Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Allegro Polecam – jak się dzielić i zdobywać nagrody

Allegro Polecam to prosty sposób, aby wykorzystać swoją wiedzę i pomóc innym w podejmowaniu decyzji zakupowych. Wszystko sprowadza się do wyselekcjonowania najlepszej oferty na Allegro i udostępnieniu jej drugiej osobie. Za udostępnienie zyskujesz nagrodę. Co, jeśli nagroda w programie się nie naliczyła? Lub naliczyła się mniejsza niż się spodziewałeś?

FacebookTwitter

Allegro Polecam – jak się dzielić i zdobywać nagrody

Jeśli pierwszy raz spotykasz się z programem Allegro Polecam, zajrzyj do naszych pozostałych artykułów, które przybliżą Ci jego idee:

Sprawdź również regulamin programu.

Podstawowe zasady, jakie trzeba spełnić, aby dołączyć do Allegro Polecam

 • W chwili zapisania się do programu należy być pełnoletnim (konto Junior nie bierze udziału w programie).
 • Posiadać aktywne, indywidualne konto na platformie allegro.pl (konta Firma nie bierze udziału w programie). Spełniając te kryteria, można zapisać się do programu Allegro Polecam i zacząć udostępniać oferty.

Jak udostępniać oferty w Allegro Polecam?

Aby nagrody poprawnie się naliczyły, należy być zalogowanym na swoim koncie oraz zawsze korzystać z przycisku „Udostępnij”, zarówno na wersji desktopowej jak i mobilnej. Tylko wtedy wygeneruje się poprawny link, dzięki któremu, będziemy wiedzieć, że to właśnie z twojego polecenia ktoś zakupił produkt lub produkty.

allegro polecam

Dlaczego nagroda w Allegro Polecam się nie naliczyła?

 1. Na wstępie należy pamiętać, że część ofert jest wyłączona z programu. Są to oferty w kategoriach:

 2. Firma i usługi,

 3. Kolekcje i sztuka,
 4. Motoryzacja – w zakresie pojazdów, maszyn i urządzeń,
 5. Nieruchomości,
 6. Sport i turystyka – Suplementy i odżywki,
 7. Zdrowie – Erotyka oraz Leki bez recepty.

Pełną listę wykluczonych kategorii znajdziesz tutaj.

 1. Zakupy z wykorzystaniem voucherów, bonów prezentowych czy też punktów lojalnościowych nie mogą być premiowane nagrodą w programie Allegro Polecam.

 2. Inną przyczyną nienaliczenia się nagród w programie, mogą być zainstalowane wtyczki przeglądarki blokujące śledzenie ciasteczek, emisje kodów reklamowych, zarówno te po stronie polecającego, jak i kupującego. Sprawdź, czy masz zainstalowane np.:

 3. AdBlock Plus lub uBlock Origin (jeśli tak, wyłącz go na czas zakupów lub dodaj Allegro do listy wyjątków),
 4. pochodzące od programów typu cashback.

Staraj się również robić zakupy w tej samej karcie. Długie przerwy w zakupach również mogą zaszkodzić trwałości „sesji” Twojej przeglądarki.

 1. Kolejnym powodem nienaliczenia się nagród, może być nadpisanie ostatniego źródła ruchu. Warunkiem koniecznym do naliczenia nagrody jest uzyskanie przez Allegro informacji o wykonaniu transakcji po przejściu (ostatni klik) z programu Allegro Polecam. W momencie, w którym przed finalizacją transakcji przeglądamy inne strony internetowe (jak porównywarki cen np. Ceneo, strony z kodami rabatowymi i inne) często następuje nadpisanie ostatniego źródła ruchu. Taki zabieg może powodować to, że transakcja będzie identyfikowana z innego źródła ruchu, a nie z twojego polecenia. Tym samym nagroda za polecenie może się nie naliczyć. Co za tym idzie - podczas zakupów w sklepach online nie otwieraj innych kart ani okien w swojej przeglądarce.

Dlaczego naliczona została mniejsza nagroda?

Naliczanie nagród w Allegro Polecam jest bardzo proste: to kwota 20% prowizji pobieranej przez Allegro.pl od sprzedaży Towaru w ramach danej Oferty według aktualnego cennika. Zakładając, że ktoś dokonał zakupu, poleconej przez Ciebie oferty na kwotę 1000 zł, a pobrana prowizja od sprzedaży tej oferty według aktualnego cennika wynosi 10%, to Twoja nagroda wyniesie 20 zł.

Co jednak istotne, nagrody w Allegro Polecam naliczane są nie tylko za zakup danej oferty, którą udostępniłeś. Jeżeli ktoś w ciągu 24 godzin po odwiedzeniu twojego poleconego linku kupi inny produkt lub produkty, ale z tej samej kategorii, to również otrzymasz nagrodę (której wartość zostanie naliczona od zakupionego produktu lub produktów).

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro