Akcesoria do podcinania brody

Akcesoria do podcinania brody

Co powinno się znaleźć w łazience mężczyzn, których natura obdarzyła bujnym zarostem? Podpowiadamy, jakie akcesoria pomogą zadbać o brodę drwala.

udostępnij

Rafał KruhlikRafał Kruhlik / 01-02-2016 / aktualizacja: 18-05-2018

Bujna, rzucająca się w oczy broda w ostatnich latach przeżywa renesans popularności, a wizerunek nieogolonego drwala jest uznawany za synonim współczesnego męskiego stylu. Zarost wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji – nic bardziej nie psuje męskiej prezencji niż niechlujny zarost. Jak grzyby po deszczu wyrastają tzw. barbershopy, nie każdy jednak ma możliwość odwiedzenia salonu golibrody, a w wielu przypadkach taka wizyta nie ma po prostu sensu, ponieważ zarost można przyciąć samemu. W tym celu warto się zaopatrzyć w mniej lub bardziej specjalistyczne akcesoria, m.in. w kosmetyki do pielęgnacji brody, i zająć się pielęgnacją w warunkach domowych.

Strzyżarka/trymer

Najszybszy i najpowszechniejszy sposób przycinania brody to korzystanie z elektronicznego trymera, zwanego także strzyżarką. To doskonałe rozwiązanie dla panów, którzy muszą się golić codziennie, a zależy im na konkretnej długości zarostu każdego dnia. Za pomocą tego urządzenia możemy w domowych warunkach podciąć brodę precyzyjnie, regulując długość ostrza. Trymer sprawdzi się szczególnie u mężczyzn z krótkim zarostem – bujne brody wymagają więcej uwagi.

Grzebień

Może nie jest to przyrząd niezbędny do bezpośredniego przycinania brody, jednak odgrywa bardzo ważną rolę przy tym zabiegu. Zanim przystąpimy do skracania owłosienia na twarzy, powinniśmy je wyrównać grzebieniem. Ułatwi nam to przycięcie zarostu, zapewniając mu równą długość. Grzebień, najlepiej drewniany, przyda się także podczas codziennego rytuału rozczesywania brody i nadawania jej kształtu.

Nożyczki i degażówki

Kolejny element, bez którego trudno się obyć przy podcinaniu brody lub wąsów, to nożyczki klasyczne. Najbardziej poręczne okażą się małe, którymi łatwo się operuje. Przydadzą się m.in. do wyrównania linii owłosienia nad górną wargą. Wystarczy przeczesać wąsy i przyciąć je, by nie nachodziły na usta. Nożyczki przydadzą się nam także na końcowym etapie pielęgnacji brody – przytniemy nimi niesforne pojedyncze włoski.