Adapter do pada Xbox One na PC – test

Adapter do pada Xbox One na PC – test

Kontroler od konsoli Xbox One produkcji Microsoftu świetnie sprawdzi się jako narzędzie dla graczy korzystających z systemu Windows 10. Sprawdziliśmy, jak działa akcesorium pozwalające podłączyć tego pada do PC bezprzewodowo.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 08-06-2017

Windows 10 obsługuje bez problemu pada od konsoli Xbox One. Nie powinno to zresztą dziwić, skoro zarówno za system operacyjny, jak i kontroler odpowiada ta sama firma – Microsoft. Osoby zainteresowane graniem na kontrolerze bez podpinania do niego kabli muszą zaopatrzyć się w zewnętrzne akcesorium.

xbox wireless receiver zdjecia mini 5

Pad do komputera od konsoli Xbox One – czy warto?

Gry na system Windows 10 projektowane są zazwyczaj z myślą o kontrolerze Microsoftu. Pad od Xboxa One z tego powodu może sprawdzić się lepiej niż np. ten od konsoli PlayStation 4. Związane jest to z innymi oznaczeniami przycisków. Sony korzysta z symboli, a Microsoft z liter.

xbox wireless receiver zdjecia mini 3

Kontroler od Xboxa One jest bardzo dobrze wykonany i przypadnie do gustu wielu graczom. Nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania, by cieszyć się nim po podłączeniu kablem do portu USB. Działanie bezprzewodowe wymaga jednak zakupienia osobnego akcesorium.

Adapter, która na to pozwala, oferuje Microsoft

W sprzedaży dostępny jest specjalny adapter umożliwiający podłączenie pada od konsoli Xbox One do komputera z Windowsem 10. Adapter wpina się do portu USB w komputerze, a następnie naciska na nim przycisk parowania. Na kontrolerze należy przytrzymać przycisk Xbox, a po chwili oba urządzenia zostaną połączone.

xbox wireless receiver zdjecia mini 8

Po wykonaniu tej operacji kontroler zostaje na stałe sparowany z adapterem. Można wyjąć adapter z gniazda USB i podłączyć do innego komputera bez konieczności ponownego parowania. Na uwagę zasługuje to, że kontroler od konsoli Xbox One z wejściem minijack pozwoli na przeniesienie audio z gry uruchomionej na PC prosto na podłączone do niego słuchawki.

xbox wireless receiver zdjecia mini 9

Adapter pozwoli podłączyć więcej niż jeden kontroler

Okazuje się też, że nie w każdym przypadku niezbędny będzie zakup tego adaptera. Najnowsza wersja kontrolerów zaprezentowana wraz z konsolą Xbox One S obsługuje protokół Bluetooth. Posiadacze komputerów z modułem Bluetooth mogą podłączyć takie kontrolery bezprzewodowo, bez żadnego adaptera.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Bluetooth pozwoli podłączyć do komputera wyłącznie jeden kontroler od Xboxa One jednocześnie. W przypadku oficjalnego adaptera Microsoftu, który korzysta ze standardu Xbox Wireless, możliwe jest korzystanie nawet z czterech kontrolerów.

Podsumowanie

Wybranie kontrolera od konsoli Xbox One do grania na komputerze jest świetnym wyborem. Oficjalne akcesorium Microsoftu, które pozwala podpiąć kontroler wykorzystujący protokół bezprzewodowy Xbox Wireless, spełnia swoją funkcję w stu procentach. Jedynym mankamentem może się okazać jego rozmiar.

Adapter do podłączania bezprzewodowego pada od Xboxa One jest nieco większy niż klasyczny pendrive. Po wpięciu go do gniazda USB w komputerze może się okazać, że blokuje dostęp do innych portów, ale problem ten można rozwiązać np. poprzez skorzystanie z przedłużki USB. Pozwoli to w dodatku umieścić adapter w miejscu zapewniającym lepszy zasięg.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro