Aktywna wiosna – sporty, które można uprawiać na świeżym powietrzu

Spacerując zieleniącymi się ulicami i wdychając zapach pierwszych w tym roku kwiatów, aż chce się całe dnie spędzać na świeżym powietrzu. Dobrym na to sposobem będzie uprawianie jednego ze sportów idealnych na tę właśnie porę roku.

Aleksandra Kowalska Aleksandra Kowalska / 15-05-2015

Dla indywidualistów

Ci, którzy zajęciom sportowym najchętniej oddają się indywidualnie, z pewnością z początkiem wiosny chętnie znowu wsiądą na rower. Będzie to dobry sposób na spędzenie popołudnia lub długą weekendową wycieczkę, a pięknych tras rowerowych w naszym kraju nie brakuje. Niektóre z nich znaleźć można na przykład w książce Przewodnik rowerowy Polska.

Jeśli nie posiadamy roweru, a zakup nowego byłby zbyt dużym wydatkiem, warto zastanowić się nad łyżworolkami, deskorolką lub hulajnogą. Znacznie tańsze – spełniają jednocześnie podobną funkcję i pozwolą nam na spędzenie wielu przyjemnych godzin w ruchu na świeżym powietrzu. Łyżworolki można kupić już za mniej niż 100 złotych, tak jak regulowane rolki. Ceny deskorolek i hulajnóg zaczynają się już od około 50 złotych. Nie jest to więc wielki wydatek, a płynie z niego wiele korzyści.

Bieganie to sport, do którego najłatwiej nam będzie się przygotować. Poza odpowiednimi butami i wygodnym strojem nic więcej nie potrzeba, aby po prostu zacząć biegać. Buty do biegania zapobiegające otarciom i pozwalające stopie oddychać można kupić już za 70 złotych. Biegać można przecież wszędzie, więc jeśli zależy nam na szybkim wyborze sportu, który możemy uprawiać wiosną na świeżym powietrzu, bieganie będzie świetnym rozwiązaniem.

Gracze zespołowi

Dla wielu z nas spędzanie wolnego czasu w pojedynkę to żadna przyjemność. Wybierając wiosenny sport, będziemy więc szukać takiego, który wymaga większej liczby uczestników. Badminton jest jedną z gier zespołowych, którą można cieszyć się w parku lub ogrodzie. Dwie lub cztery osoby grają zwykle jednocześnie, więc pary lub grupy przyjaciół mogą w ten sposób spędzać wolne popołudnia. Ceny zestawów składających się z dwóch rakietek i lotki zaczynają się już od 16 złotych.

Kolejnym pomysłem dla osób, które chciałyby spędzać aktywnie czas w gronie przyjaciół jest frisbee, czyli dysk podawany w powietrzu pomiędzy grającymi osobami. Dysk ten jest również wykorzystywany przez wielu właścicieli psów do zabawy ze swoimi pupilami. Jak wiadomo pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – może więc być również traktowany jako partner w niektórych grach. Park lub boisko sportowe będą najlepszymi miejscami na zabawę z frisbee, a ceny dysku zaczynają się już od 30 złotych.

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze. Chcąc wyjść ze znajomymi do parku lub spotkać się na boisku, aby aktywnie spędzić czas, większość z nas wybierze też tradycyjne gry z wykorzystaniem piłki. Nożna, koszykowa lub siatkowa – będą wymagały jedynie odpowiedniego pola do gry. Nie mając właściwego obiektu sportowego w pobliżu miejsca zamieszkania, także można grać w piłkę – na przykład w różne zabawy w stylu tych lubianych przez dzieci. W każdym z nas tkwi przecież dziecko, a wiosna to czas, kiedy można to poczuć najlepiej.

Jak mówi znane powiedzenie – ruch to zdrowie. Ruch na świeżym powietrzu to jednak coś więcej – to prawdziwa przyjemność z przebywania wśród natury, wdychania zapachów wiosny i cieszenia się słońcem rozgrzewającym nasze ciała. Miasta pełne są parków, boisk i ścieżek rowerowych a wsie – lasów i pól. Nie pozostaje więc nic innego jak wybrać jeden z ze sportów i, indywidualnie lub w grupie, wyruszyć na spotkanie wiosny.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro