7 ulubieńców ze szkolnego plecaka

Któż z nas nie pamięta swoich ukochanych bohaterów z bajek? Dzieci bardzo lubią gromadzić przedmioty ze swoimi ulubieńcami. Dotyczy to również elementów szkolnej wyprawki.

Emilia Seweryn Emilia Seweryn / 17-12-2015

Skompletowanie plecaka, piórnika, zeszytów z jednym motywem zachęci dziecko do chodzenia do szkoły oraz noszenia plecaka. Nosząc swojego idola na tornistrze, dziecko pokazuje także rówieśnikom swoje zainteresowania, co ma istotny wymiar społeczny. Warto więc poszukać plecaka, który będzie nie tylko wygodny i pakowny, ale także ozdobiony ukochaną postacią z filmu animowanego czy gry.

7 najpopularniejszych bohaterów ze szkolnych plecaków

1. Minionki

Mało które dziecko nie słyszało o Minionkach, gdyż świat na ich punkcie niemal oszalał! Minionki w reżyserii Kyle’a Baldy i Pierre’a Coffina to bajka o żółtych, pigułkopodobnych stworkach, które pojawiły się na Ziemi, zanim jeszcze człowiek zaczął zamieszkiwać planetę. W życiu potrzebują jednego: przewodnika, autorytetu, który motywuje ich do działania. Dzięki plecakom z Minionkami dziecko będzie mogło zabrać ze sobą ulubionych bohaterów wszędzie – do szkoły, przedszkola, na wycieczkę czy do znajomych. Wśród plecaków z żółtymi bohaterami znajdziemy m.in. plecaczki wycieczkowe z Minionkami, małe plecaki do przedszkola oraz pojemne szkolne tornistry z Minionkami.

2. Zygzak McQueen

Bohaterowie kultowego, wyprodukowanego przez studio Pixar animowanego filmu pt. Auta (Cars), czyli Zygzak McQueen i Złomek, mają wierną rzeszę fanów wśród chłopców na całym świecie. Film przedstawia świat mówiących ludzkim głosem samochodów. Głównym bohaterem jest Zygzak McQueen – młody i ambitny samochód wyścigowy marzący o podboju świata. Teraz Zygzak przygotowuje się do startu w wielkim wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii. Jednak zamiast na trasę prestiżowego wyścigu, trafia do pustynnego miasteczka Chłodnica Górska przy legendarnej autostradzie 66.

Wszyscy miłośnicy Zygzaka McQueena ucieszą się na widok plecaka z ich ulubionym bohaterem (plecaki z bohaterami bajki Cars). Ciekawą propozycją jest plecak Cars na kółkach, który odciąży młody kręgosłup od dźwigania ciężkiego tornistra pełnego książek. Dla tradycjonalistów najlepsze będą klasyczne tornistry z Zygzakiem McQueen.

3. Anna i Elsa

Małe księżniczki będą zachwycone plecakami z disnejowskiej baśni Kraina lodu (Frozen). W skutej lodem baśniowej krainie mieszka piękna księżniczka obdarzona magiczną siłą – Elsa może obrócić w szron i mróz wszystko, co stanie na jej drodze. Co się stanie, gdy w dniu koronacji jej młodsza siostra Anna zaledwie po krótkiej znajomości zaręczy się z przyjezdnym pięknym księciem? Dziewczynki są zauroczone bajką Kraina lodu – noszą ubrania i gadżety z głównymi bohaterkami, a także przebierają się za księżniczki. Plecaki z Anną i Elsą z Krainy lodu będą doskonałym uzupełnieniem kolekcji z postaciami z tej baśni.

4. Furby

Na szkolnych plecakach często gości także kultowa, interaktywna zabawka Furby (plecaki z Furby, tornistry z Furby). Kim jest Furby? To kosmaty stworek wyglądający jak kulka futra (stąd też jego nazwa, od angielskich słów fur, ball). Furby przewraca oczami, reaguje na dźwięk i głaskanie, a co najważniejsze mówi! Posługuje się swoim językiem furbijskim, ale potrafi też co nieco powiedzieć po angielsku. Furby to bestseller wśród zabawek. Dzieci, które się z nim zaprzyjaźnią, chcą mieć całą kolekcję: od dużego Furby, poprzez małe Furbisie, aż po aplikacje na iPhone’a i iPada rodziców z tymi postaciami. W tej kolekcji nie może zabraknąć obowiązkowego elementu każdego ucznia: plecaka z Furby! Co więcej, można skompletować cały zestaw: tornister, worek na buty oraz piórnik z Furby.

5. Angry Birds

Mimo że gra komputerowa Angry Birds powstała prawie 7 lat temu, wciąż jest bardzo popularna, także wśród dzieci. A produkty licencyjne – ubrania, zabawki, akcesoria – są chętnie wybierane przez małych fanów gry. Nie inaczej jest z plecakami (plecaki z Angry Birds). Skąd taki fenomen tej gry? Może wynika stąd, że jej zasady są bardzo proste? Gracze przejmują kontrolę nad stadem ptaków, które próbują odzyskać jaja ukradzione im przez zielone, złośliwe świnie. By wykonać swoje zadanie, gracze używają procy, z której wystrzeliwują ptaki w kierunku chrumkających wrogów.

6. Spiderman

Spiderman to kultowy bohater znany z komiksów wydawanych przez Marvel Comics. Najmłodszemu pokoleniu znany jest z bajek oraz filmu animowanego. Przebrany za pająka, nieustraszony pogromca zła ma fantastyczną moc! A gdy zdejmuje kostium, jest zwyczajnym człowiekiem – Peterem Parkerem, który ma prozaiczne problemy, jak każdy z nas. Plecaki ze Spidermanem zachwycą każdego małego miłośnika przygód człowieka-pająka. Można również dobrać komplet: plecak ze Spidermanem i worek na buty na zmianę.

7. Gwiezdne Wojny „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... ” – tak zaczyna się każdy film kultowej serii George’a Lucasa. Od ukazania się pierwszego epizodu, Gwiezdne Wojny zawładnęły wyobraźnią małych i dużych miłośników science fantasy. Z legendarnymi bohaterami filmu powstało mnóstwo produktów: bajek, wydawnictw literackich, komiksów, gier fabularnych, gier komputerowych, a także zabawek i gadżetów. Gwiezdne Wojny rządzą także na dziecięcych plecakach do szkoły i przedszkola (plecaki Gwiezdne Wojny).

Plecaki szkolne z ulubionymi bohaterami skradną serce niejednego dziecka, zwłaszcza że wybór jest ogromny. A taki plecak lub tornister ozdobiony bajkową grafiką o wiele milej zabrać do szkoły!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro