„Alicja. Królowa Zombi” Gena Showalter – recenzja

„Alicja. Królowa Zombi” Gena Showalter – recenzja

Alicja myślała, że w świecie opanowanym przez zombi będzie mogła wieść w miarę normalne życie - mieć dom, kochającego chłopaka i zaznać namiastki szczęścia. Nic bardziej mylnego. Jednak porażka i sięgnięcie dna sprawiły, że teraz jest silniejsza. I gotowa na ostateczną rozgrywkę.

udostępnij

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 23-08-2016

Alicja jest gotowa do walki, w której jeśli będzie musiała, poświęci własne życie. Po tragedii jaka ją spotkała, po traumie, odrzuceniu i upadku nie ma już nic do stracenia. Dziewczyna wie, że niektórzy ludzie są gorsi niż mroczne potwory i nie może ufać nikomu. Jedyne co jej pozostało to wola walki i chęć ostatecznego unicestwienia zombi. Jednak to nie będzie takie proste – Alicja będzie musiała zaryzykować wszystko. W rezultacie może wygrać i zostać władczynią potworów albo zginąć.

Szaleństwo czy heroizm?

Trzeci tom z cyklu „Kroniki Białego Królika” przynosi czytelnikom to, na co czekali od samego początku historii – ostateczną rozgrywkę. Gena Showalter nie trzyma już fanów w napięciu i przedstawia im gotowe rozwiązanie. Alicja dorosła i, nauczona doświadczeniem i chęcią zemsty, szykuje się do zadania ostatecznego ciosu. Wielka walka nadciąga – tylko czy nastolatka na pewno jest na nią gotowa?

Zombi, uklęknij przed swoją królową

Alicja ma plan, jednak jest on niezwykle niebezpieczny. Nastolatka, Cole i reszta zabójców mają przed sobą groźną Animę i całą armię zombi. Czy uda im się zwyciężyć mimo miażdżącej przewagi drugiej strony? Amerykańska pisarka przygotowała dla czytelników książkę pełną akcji, niespodziewanych, fabularnych zwrotów i wydarzeń, które potrafią przyprawić o gęsią skórkę. „Alicja Królowa Zombi”to wciągająca książka, której akcja pędzie do niespodziewanego, słodko-gorzkiego finału.

Książka o dorastaniu i zombi

Gena Showalter stworzyła cykl, który opowiada o zombi polujących na ludzkie dusze, rodzinnej tragedii, ciężkich relacjach z innymi, budowaniu własnej niezależności i poczuciu wartości, a także pierwszych miłościach i trudach przyjaźni. To wciągające powieści, które czyta się bardzo szybko. Cykl „Kroniki Białego Królika” to dobry przykład współczesnej, przygodowej literatury młodzieżowej – nastoletni czytelnicy znajdą tu wciągającą akcję, intrygujących dla nich bohaterów, którzy muszą sobie radzić z podobnymi problemami, choć w zupełnie innym świecie, a także interesującą historię, która wykorzystuje popularne motywy z popkultury. Daje to ciekawą mieszankę, która spodoba się nastoletnim fanom wątków fantastycznych, romantycznych i odrobiny horroru.

Źródło okładki: www.harpercollins.pl

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro