Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

9 akcji dobroczynnych, w których możesz wziąć udział bez wychodzenia z domu

Choć pandemia sprawiła, że wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, niektórzy potrzebują pomocy trochę bardziej od innych. Tak możesz okazać wsparcie bez wychodzenia z domu!

9 akcji dobroczynnych, w których możesz wziąć udział bez wychodzenia z domu

Pomoc potrzebującym to coś, do czego nie powinniśmy musieć namawiać nikogo. W aktualnej sytuacji wsparcie osób, instytucji i firm, które na co dzień sprawiają, że nasze życie jest lepsze i łatwiejsze, jest jednak szczególnie istotne. Zwłaszcza że wiele form wsparcia nie wymaga od ciebie wychodzenia z domu – wystarczy karta płatnicza i dostęp do internetu.

Zebraliśmy w jednym miejscu kilka akcji dobroczynnych, w których możesz wziąć udział, nie wstając nawet z kanapy.

Zbiórka na walkę z Covid-19

Polacy w trudnych sytuacjach potrafią się zjednoczyć. Nic więc dziwnego, że również w przypadku epidemii koronawirusa pokazaliśmy, na co nas stać – i to dosłownie! Zorganizowana w serwisie Siepomaga.pl zbiórka na walkę z Covid-19 bije wszelkie rekordy. Na jej koncie już jest ponad 22 miliony złotych, za które zakupiony zostanie niezbędny sprzęt i artykuły higieniczne dla personelu medycznego. Zbiórka jest cały czas aktywna i nadal można wpłacać na nią środki.

#WeCare – akcja Too Good To Go

Too Good To Go to aplikacja internetowa, która pozwala „uratować” z restauracji jedzenie, które normalnie trafiłoby pod koniec dnia na śmietnik, mimo że wciąż nadaje się do konsumpcji. Teraz twórcy aplikacji postanowili wesprzeć lokale gastronomiczne, które z powodu pandemii musiały drastycznie ograniczyć swoją działalność. Akcja #WeCare pozwala na zamówienie poprzez aplikację jedzenia, a cały dochód zostaje przekazany restauracjom, z którego ono pochodzi.

Lunch Next

To kolejna inicjatywa, która ma na celu doraźne wsparcie lokali gastronomicznych, które szczególnie ucierpiały na skutek wygaszania działalności. Lunch Next pozwala na zakup długoterminowego vouchera do twojej ulubionej restauracji. Dochód z transakcji trafia na konto lokalu od razu, a kupon będzie można wykorzystać za kilka tygodni lub miesięcy – gdy sytuacja wróci do normy.

Podaj łapę „Na Paluchu”

Teraz myślimy głównie o lekarzach i pielęgniarkach, a także osobach, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. A przecież zwierzęta wciąż potrzebują naszego wsparcia, szczególnie te przebywające w schroniskach. Jedno z nich, warszawski Paluch, możesz wesprzeć za pośrednictwem specjalnej zbiórki Podaj łapę w sieci.

Free Coffee Day

Ministerstwo Kawy to warszawska kawiarnia-instytucja, będąca mekką stołecznych kawoszy od prawie dekady. Niestety to miejsce, jak wiele innych lokali w Warszawie i innych polskich miastach, mocno cierpi z powodu kwarantanny. Dzięki akcji Free Coffee Day macie szansę wesprzeć Ministerstwo i jego pracowników, a później odebrać darmową kawę.

Wzywamy posiłki

Wzywamy posiłki to fantastyczna inicjatywa przeznaczona zwłaszcza dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Jej celem jest przekazywanie posiłków z zamkniętych restauracji dla polskiego personelu medycznego. Nawet jeżeli nie masz własnej knajpy, to możesz zgłosić się do organizatorów – z pewnością przydadzą się im wolontariusze!

Paczka dobra

Kwarantanna to trudny okres także dla rodzin, które już wcześniej mogły zmagać się z problemami finansowymi. Wsparcia chcą im udzielić aktywiści fundacji Szkoła na Widelcu, którzy zorganizowali akcję Paczka dobra. W jej ramach chcą wyposażyć potrzebujące rodziny w artykuły spożywcze, które zapewnią im posiłki na cały tydzień. A ty możesz pomóc w realizacji tego ambitnego celu, stając się sponsorem takich paczek.

Uratuj święta seniorom

Seniorzy to osoby, które na co dzień mocno dotyka wykluczenie społeczne i cyfrowe. Teraz ich sytuacja jest jeszcze trudniejsza, bo nie dość, że nie mogą wychodzić z domu, to w dodatku nie mogą też podejmować gości. Stowarzyszenie „Mali bracia ubogich” chce zapewnić swoim starszym podopiecznym jak najlepsze święta, mimo trudnej sytuacji w kraju. Ty możesz ufundować seniorowi świąteczny posiłek, dokładając się do tej zbiórki.

Widzialna ręka

Ta grupa to prawdziwy fenomen. Zaledwie w kilka dni dołączyło do niej ponad 100 tysięcy osób. Wielu z nich szuka tam pomocy lub wsparcia, ale równie dużo chce tej pomocy udzielić. Widzialna ręka (i jej liczne lokalne odnogi) to nie tylko wsparcie finansowe czy materialne, ale również psychiczne, a w dodatku możesz udzielić go z zacisza własnego domu.

Pomoc potrzebującym i udział w akcjach dobroczynnych to aktywności, które zawsze warto chwalić i propagować. W aktualnej sytuacji, podczas walki z epidemią, nawet małe gesty liczą się szczególnie. Warto wykorzystać ten moment do czynienia dobra.

Zobacz też stronę https://razem-wygramy.pl/ gdzie można wesprzeć Fundusz Interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za zebrane pieniądze Fundacja kupi najbardziej potrzebny sprzęt dla służby zdrowia.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro