Zdaniem eksperta

Akcesoria marki TULOKO dla dzieci podróżujących samochodem – test

Wyjeżdżając z dziećmi na narty lub wakacje, warto wyposażyć samochód w akcesoria ułatwiające podróż. Istnieje wówczas duża szansa, że kilka lub kilkanaście godzin spędzonych w trasie nie znudzi dziecka. Z pomocą przychodzą akcesoria rodzimej marki TULOKO, które testowałem ponad dwa lata.

Marcin Ołtarzewski Marcin Ołtarzewski / 10-12-2018

Stolik małego podróżnika

Numerem jeden podczas jazdy z moimi dziećmi od początku jest stolik, który pozwala zająć dziecko na kilka godzin. Montowany na podłokietnikach fotelika umożliwia pisanie, czytanie czy granie w karty z rodzicem siedzącym z tyłu.

17

Stolik TULOKO jest wykonany z miękkiej pianki, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo malucha podczas zdarzenia na drodze. Jednocześnie jest na tyle sztywny i stabilny, że nie ma problemu np. z rysowaniem na nim kredkami. Podwyższone ścianki zapobiegają zsuwaniu się przedmiotów podczas podróży, a boczne kieszonki umożliwiają przechowywanie w nich książeczek i zabawek. Posiada także przezroczystą folię na wierzchu, pod którą można włożyć mapę lub świeżo wykonane dzieła małego artysty.

18

Testowany stolik można wykorzystywać nie tylko w samochodzie. Kilkukrotnie używaliśmy go całą rodziną w podróżach samolotami. Nie ma problemu z wniesieniem go na pokład, również załoga w pełni akceptuje jego użytkowanie.

Ocena końcowa: 5+

Uchwyt na tablet

Uchwyt na tablet TULOKO montowany na zagłówkach samochodowych jest moim numerem dwa pod względem użyteczności w podróżach ze starszymi dziećmi. Dzięki niemu dzieci mogą w bezpieczny sposób oglądać bajki i filmy, nie garbiąc się jak zazwyczaj bywa przy trzymaniu urządzeń w rękach.

8

Uchwyt jest w bezpieczny sposób montowany solidnym pasem z zatrzaskiem na zagłówku. Wykonuje się to łatwo i błyskawicznie, ale ma też niewielką wadę – nie ma możliwości regulacji uchwytu pod żadnym kątem. W większości samochodów nie sprawiało to problemu, aczkolwiek przy daleko odsuniętych fotelach z wysokimi oparciami może powodować dyskomfort podczas użytkowania.

11

Niewątpliwą zaletą testowanego uchwytu jest jego okienko, wykonane z folii umożliwiającej dotykową obsługę urządzenia bez konieczności wyjmowania go. Wszystko jest wykonane solidnie, zapowiadając bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Ocena końcowa: 5-

Lusterko do obserwowania małych dzieci

Gdy pociechy jeżdżą tyłem do kierunku jazdy, bardzo przydają się lusterka montowane przed dzieckiem. Umożliwiają one po pierwsze obserwację maluszka w lusterku kierowcy, po drugie zajmują dziecko obserwacją samego siebie. W ofercie TULOKO znajduje się lusterko dość nietypowe, a mianowicie wykonane z miękkiego materiału. Dzięki temu nawet podczas kolizji lub wypadku nie powinno wyrządzić maluchowi krzywdy.

13

Jakość wykonania lusterka TULOKO jest równie wysoka jak innych testowanych produktów tego producenta. Po zdjęciu fabrycznej folii z lustra ukazuje się wyraziste odbicie, a dwa proste zaczepy umiejscowione u dołu umożliwiają przymocowanie niewielkich zabawek, na których może skupić się mały podróżnik.

15

Podczas testu ujawniła się podobna wada jak w przypadku testowanego uchwytu na tablet. Otóż lusterko jest montowane pasem z zatrzaskiem, oferując regulację jedynie w poziomie. W niektórych autach wyposażonych w nietypowe zagłówki (np. Volvo z wygiętymi zagłówkami) może być zatem problem z precyzyjnym ustawieniem kąta lusterka w stosunku do lusterka kierowcy. Jeśli jednak samochód ma zwykłe, nieprzekombinowane zagłówki, wówczas wszystko powinno się idealnie zgrać.

Ocena końcowa: 4

Osłona na szybę z mapą Polski

Czas na produkt, który w odróżnieniu od poprzednich nie do końca przypadł mi do gustu. Mowa o osłonie na szybę TULOKO z nadrukowaną mapą Polski.

2

Osłonka jest wykonana z siateczki i folii elektrostatycznej, za pomocą której „przykleja” się do szyb samochodu. Kształt i rozmiar są tak dobrane, aby pasowała do większości modeli samochodów. Te elementy są dopracowane i spełniają swoją funkcję.

3

Podstawowym zastosowaniem tego typu osłonek jest przede wszystkim ochrona wnętrza auta przed promieniami słonecznymi i ograniczenie oślepiania przez słońce osób w nim podróżujących. W tym przypadku nie do końca kryteria te są spełnione, gdyż osłonka posiada nadruk, który tylko odrobinę ogranicza wpadanie promieni słonecznych do środka. W jej przypadku raczej należy ją wykorzystywać do zajęcia dzieci zabawą w poznawanie mapy Polski podczas podróży, a w bardzo słoneczne dni zamieniać ją na klasyczne, czarne osłonki. Możliwość jej zwijania do małej formy umożliwia łatwe jej przechowywanie w samochodowych schowkach.

Ocena końcowa: 3

Organizer z miejscem na tablet

Organizer TULOKO sprawdził się podczas całego testu. Przy małych dzieciach oferuje liczne kieszonki, w których można zmieścić mokre chusteczki, pampersy, smoczki oraz butelkę z mlekiem. Wówczas zintegrowane w nim miejsce na tablet doceni rodzic siedzący z brzdącem na tylnej kapanie.

4

Gdy dzieci rosną i zaczynają jeździć przodem do kierunku jazdy, miejsce pampersów w kieszonkach zajmują książeczki i zabawki. A na tablecie solidnie umiejscowionym w górnej części organizera zaczynają się pojawiać bajki i gry. Podobnie jak w przypadku opisywanego uchwytu na tablet, także i tutaj folia okienka umożliwia jego dotykową obsługę bez wyjmowania tabletu.

Gdy pociechy podrosną na tyle, aby nogami dosięgnąć oparć przednich foteli, organizer spełnia się również jako ochraniacz samochodowych foteli przed zabrudzeniami pochodzącymi z butów dzieci. Łatwiej (i taniej) raz na jakiś czas zdjąć go i dokładnie wyczyścić, aniżeli po raz kolejny oddawać samochód na gruntowne czyszczenie.

Organizer montuje się regulowanymi paskami, dzięki czemu nie powinniście mieć problemu z dopasowaniem go do każdego auta.

Ocena końcowa: 5

Samochodowa torba podróżna

Ostatnim produktem, który miałem okazję w dłuższym okresie testować, jest podróżna torba TULOKO. Duża, pojemna, z wbudowanymi licznymi kieszonkami, świetnie się sprawdza podczas bliższych i dalszych podróży.

7

Co ją odróżnia od zwykłych podróżnych toreb? Przede wszystkim pociechy docenią wykonanie jej wierzchu ze sztywnego materiału, dzięki czemu można wykorzystywać ją jako blat do zabawy. Jest on dodatkowo pokryty folią, pod którą można wsunąć mapę lub kolorowanki, tak jak w stoliku tego producenta.

6

Torba jest pojemna, co daje szansę na zachowanie w aucie porządku podczas podróży. Posiada także mocowanie do samochodowego pasa bezpieczeństwa, dzięki czemu w większości pojazdów uda się stabilnie ją zamontować, aby nie przesuwała się po aucie i nie stanowiła zagrożenia podczas gwałtownego hamowania.

Podnoszącym funkcjonalność elementem torby jest najprostszy pas służący do przenoszenia jej na ramieniu. Dzięki temu możecie ją wyjąć z auta i mając dziecko na rękach, przenieść np. na piknik.

Ocena końcowa: 5-

Podsumowanie

Analizując funkcjonalność i wygląd produktów TULOKO, ich producentowi należy pogratulować. Oferowane akcesoria są przemyślane, solidnie wykonane i w pełni funkcjonalne. Rozsądnie skalkulowane ceny pozwalają niemal każdemu rodzicowi kupić je. Podczas dwuletniej eksploatacji nic się nie rozpruło i nie wskazuje, aby miało się coś zmienić przez kolejne dwa lata. Jednym słowem, polecam.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro