Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Amplitunery do 2500 zł – przegląd modeli

2500 złotych to już poważna kwota na amplituner – nic dziwnego, że producenci starają się wyposażyć urządzenia w tej cenie w jak najwięcej technologii i rozwiązań. Obowiązkowa jest już obsługa Wi-Fi i możliwość sterowania urządzeniem z aplikacji mobilnej. Nie może też zabraknąć mocy.

Amplitunery do 2500 zł – przegląd modeli

Harman Kardon AVR 171

Amplituner amerykańskiego producenta oferuje siedem stuwatowych końcówek mocy, które dostarczają energię do głośników. Nowoczesne wyposażenie obejmuje obsługę technologii bezprzewodowego strumieniowania AirPlay, DLNA 1.5 oraz Bluetooth. Ten ostatni standard dodatkowo wspiera technologia TrueStream, która ma poprawiać jakość brzmienia. Urządzenie wyposażono w sześć wejść HDMI z obsługą 3D, w tym jedno kompatybilne z MHL. Nie zabrakło wyjść dla dwóch subwooferów i portu USB na przednim panelu, który obsługuje urządzenia Apple i pamięci masowe. Obudowa Harman Kardon AVR 171ma kompaktowe rozmiary, a urządzenie obsługuje oczywiście standardy Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Nie zabrakło mikrofonu i obsługującego go systemu kalibracji brzmienia EzSet/EQ, który optymalizuje dźwięk dla danego pomieszczenia. Pilot zdalnego sterowania obsłuży również inne urządzenia. Amplitunerem możemy sterować za pomocą aplikacji Harman Kardon Remote, dostępnej dla urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android. Certyfikat GreenEdge zapewnia ekologiczne zużycie energii.

Denon AVR-X2100W

Amplituner Denona dostarcza 150 W na kanał poprzez siedem końcówek mocy. Urządzenie wyposażono we wbudowane połączenie Wi-Fi, dzięki czemu obsłuży bezprzewodowo strumieniowanie danych w standardach DLNA 1.5 oraz AirPlay. Przewidziano też obsługę usługi Spotify Connect. Nie zabrakło łącza Bluetooth do transmisji dźwięku. Denon AVR-X2100Wma aż 8 wejść HDMI, przy czym jedno zlokalizowano z przodu. Urządzenie jest oczywiście kompatybilne z technologią 3D. Producent obiecuje prostą konfigurację amplitunera dzięki asystentowi konfiguracji, który krok po kroku poprowadzi nas przez procedurę ustawień. Dla oszczędnych przewidziano tryb Eco, w którym zużycie energii zostaje ograniczone. Jest oczywiście system dopasowania brzmienia do pomieszczenia – Audyssey MultiEQ XT, którego używa się przy użyciu dołączonego mikrofonu. Amplituner wyposażono w dwa wyjścia subwooferowe. Możemy nim sterować również za pomocą aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS.

Onkyo TX-NR636

Onkyo może pochwalić się współpracą z przyszłościowym strumieniowaniem filmów i programów w technologii HD oraz 4k/60 fps. Wejścia i wyjścia HDMI, których do dyspozycji mamy w sumie 7, obsługują wspominany standard. Do dyspozycji użytkownika jest również technologia Dolby Atmos, która ma zapewniać wielowymiarowy dźwięk poruszający się po pomieszczeniu we wszystkich płaszczyznach. Nie mogło zabraknąć wbudowanej technologii Wi-Fi, dzięki której możliwe jest strumienowanie dźwięku i obraz z urządzeń komputerowych i mobilnych. Jest też aplikacja mobilna, pracująca w systemach Android i iOS, która umożliwia sterowanie amplitunerem. Moc wyjściowa wzmacniaczy Onkyo TX-NR636wynosi 160 W na kanał. Jak przystało na nowoczesny ampli tuner, jest też obsługa dźwięku w standardach Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Wygodne połączenie urządzeń Apple i pamięci masowych zapewnia port USB wbudowany w przedni panel. Za kalibrację dźwięku odpowiada dołączony do zestawu mikrofon i technologia AccuEQ.

Yamaha RX-V677

Amplituner japońskiego producenta zapewnia 150 W mocy na każdy z siedmiu kanałów. Do dyspozycji użytkownika jest oczywiście technologia Wi-Fi, umożliwiająca strumieniowanie dźwięku i obrazu w technologii DLNA oraz AirPLay. Nie zabrakło także obsługi Spotify i technologii bezpośredniego połączenia bezprzewodowego Wireless Direct. Urządzenia Apple i pamięci masowe podłączymy bezpośrednio do Yamahy za pomocą umieszczonego z przodu portu USB. Japoński amplituner nie obsługuje za to łączności Bluetooth, odpowiedni adapter jest opcjonalny. 7 gniazd HDMI Yamahy RX-V677 obsłuży za to technologię 4K Ultra HD. Nie mogło zabraknąć aplikacji mobilnej, pozwalającej sterować urządzeniem z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Za kalibrację brzmienia odpowiada technologia YPAO.

Yamaha RX-V777

Nieco droższy model japońskiego producenta oferuje większą moc o swojego młodszego brata – 160 W na kanał. Dodatkowo wyposażono go w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego, dzięki któremu możemy podłączyć gramofon bezpośrednio do amplitunera. Zamiast jednego wejścia HDMI Yamaha RX-V777 oferuje dwa.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro