Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Amplitunery do 1500 zł – przegląd modeli

Wybór amplitunerów za około 1500 zł ogranicza się w zasadzie do kilku liczących się producentów. Urządzenia, mimo posiadania podobnego wyposażenia, różnią się jednak dodatkowymi funkcjami, szczególnie łącznością Bluetooth i Wi-Fi, która nie zawsze jest standardem. Przyglądamy się najpopularniejszym amplitunerom za około 1500 zł.

Amplitunery do 1500 zł – przegląd modeli

Denon AVR X1100

To 7.2-kanałowy amplituner bogato wyposażony w nowe technologie. Do domowej sieci podłączymy go przez wbudowane Wi-Fi lub kablem ethernetowym. Kompatybilność z formatem DLNA zapewnia łatwe odtwarzanie muzyki z wielu źródeł. Właściciele sprzętu Apple docenią obsługę technologii AirPlay, pozwalającej w prosty sposób streamować muzykę z komputera czy telefonu. Wbudowany procesor obsługuje popularny format FLAC, również w jakości HD. Nie zabrakło też obsługi połączeń Bluetooth i klasycznego już portu USB na froncie urządzenia. Amplitunerem możemy sterować z poziomu aplikacji mobilnych dostępnych na systemy iOS i Android. Denon AVR X1100 ma aż dwa wyjścia subwooferowe – na wypadek, gdybyśmy chcieli poeksperymentować z ustawieniem w pokoju dwóch małych subwooferów w różnych miejscach zamiast jednego dużego. Użytkownik ma do dyspozycji sześć wejść HDMI, a wejścia Blu-ray i Game obsługują technologię 4K Ultra HD 60 Hz. Producent obiecuje aż 145 W mocy na każdy z siedmiu kanałów (6 Ohm, 1 kHz, 1% THD dla 1 kanału). Nie zapominajmy, że AVR X1100 to amplituner, więc wyposażono go również w stare dobre radio FM. Dla użytkowników Spotify przewidziano z kolei obsługę Spotify Connect, czyli bezpośredniego przesłania muzyki do ampli tunera, na przykład ze smartfona lub komputera. Warto dodać, że amplituner obsługuje technologię Audyssey MultEQ, umożliwiającą dopasowanie brzmienia do danego pomieszczenia za pomocą pomiarów, które wykonamy dołączonym do zestawu mikrofonem.

Harman Kardon AVR 161

7.1-kanałowy amplituner Harmana, podobnie jak Denon, może pochwalić się bogatym wyposażeniem. Jest oczywiście obsługa technologii strumieniowania z urządzeń komputerowych czy telefonów – DLNA 1.5, realizowana poprzez połączenie sieciowe Ethernet. Nie mogło zabraknąć strumieniowania poprzez Bluetooth (z technologią firmową TrueStream, mającą zapewnić lepszą od standardowej jakość brzmienia). oraz gniazda USB, obsługującego urządzenia Apple, pendrive’y czy dyski twarde. Praca z formatem, takim jak FLAC 24/96 jest już standardem w tej klasie. Do tego sześć wejść HDMI, w tym jedno obsługujące MHL, i dwa wyjścia. Harman Kardon AVR 161 został wyposażony w technologię EzSet/EQ III – automatycznej kalibracji brzmienia dostosowanej do pomieszczenia, którą zrealizujemy za pomocą dołączonego do zestawu mikrofonu. Pięć końcówek mocy zapewnia 85 W na kanał (6/8 Ohmów, mniej niż 0,1% THD). Jest też klasyczny tuner FM, jak i cyfrowy vTuner. Obsługa formatów brzmienia wielokanałowego DTS HD Master i Dolby TrueHD to już dziś norma w amplitunerach w tej cenie, podobnie jak sterowanie amplitunerem za pomocą aplikacji iOS i Android.

Onkyo TX-NR535

Nie jest to najnowszy model z oferty producenta, ale na Allegro znajdziemy bardzo dużo nowych egzemplarzy Onkyo. To bogato wyposażony amplituner 5.2-kanałowy: jest łączność Wi-Fi (strumieniowanie w standardzie DLNA 1.5) oraz Bluetooth. Rzecz jasna, Onkyo odtworzy pliki FLAC czy WAV oraz DSD. Do dyspozycji mamy sześć wejść HDMI (akceptują sygnał 4K/60Hz) oraz oczywiście – na froncie – wejście USB z obsługą urządzeń Apple. Moc wyjściowa Onkyo TX-NR535to 120 W na kanał (6 ohmów, 1% THD). Nie mogło zabraknąć sterowania przez aplikacje mobilne, pracujące pod kontrolą systemu iOS lub Android. Amplituner dopasuje brzmienie do naszego pomieszczenia za pomocą kalibracji AccuEQ.

Pioneer VSX-529

Japoński amplituner charakteryzuje się obsługą 5.2 kanałów oraz mocą wyjściową 130 W na kanał. Użytkownik ma do dyspozycji 5 gniazd wyjściowych HDMI, w tym jedno HDMI/MHL. Urządzenie obsługuje technologię AirPlay, a za pomocą kabla Ethernet podłączymy je do naszej domowej sieci – wtedy będziemy mogli skorzystać ze streamowania w standardzie DLNA 1.5. Pliki WAV czy FLAC są obsługiwanie w jakości 192 kHz/24-bit. Nie mogło zabraknąć obsługi formatów Dolby TrueHD i DTS-HD. Na froncie urządzenia, tradycyjnie dla ampli tunerów, znajdziemy gniazdo USB kompatybilne z gadżetami Apple oraz pamięciami typu USB. Łączność Wi-Fi i Bluetooth jest opcjonalna i wymaga zastosowania dodatkowych modułów. W zestawie nie zabrakło mikrofonu, który posłuży do optymalizacji brzmienia w naszym pomieszczeniu – z pomocą technologii MCACC. Oczywistością jest obsługa Pioneera VSX-529 za pomocą aplikacji mobilnych iOS lub Android, podobnie jak zgodność ze standardem Spotify Connect.

Yamaha RX-V477

5.1-kanałowy amplituner Yamahy, podobnie jak konkurencja, może pochwalić się bogatym wyposażeniem dotyczącym nowych technologii. Właściciele sprzętu Apple ucieszą się z zastosowania technologii AirPlay, pozwalającej strumieniować dźwięk z komputerów i gadżetów tej firmy. Frontowe gniazdo USB również obsłuży urządzenia Apple oraz pozwoli odtwarzać muzykę, np. z pendrive’a. Opcjonalnie istnieje możliwość obsługi standardów Wi-Fi i Bluetooth. Nie mogło zabraknąć dedykowanych aplikacji iOS i Android. Amplituner Yamah odtworzy, rzecz jasna, pliki FLAC, łącznie z formatem 192/24. Użytkownik ma do dyspozycji 6 wejść HDMI (z kanałem zwrotnym ACR), jedno wyjście HDMI oraz jedno wyjście dla subwoofera. Moc wyjściowa Yamahy RX-V477 to 115 W na kanał. Nie zapomniano o obsłudze usługi Spotify Connect i radia internetowego.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro