Akcesoria do drzwi dziecięcego pokoju

Przedszkolaki ucieszą się z wiszącej na drzwiach ciekawej tabliczki z imieniem mieszkańca pokoju. Opiekunowie maluchów będą spokojni, wiedząc, że drzwi są odpowiednio zablokowane i nie zamkną się nagle w najmniej oczekiwanym momencie. I jedni, i drudzy znajdą coś dla siebie w szerokiej ofercie akcesoriów do drzwi.

Blanka Jarębska Blanka Jarębska  / 26-10-2016

Rodzice raczkujących niemowlaków zwykle nie mogą się doczekać, kiedy maluchy postawią pierwsze kroki. Gdy zaczną się już samodzielnie przemieszczać po mieszkaniu, opiekunowie odkrywają w nim coraz więcej czyhających na dzieci niebezpieczeństw. Jednym z nich są drzwi. Te do dziecięcego pokoju stanowią bramę do magicznego dziecięcego świata, dlatego są świetnym miejscem na powieszenie ozdób i informacji, kto jest jego gospodarzem, jednak wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed przypadkowym zamknięciem. W ofercie znajdziemy rozmaite propozycje ozdób, blokad i stoperów, które sprawdzą się w pokojach zarówno najmłodszych, jak i całkiem dużych uczniów. Prezentujemy najciekawsze z nich.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla małego i ciekawskiego dziecka drzwi mogą stanowić zagrożenie. Szczególnie niebezpieczna jest szpara między drzwiami i futryną. Ręka dorosłego człowieka w większości przypadków nie miałaby szans się w niej zmieścić, jednak palce kilkulatka dokonają tego z łatwością. Drugim problemem są bardzo szybko zamykające się i trzaskające drzwi, np. po otwarciu okien lub przypadkowym zahaczeniu o klamkę. We wszystkich tych kwestiach pomoże nam ofertazabezpieczeń do drzwi. Zdecydowanie najprostsze i najtańsze są wykonane z pianki i zakładane na skrzydło drzwiowe stopery. Możemy kupić je już za niecałe 2 zł. Na rynku znajdziemy proste, jednobarwne modele w pastelowych odcieniach. Jednak do dziecięcego pokoju znacznie ciekawszą propozycją są blokady przypominające swoim kształtem zwierzątka. Możemy wybrać m.in. żyrafę, biedronkę, małpkę, tygrysa czy motylka (już od 1,99 zł). Zaletą takiej blokady jest możliwość powieszenia jej na znacznej wysokości, dzięki czemu nawet biegający maluch nie będzie w stanie jej dosięgnąć i zdjąć bez wiedzy opiekunów. Jeśli mamy w domu pomieszczenie, np. garderobę, zamykane za pomocą drzwi przesuwnych, warto również je zabezpieczyć. W tym celu możemy wykorzystać specjalne blokady przeznaczone właśniedo drzwi przesuwnych (niecałe 7 zł). Prosta konstrukcja składająca się z niewielkiego elementu z rozkładanymi skrzydełkami, które blokują drzwi, jest łatwa w montażu i skuteczna.

Ozdobne stopery dla starszaków

Starsze dzieci zwykle nie potrzebują już ukrytej blokady do drzwi, jednak im również przyda się coś, co zabezpieczy je przed nagłym i głośnym zamknięciem. Najprostszym rozwiązaniem jest wsuwany pod skrzydło drzwi klin. Możemy wybrać najprostszy gumowy model za ok. 2 zł. lub nieco bardziej fantazyjny kształt, np. kolorową stopkę (od ok. 4 zł). Ciekawym pomysłem dla starszaków będą również stopery-obciążniki, które kupimy już za ok. 20 zł. W ofercie znajdziemy rozmaite kształty, np. koty, sowy, domki, misie lub pieski, wypełnione np. piaskiem. Taki stoper ważny średnio 1,5–2 kg, dzięki czemu z łatwością podtrzymuje drzwi, a dodatkowo stanowi ciekawy element dekoracyjny. W nowocześnie urządzonym wnętrzu sprawdzi się stoper James(74 zł), czyli wykonany z gumy ludzik w wybranym kolorze.

Personalizacja przestrzeni

Dzieciaki uwielbiają oznaczać swoją przestrzeń. Dlatego na pewno spodobają im się wszelkiego rodzaju zawieszki, które możemy zamocować na skrzydle lub zaczepić na klamce. Mogą być ozdobne, wykonane z drewnianej sklejki tabliczki z imieniem mieszkańca pokoju (ok. 60 zł) lub zabawne kartoniki z informacjami, nawiązujące kształtem do znanych z hotelowych pokojów. Starszakom o zdolnościach artystycznych lub lubiącym wykonywać prace ręczne warto zaproponować zestawy do samodzielnego tworzenia zawieszek. Najprostsze kupimy już za niecałe 10 zł. Taki komplet umożliwistworzenie spersonalizowanej zawieszki np. w kształcie kwiatka lub potworka albo dzwoneczków.

Wybierając akcesoria do drzwi, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, która jest bardzo istotna, ale także na wygląd i wykonanie. Dzięki temu wyposażymy pokój naszej pociechy w praktyczny i jednocześnie ozdobny i ciekawy gadżet.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro