest rzecz jasna wspomagane przez optyczną stabilizację obrazu.

Sensor, jaki tu zainstalowano, ma standardową wielkość 1/2,3 cala i rozdzielczość 16 Mpix. Producent nie zapomniał o takich modułach łączności, jak Wi-Fi czy Bluetooth. Jest poza tym możliwość nagrywania filmów Full HD, które w połączeniu z ogromnym 40x zoomem dają naprawdę duże pole do popisu. Odchylany 3-calowy ekran pozwala na wykonywanie selfie. Cena? Ta wynosi ok. 1150 zł.

Panasonic Lumix DMC-TZ80

Na zakończenie mam jeszcze jedną propozycję – aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-TZ80. Sprzęt ten możemy kupić w cenie ok. 1300–1450 zł. Już na pierwszy rzut oka uwagę zwraca fakt, że za pomocą DMC-TZ80 można nagrywać filmy w rozdzielczości aż 4K. Do tego dochodzi 30x zoom optyczny, ogniskowa 24–720 mm i światłosiła o wartości 3,3–6,4 F. Sensor to standardowe 1/2,3 cala o rozdzielczości 18,1 Mpix.

Fotografowanie jest wspomagane przez optyczną stabilizację obrazu, co zapobiega tworzeniu rozmazanych zdjęć. Co ciekawe, Panasonic Lumix DMC-TZ80 potrafi również przechwytywać zdjęcia 3D. Całość dopełnia Wi-Fi oraz 3-calowy ekran, na którym można przeglądać zrobione przez nas fotografie i filmy. Tak wiele możliwości producentowi udało się zamknąć w niewielkiej, kompaktowej obudowie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro