„Alicja i Lustro Zombi” Gena Showalter – recenzja

„Alicja i Lustro Zombi” Gena Showalter – recenzja

Co kryje się po drugiej stronie lustra? Alicja odkrywa, że wcale nie Kraina Czarów, a raczej Kraina Ciemności. Zombi są wszędzie, obserwują, polują i atakują. Czy dziewczyna, która straciła wszystko stanie się łatwą ofiarą? Czy może wręcz przeciwnie – nie ma już nic do stracenia.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 23-08-2016

Cykl „Kroniki Białego Królika” to mroczniejsza wersja przygód Alicji w Krainie Czarów. Gena Showalter stworzyła świat, w którym każdy wieczór rozpoczyna okres niebezpieczeństwa, a zagrożenie może czyhać wszędzie. Stworzeni przez amerykańską pisarkę zombi nie pragną mózgów, nie są powolnymi, niezbyt inteligentnymi potworami, których celem jest pożywianie się tymi, którzy żyją. W serii opowieści o nastoletniej Alicji zombi są zdecydowanie groźniejszym przeciwnikiem – mądrzejszym, szybszym, brutalniejszym.

Co kryje się w lustrach?

Zombi z „Alicji i Lustro Zombi” polują na ludzkie dusze. I są w swoim polowaniu wyjątkowo okrutne – wybierają sobie ofiarę, śledzą ją, po czym atakują znienacka. Alicja w ten sposób straciła rodzinę. Jednak druga część opowieści o nastolatce zaczyna się wyjątkowo pozytywnie – dziewczyna zrozumiała, że może walczyć z potworami i nauczyła się to robić. Ponadto, ma nowy dom i chłopaka, wszystko wydaje się iść do dobrym kierunku. Jednak do czasu.

Alicja zostaje ugryziona przez kolegę, który był zarażony zombiczną toksyną. Dziewczyna zaczyna się zmieniać, rodzi się w niej druga dusza – mroczna, niebezpieczna i powoli gnijąca. Bohaterka dostrzega w lustrach swoje nowe odbicie – obraz tego, kim się stanie, jeśli pozwoli dojść do głosu Zombi Ali. Czy będzie na tyle silna, aby przezwyciężyć mroczne pragnienia? I czy Cole się od niej odwróci? W końcu chłopak, który jest zabójcą i nie boi się niczego ma jeden sekretny lęk – boi się odrzucenia, więc woli w ogóle nie ryzykować.

Perypetie nastolatki, czyli sprawy miłosne i... zombi

„Alicja i Lustro Zombi” to książka przygodowa, w której dominują wątki obyczajowe. Dla Alicji najważniejsze są relacje z przyjaciółki i chłopakiem, a walka z zombi schodzi na dalszy plan. To wciągająca, pełna napięcie książka, która z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom, poszukującym romansu, przygody i nutki grozy. Nastolatkom spodoba się relacja Alicji i Cole’a, a także pojawienie się nowych bohaterów – Veroniki i Gavina, którzy wprowadzą zamieszanie w relacji głównych bohaterów.

Druga część „Kronik Białego Królika” to dobra propozycja dla fanów młodzieżowej literatury, którą czyta się szybko, a po skończonej lekturze można sięgnąć po kolejną część i powrócić do przygód bohaterów oraz ich walki z mrocznymi potworami.

Źródło okładki: www.harpercollins.pl

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro