Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Akcesoria dla małego rycerza – przegląd

Czy to karnawał, czy przedstawienie w szkole lub zabawa na podwórku – mały rycerz może odnaleźć się w każdej sytuacji: ratując królewnę z domku na drzewie lub walcząc ze smokiem w jaskini z poduszek. Jakie akcesoria i stroje zamienią małego chłopca w dzielnego rycerza?

Akcesoria dla małego rycerza – przegląd

Strój dla małego rycerza

Pierwsze, o co warto się postarać, to odpowiedni strój dla małego rycerza. Nie musi to być od razu prawdziwa kolczuga i zbroja płytowa. Te raczej odradzamy ze względu na zbyt dużą wagę. Młody rycerz potrzebuje czegoś wygodnego, w czym będzie czuł się swobodnie, przemierzy wysokie trawy, wejdzie na drzewo, tzn. na najwyższą zamkową wieżę, i minie budę psa sąsiadów – jaskinię smoka.

Na Allegro możemy znaleźć ciekawe bluzki z długim rękawem, które są imitacją zbroi. Zdobione są w aplikacje z tarczą, pasem i mieczem. Jednocześnie są wygodne i łatwe do zakładania. Jeżeli jednak za oknem żar leje się z nieba, a młody rycerz musi pokonać smoka i zdobyć względy księżniczki – proponujemy koszulki z krótkim rękawem, na przykład z aplikacją z bajki Rycerz Mike. Koszt koszulek to około 20 zł. Osoby szukające typowego przebrania dla rycerza również znajdą coś odpowiedniego. Tuniki z godłem lub herbem danego zakonu rycerskiego, peleryny i nakrycia głowy to wydatek około 140 zł.

Zbroja jak się patrzy

Jeżeli młody rycerz jest gościem na balu karnawałowym lub innym przyjęciu, gdzie jego wizerunek zależy od profesjonalnego wyglądu, możemy zatroszczyć się o zakup dziecięcej zbroi. Tradycyjne zbroje płytowe zostały zastąpione napierśnikami z tworzywa sztucznego. Ich kolorystyka może być różna – ciemnobrązowa, srebrna, miedziana, złota. Zbroja taka jest lekka, można ją regulować za pomocą specjalnych pasków i tym samym dopasować do wymiarów młodego rycerza. Koszt zbroi w zestawie z mieczem i hełmem to wydatek około 50 zł. W niektórych kompletach znajdziemy również ochraniacze na nadgarstki – wykonane z tego samego materiału.

Tarcze i miecze

Każdy szanowany rycerz nie rusza na smoka z pustymi rękami. Warto zaopatrzyć się w miecz i tarczę, która ochroni śmiałka przed ogniem zionącym z gadziego pyska. Miecze i tarcze znajdziemy na Allegro w zabawkach militarnych. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub z drewna. Niektóre modele są zdobione w lwy, godła, smoki, itp. Znajdziemy też miecze i tarcze o prostej konstrukcji, bez żadnych ulepszeń – jedynie drewniane lub plastikowe ostrze, jelec i rękojeść.

Dla najmłodszych rycerzy przygotowano miecze z bezpiecznej pianki. Są lekkie i nie wyrządzą nikomu żadnej krzywdy. Koszt mieczy na Allegro waha się od około 6 zł do 40 zł. Tarcze możemy kupić za około 12 zł w zestawie z mieczem.

Hełm

Na Allegro możemy wybierać spośród hełmów rycerskich typu łebka – mają owalny kształt i nie posiadają przyłbicy, typu garnczkowego – osłaniają całą głowę, wraz z twarzą, mają tylko niewielkie otwory na oczy. Niektóre modele hełmów mogą mieć też otwieraną przyłbicę. Zakup hełmu to wydatek od 15 zł do 40 zł.

Podsumowanie

Wybierając strój dla rycerza – na bal karnawałowy, przyjęcie urodzinowe lub inną okazję – warto zatroszczyć się, aby był on wygodny. Ciężkie przebrania lub takie, które nie przepuszczają powietrza, sprawiają, że dziecko może się szybko zniechęcić. W głównej mierze chodzi jednak o to, aby mały rycerz po prostu dobrze się bawił.

Miecze powinny być przede wszystkim bezpieczne. Dobrze, jeżeli mają zaokrąglone ostrza i dzieci wiedzą, jak ich używać. Wymachując na oślep, można zrobić komuś krzywdę. Tarcza nie może mieć ostrych krawędzi. Dla wygodniejszego noszenia powinna mieć uchwyt do trzymania.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro