Alicja Długołęcka, Paulina Reiter, Seks na wysokich obcasach 2 – recenzja

Alicja Długołęcka, Paulina Reiter, Seks na wysokich obcasach 2 – recenzja

Seks na wysokich obcasach 2 to przede wszystkim rozmowy dwóch kobiet – dr Alicji Długołęckiej i Pauliny Reiter. To rozmowy bez tabu o sztuce kochania i codziennym życiu intymnym. Mnóstwo porad i bezcennych wskazówek może pozytywnie wpłynąć na (seksualne) życie współczesnych kobiet, bez względu na wiek. Jak żyć pełnią życia, mądrze i szczęśliwie? O tym możemy dowiedzieć się z tej lektury.

Martyna Rafalska Martyna Rafalska / 29-09-2016

Specjalistki od seksu

Panie już współpracowały nad jedną książką – pierwszą częścią Seksu na wysokich obcasach. Dr Alicja Długołęcka to jedna z najpopularniejszych i najlepszych edukatorek seksualnych w Polsce już od ponad 20 lat. Paulina Reiter to redaktorka i dziennikarka Wysokich Obcasów i Exlusive. W książce przewijają się tematy dotyczące tego, jak odbić się od dna po rozstaniu, o tajnikach kobiecego orgazmu, o związkach, w których partnerów dzieli znacząca różnica wieku, o problemie seksoholizmu – jak sobie z nim radzić i jak radzić sobie, żyjąc w związku z seksoholikiem. Ciekawymi wątkami mogą okazać się również poruszane tematy o poczuciu samotności, poliamorii, seksie na odległość, seksie osób niepełnosprawnych i bliskości seniorów.

Tematy kontrowersyjne? A może to kwestia przełamania u Polek tematów tabu związanych z seksualnością? Autorki mówią o emocjach, o tym, co jest ważne dla naszej psychiki, o zachowaniach i umiejętności podejmowania prawidłowych decyzji. Pomagają wspólnie znaleźć drogę wyjścia z trudnych i niekomfortowych sytuacji, wspierać w niepowodzeniach i codziennych rozczarowaniach.

Bez tabu

Czytając tę książkę, można się poczuć jak podczas szczerej rozmowy z najlepszą przyjaciółką. Tak naprawdę podczas powstawania tej pozycji taka właśnie forma została zastosowana: dwie otwarte i szczere kobiety dyskutują na tematy, które zazwyczaj napawają wstydem. Bez tabu dokładnie omawiają krępujące zagadnienia, począwszy od wizyty w sex-shopie, przez pożądanie, po zdradę.

Nasza konserwatywna i katolicka kultura generuje poczucie, że o seksie się nie mówi, że to na tyle intymny temat, że nie powinien wychodzić poza granice sypialni. Książka Seks na wysokich obcasach 2 jest absolutnie wyjątkowa i niekonwencjonalna. Dość mocno i znacząco obsadzona w polskich realiach, rzetelna i obszerna. Przyjazny język, którym została napisana, sprawia, że czyta się ją łatwo, szybko i z ogromną przyjemnością.

Długołęcka i Reiter czasem w swoich rozmowach są bezwstydne, ale zawsze szczere i z dobrym smakiem. Na początku rozbierają kobietę na części pierwsze, następnie składają ją w idealną całość. Jak dobre wróżki dają jej ciało, dobre serce i rozum, umieszczają pomiędzy konserwatywnym wychowaniem a dzisiejszymi uwarunkowaniami, narzucanymi przez kobiece magazyny, pomiędzy cielesnością a seksualnością, pomiędzy madonną a ladacznicą.

Z mieszanki wyłania się obraz kobiety, który dodaje pewności siebie, leczy z kompleksów czy jakichkolwiek zahamowań (oczywiście w granicach smaku). Ponadto całość jest opatrzona genialnymi ilustracjami autorstwa Agaty „Endo” Nowickiej.

Ogromnie namawiam wszystkie kobiety do zapoznania się z tą lekturą niezależnie od tego, w jakim są wieku i na jakim etapie życia.

Źródło okładki: wydawnictwoagora.pl
podziel się

Na czasie